FENDTFARMER309LSA

Regulacja podnośnika przy orce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Napisano (edytowany)

Witam, pytanie kieruję ponieważ mam problem przy oraniu.

Sposobem gdy ręcznie za pomocą ehr ustawiam wysokość pierwszej skiby , ciężko uzyskać efekt równego pola. Gdy wyjeżdżam pod koniec pola i jest delikatne wzniesienie pług wyskakuje i ciężko mi regulować żeby nadążyć zagłębiać pług . Pytanie czy pługiem można orać w taki sposób żeby opuścić maksymalnie w dół na podnośniku, śrubą rzymską (łącznikiem) ustawić (głębokość) równo skiby i kołem kopiującym ustawić  głębokość pracy. Broną wirnikową opuszczam podnośnik na maxa i głębokość ustawiam górnym łącznikiem i rowniótko za broną. Proszę o opinie jak zrobić to dobrze. Pług 4 skibowy obrotowy Kverneland. 

Edytowano przez FENDTFARMER309LSA
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4992

Według mnie przy tych pługach po to zrobili tą dziurę pływającą aby nie obciążać łącznika. Zresztą co to Ci pomoże? Jak wyjeżdżasz opuszczaj pług maksymalnie w dół i nie staraj się płynnie tego regulować. Nic więcej chyba nie wymyślisz.   

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Potencjometr mam na około 7 ustawiony. Przy wyjeźdzaniu na końcu pola to tak jak kolega pisze opuszczam w dół lub nie ingeruję bo potem w poprzek wykańczam pole.

A w trakcie orki to mam ustawioną funkcję pływającą i idzie równo. Sam wie kiedy wypłycić a kiedy zagłębić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Otwór typu fasolka właśnie do tego służy aby EHR mógł pracować w pozycji pływającej. Inaczej ma się to w ciągnikach bez ehr w które funkcją pływają steruje zawór bezpośrednio połączony z łącznikiem centralnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj