roni9411

Jaki olej do silnika Perkins ?

Polecane posty

roni9411    30

Panowie posiadam od nowości ciagnik landini z silnikiem perkins z turbina organalnie zalany jest wloskim AgroLube KRONOS LD15W40 ale musze go zamawiać bezpośrednio z Włoch bo w Polsce ciezko dostać. I chciałbym wymienić na cos dobrego. Szwagier poleca turdusa . Cos koedys słyszałem że dobry jest Fischer. Co Wy poradzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yokosław    5

Ja w masseyu z silnikiem perkinsa od nowośći kupiony u korbanka miałem zalewany fuchs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

mobil delvac mx 15w40,

fuchs agrifarm mot 15w40

Obecnego Turdusa szkoda lać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

Ja używam Revline Hercules SHPD lub Platinum Agro next. Turdus nie ma specyfikacji E7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

A np jakby go zalac jakimś hy gard od john deerea? Bo drugi właśnie john jest na hy gardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Wiesz, ja się na olejach pod daną markę średnio orientuję ale czy hygard john deerea nie jest to czasem olej hydrauliczno-przekładniowy czyli UTTO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Napisałem Ci wyżej że nie znam się na olejach dedykowanych pod markę. Pisałem tylko że na stronie tego producenta jest to olej hydrauliczno przekładniowych typu UTTO. Jeśli byłby również do silnika to oznaczony będzie jako STOU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

A gdybym zalal olejem shell rimula r4l 15w40 (to samo co jd plus 50 ii 15w40 shell robi ten olej dla jd i ich nazwą) i bym wtedy mial i LANDINI i Jd na jednym oleju? 

Shell specyfikacja 

API CK-4, CJ-4, CI-4 Plus, CI-4, CH-4, SN
ACEA E9, E7
 

agrolube specyfikacja

AGROLUBE ENGINE OIL SOLEA LD7 15W40   ACEA E7/E5/E3/B4/A3   API CL-4/SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Sprawdź w instrukcji jakie zalecają. Wg mnie bardzo dobry wybór. Tylko napisz jeszcze co z tym by gard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Zaraz sprawdzę.  Ogólnie olej hy gard do hydrauliki i skrzyni to tak zwany utto tak jak napisałeś a olej w silnikach JD nazywa się jd plus 50 ii i dla nich robi to shell pod nazwą rimula r4l 15w40. Tylko jd ma oleje lod swoja nazwa i odrazu droższe. Np na oleju silnikowym jest to ok 7-8 zl na litrze

16125084243425531132209127374739.jpg

Tak jest w instrukcji w landini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ten Shell bedzie a z nadto ale jak masz do JD taki to śmiało jeden do obu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

mam dwa Landini, jeden 83km z perkinsem, drugi  142km z iveco i zalane Platinum Agro Novo 15w40

skrzynie mam zwykłe, więc zalane Platinum Agro UTTO 10w30

przednie mosty i zwolnice Platinum Agro LS80w90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

A powiedz mi jak to czytać,  tzn te specyfikacje. Ten od Landini ma Acea e5 np a ten shel ma e7 e9? Wolalbym shella bo taki właśnie mam w jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj