Elwis36

Bizon Z056-Silnik pobiera olej ,ale trzyma ciśnienie

Polecane posty

Elwis36    0

Silnik w bizonie trzyma ciśnienie a bierze olej. Co może być przyczyną takiego stanu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Złożenie tuleja tłok może być wpracowane, pierścienie olejowe mogą puszczać olej w stronę denka tłoka i jest on spalany przez silnik. Jeśli to Rekord to jeszcze może puszczać olej na osi turbiny. To że trzyma ciśnienie to na wale korbowym i na wałku rozrządu niema nadmiernych luzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elwis36    0

A czy jeśli bierze znaczną ilość to winę będą mieć zapieczone pierścienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Warto sprawdzić ciśnienie sprężania w cylindrach. Jak będzie w normie, to pierścienie tłokowe będą dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Głowica , a dokładnie zawory uszkodzone też powodują pobieranie oleju 

Jako ciekawostkę powiem że mój kolega ma w bizonie ten sam problem tyle że u niego bierze oleju 20 litry dziennie 😳 , starego oleju to robi zapasy przez cały rok , już tak że cztery sezony kosi a robi w sezonie około 100godz


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elwis36    0
6 minut temu, Marecki2922 napisał:

Głowica , a dokładnie zawory uszkodzone też powodują pobieranie oleju 

Jako ciekawostkę powiem że mój kolega ma w bizonie ten sam problem tyle że u niego bierze oleju 20 litry dziennie 😳 , starego oleju to robi zapasy przez cały rok , już tak że cztery sezony kosi a robi w sezonie około 100godz

I nic z tym nie robi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

To u mnie na 1 ha spalał 1-2l i 1l wywalało przez odmę gdzie na końcu miałem zbiornik do łapania oleju. Nowe pierścienie, panewki i nowa pompa, w zeszlym sezonie nie dolałem ani litra. Ale zaczęło mi wywalać trochę wody 0,2-0,3l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te silniki i warunki w jakich pracują lubią łykać trochę oleju, fabryczne dane to 0,8% w stosunku do zużytego paliwa, czyli na zbiornik jakieś 1,4L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
57 minut temu, Marecki2922 napisał:

Głowica , a dokładnie zawory uszkodzone też powodują pobieranie oleju 

Jako ciekawostkę powiem że mój kolega ma w bizonie ten sam problem tyle że u niego bierze oleju 20 litry dziennie 😳 , starego oleju to robi zapasy przez cały rok , już tak że cztery sezony kosi a robi w sezonie około 100godz

Dam mu ze 100 litrów starego oleju jak mu potrzeba ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
1 godzinę temu, Marecki2922 napisał:

 

Jako ciekawostkę powiem że mój kolega ma w bizonie ten sam problem tyle że u niego bierze oleju 20 litry dziennie 😳 , starego oleju to robi zapasy przez cały rok , już tak że cztery sezony kosi a robi w sezonie około 100godz

Warto aby ten kolega porównał sobie nowy olej i przepracowany ,  jaka jest różnica w lepkości, ile jest oleju w oleju przepracowanym . Uzmysłowił sobie gdzie gromadzi się syf w silniku , Itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elwis36    0
51 minut temu, poosa21 napisał:

To u mnie na 1 ha spalał 1-2l i 1l wywalało przez odmę gdzie na końcu miałem zbiornik do łapania oleju. Nowe pierścienie, panewki i nowa pompa, w zeszlym sezonie nie dolałem ani litra. Ale zaczęło mi wywalać trochę wody 0,2-0,3l/ha.

Trochę pracy przy wymianie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elwis36    0
50 minut temu, poosa21 napisał:

Jak ma się części to 2 dni roboty. 

Pewnie najgorsze to wyciągnięcie silnika 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Mam ładowacz czołowy to obrócilem tylko widły i miałem 30cm luzu ale dało radę wyciągnąć. Inni robią to cyklopem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
13 godzin temu, Elwis36 napisał:

nic z tym nie robi 

Ma dwa silniki w zapasowe 😁

 

12 godzin temu, Bialy8011 napisał:

Dam mu ze 100 litrów starego oleju jak mu potrzeba ☺

Byle czego nie bierze , najchętniej bierze z kombajnu który ma wymieniany olej co sezon i mało pracuje a jak się trafi fusch to już luksus , oczywiście na początku sezonu wymienia olej na nowy i zalewa fusch-a 

 

12 godzin temu, andrzej78 napisał:

Warto aby ten kolega porównał sobie nowy olej i przepracowany ,  jaka jest różnica w lepkości, ile jest oleju w oleju przepracowanym . Uzmysłowił sobie gdzie gromadzi się syf w silniku , Itd.

Kolega ma już swoje lata 75r urodzenia , i do tego jest mechanikiem więc takich rzeczy nie trzeba mu tłumaczyć , po prostu ma niewiele do stracenia rzeźbi ten silnik aż padnie wtedy jeden dzień poświęci i założy kolejny , a ma dwa silniki w zapasie 

Dodam że ten biorący olej ma siłę 💪 niespotykaną 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj