szables

Jaki wentylator do obory?

Polecane posty

szables    0

Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szables    0

Obora wolnostanowiskowa 35x16,5. Ten co poleciłeś to trochę mały ;/. Co sądzisz o mieszaczach z Sano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z upałami coraz poważniej zastanawiam się nad zakupem jakiegoś wentylatora do obory uwięziowej gdzie przebywa 40 szt. bydła, wymiary obory to 36m x 14m, jaki wentylator kupić, jakie są ceny takich wentylatorów? Co powiecie na ten: http://www.sano.pl/SanoFan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

Dołączam się do pytania mam oborę o zbliżonych wymiarach czy uważacie że taki wentylator wystarczy/? Wieczorami to wychodzę z obory cały mokry mam już dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden wentylator nie wystarczy według mnie, chociaż znajomy ma jakiś od sano i mówi ze jeden mu śmiga tylko oborę ma trochę mniejsza, muszę podjechać do niego i zobaczyć ale u siebie planuje założyć 2 lub 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z przedstawicielem sano.Dla zainteresowanych - taki wentylator jak w powyższym linku kosztuje 1800zł netto, na moją oborę podobno wystarczą dwa, tylko jest problem bo towar jest niedostępny, nie nadążają z produkcją, trzeba czekać 2 tyg. od złożenia zamówienia. Wentylator jest prosty w montażu i dosyć wydajny, jedyna wada to że nie ma regulacji obrotów ale można za 100zł dokupić sterownik. Podobne wentylatory robi DeLaval, tylko są ok. 200zł droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja zaadoptowałem (dwa druty+coś tam  :D) stary wentylator z chlewni-co prawda ma jedną wadę bo jest szybkoobrotowy i przez to dosyć głośny ale swoją robotę robi-po dojeniu człowiek wychodzi z obory ...jak człowiek  :D.

 

Zastanawiałem się jeszcze nad innym rozwiązaniem-mam wentylator o mocy 4 KW tylko ma jedną wadę zepsuty silnik  B)-ale to już bydlę i nie wiem czy to nie byłby przerost formy nad treścią  :D-chyba byłby w mojej oborze cokolwiek przybogaty (tamten z linku ma niecałe 50 tys m3 ) to ile może mieć taki o średnicy ok. 1,5 m i szybkoobrotowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na pewno dużo więcej, ile to nie jestem w stanie powiedzieć, ale tu nie chodzi o jak największy wydatek powietrza, bo po co wichure robić w oborze, wentylator ma mieszać powietrze a nie robić przeciągi, chyba ze przerobisz go tak ze zmniejszysz mu obroty. Po drugie to silnik 1,3kW to nie 4kW, po co ma ciągnąc tyle prądu, ja mam u siebie silnik 5,5kW z dużym śmigłem, mógłbym go przerobić ale 2 wentylatory będą mniej prądu zużywać niż ten jeden, a latem trochę one popracują wiec nie chce dostać kosmicznych rachunków za prąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dlatego właśnie się zastanawiałem-może wykopię jakiś mniejszy (i wolniejszy ) silnik i się zobaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

to może ja się dopnę. modernizuje oborę na 24 sztuki dojne aby trochę mieć wygody:) sufit jest nisko i są dwa kominy wentylacyjne i zastanawiam się nad zamontowaniem w nich wentylatorów jeden będzie wciągał drugi wyciągał i moje pytanie czy to spełni swoją role?? w lato jest duchota niesamowita i chciałem aby było non stop świeże powietrze w środku. do tego kominy miały by być wyposażone w klapy do zamykania i otwierania czy nie ma sensu ich montować?? wentylatory by miały być z regulacją obrotów według mojego namysłu. Co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasikor    0
Valtra5678    0

Jaki wentylator wybrać do obory uwięziowej szerokość 9mx35 m długość w której jest około 30 sztuk bydła? Nie może być zawieszony na suficie bo obora jest zbyt niska. Myślałam nad stojącym. Co polecacie, oraz jaką firme i w jakiej cenie?

Edytowano przez Valtra5678

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycza    1

jeśli jest komin wentylacyjny to można wstawić w komin a jeżeli nie ma to w drzwiach albo w ścianie w górze żeby wyciągał na dwór ,no wentylator musi być typowo do obory bo inny szlag trafi za rok nie znam firm szukaj w internecie wogóle pooglądaj sobie rozwiązania wentylacyjne w innych oborach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie mobilny ponieważ będziesz mógł ustawić go gdzie chcesz

I w czym miałby on niby pomagać? Tylko mieszać powietrze w oborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ma ktos może Wentylator ścienny? na allegro kosztują po 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra5678    0

Patrzyłam nie ma takiego jaki szukam albo jest za mały ale za duży. Siedziałam ponad pół dnia w internecie i nic konkretnego nie znalazłam. Dlatego też proszę o pomoc was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

Mam pytanie do posiadaczy tego wentylatora http://www.sano.pl/SanoFan. Czy silnik posiada jakieś zabezpieczenie elektryczne trójfazowe np. przy braku jednej fazy automatycznie się wyłączy .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jaki wentylator do obory uwięzionej będzie najlepszy? Kanałowy, ścienny czy dachowy? Lepiej będzie zamontować 10-15 małych, czy 1-2 duże. Zapotrzebowanie na wymianę powietrza to 18000m3/h.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Montaż 15 małych nie ma sensu,lepiej moim zdaniem zdecydować się na 2-3 duże,które zapewnią optymalny komfort i filtrację powietrza. A w jakim budżecie wraz z montażem chciałbyś się zmieścić?


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarownik    0

Tu masz fajny artykuł z Blatinna jak dobrze dobrac wentylacje poczytaj i zastosuj.

 

wentylacja obory latem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj