Elwis36

Bizon Z056-Silnik pobiera olej ,ale trzyma ciśnienie

Polecane posty

Elwis36    0

Silnik w bizonie trzyma ciśnienie a bierze olej. Co może być przyczyną takiego stanu. 

agrofix224    17

Złożenie tuleja tłok może być wpracowane, pierścienie olejowe mogą puszczać olej w stronę denka tłoka i jest on spalany przez silnik. Jeśli to Rekord to jeszcze może puszczać olej na osi turbiny. To że trzyma ciśnienie to na wale korbowym i na wałku rozrządu niema nadmiernych luzów.

Elwis36    0

A czy jeśli bierze znaczną ilość to winę będą mieć zapieczone pierścienie 

Wiadomość z agroFakt.pl

bergman31    313

Warto sprawdzić ciśnienie sprężania w cylindrach. Jak będzie w normie, to pierścienie tłokowe będą dobre.

Marecki2922    373

Głowica , a dokładnie zawory uszkodzone też powodują pobieranie oleju 

Jako ciekawostkę powiem że mój kolega ma w bizonie ten sam problem tyle że u niego bierze oleju 20 litry dziennie 😳 , starego oleju to robi zapasy przez cały rok , już tak że cztery sezony kosi a robi w sezonie około 100godz

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Elwis36    0
6 minut temu, Marecki2922 napisał:

Jako ciekawostkę powiem że mój kolega ma w bizonie ten sam problem tyle że u niego bierze oleju 20 litry dziennie 😳 , starego oleju to robi zapasy przez cały rok , już tak że cztery sezony kosi a robi w sezonie około 100godz

I nic z tym nie robi 

poosa21    199

To u mnie na 1 ha spalał 1-2l i 1l wywalało przez odmę gdzie na końcu miałem zbiornik do łapania oleju. Nowe pierścienie, panewki i nowa pompa, w zeszlym sezonie nie dolałem ani litra. Ale zaczęło mi wywalać trochę wody 0,2-0,3l/ha.

deSilva    936

Te silniki i warunki w jakich pracują lubią łykać trochę oleju, fabryczne dane to 0,8% w stosunku do zużytego paliwa, czyli na zbiornik jakieś 1,4L

Bialy8011    13
57 minut temu, Marecki2922 napisał:

Dam mu ze 100 litrów starego oleju jak mu potrzeba ☺

andrzej78    153
1 godzinę temu, Marecki2922 napisał:

Warto aby ten kolega porównał sobie nowy olej i przepracowany ,  jaka jest różnica w lepkości, ile jest oleju w oleju przepracowanym . Uzmysłowił sobie gdzie gromadzi się syf w silniku , Itd.

Elwis36    0
51 minut temu, poosa21 napisał:

To u mnie na 1 ha spalał 1-2l i 1l wywalało przez odmę gdzie na końcu miałem zbiornik do łapania oleju. Nowe pierścienie, panewki i nowa pompa, w zeszlym sezonie nie dolałem ani litra. Ale zaczęło mi wywalać trochę wody 0,2-0,3l/ha.

Trochę pracy przy wymianie było 

poosa21    199

Jak ma się części to 2 dni roboty. 

Elwis36    0
50 minut temu, poosa21 napisał:

Jak ma się części to 2 dni roboty. 

Pewnie najgorsze to wyciągnięcie silnika 🤔

poosa21    199

Mam ładowacz czołowy to obrócilem tylko widły i miałem 30cm luzu ale dało radę wyciągnąć. Inni robią to cyklopem. 

Marecki2922    373
13 godzin temu, Elwis36 napisał:

nic z tym nie robi 

Ma dwa silniki w zapasowe 😁

12 godzin temu, Bialy8011 napisał:

Dam mu ze 100 litrów starego oleju jak mu potrzeba ☺

Byle czego nie bierze , najchętniej bierze z kombajnu który ma wymieniany olej co sezon i mało pracuje a jak się trafi fusch to już luksus , oczywiście na początku sezonu wymienia olej na nowy i zalewa fusch-a 

12 godzin temu, andrzej78 napisał:

Warto aby ten kolega porównał sobie nowy olej i przepracowany ,  jaka jest różnica w lepkości, ile jest oleju w oleju przepracowanym . Uzmysłowił sobie gdzie gromadzi się syf w silniku , Itd.

Kolega ma już swoje lata 75r urodzenia , i do tego jest mechanikiem więc takich rzeczy nie trzeba mu tłumaczyć , po prostu ma niewiele do stracenia rzeźbi ten silnik aż padnie wtedy jeden dzień poświęci i założy kolejny , a ma dwa silniki w zapasie 

Dodam że ten biorący olej ma siłę 💪 niespotykaną 

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Chmielok565
      Witam,po rozebraniu zaworu takie coś, 5 jedno groszówek,mimo ich silnik podczas młócenia ma 2,7-3.0 bara. Czy to oznacza że silnik juz zdecydowanie nadaje sie do remontu ?

• Przez Dawidz56
      Witam mam problem z bizonem z056 na wolnych obrotach kopcił  mi na niebiesko i tak nie równo chodził  zrobiłem  wtryski wszystkie końcówki  nowe założone bo lały i nie miały  cisnienia koło  110 tylko pokazywaly dałem też  pompe do regeneracji ale pompiarz stwierdził  że  pompa jest ok zamontowałem ja z powrotem zapłon  ustawiłem chyba dobrze blokada na położenie wtr i na znaki tak jak powinien być  a on dalej mi tak jakoś  nie równo pracuje na mniejszych obrotach jaka mogłaby  być  jeszcze przyczyna ?
    • Przez seba836
      Witam jak macie w swoich bizonach podłączony napęd do kosy lewej? Do prawej mam od żyletki noży i zastanawiam się jak zrobić lewą
    • Przez Rado9990
      Witam,ostatnio w moim Bizonie spusciłem paliwo ze zbiornika żeby go wyczyscic,wymieniłem filtry paliwowe,wyczysciłem seperator wody,wszedzie pozakładałem nowe uszczelki i dokładnie i czysto wszystko zrobiłem,do zbiornika wlałem około 100 litrów paliwa i zaczołem go odpowietrzac według instrukcji obsługi,wszystko zrobiłem jak nalezy i nie chce podawac paliwa ze zbiornika do seperatora wody..pompka zasilajaca wydaje mi sie sprawna..sprawdzałem rurki paliwowe i sa drozne i dobre,jesli ktos miał taka sytuacje bardzo prosze o pomoc bo juz nie mam pojecja co to może byc...
    • Przez Chmielok565
      Po wymianie 4 cepow,były ważone aby naprzeciw ległe miały taka sama wagę,4 stare cepy tez były wyrównane wagowo ,drży kombajn ,zdjęty został ciężarek z bebna co troche pomogło ale jeszcze drży czuć to na podeście gdy bęben ma 1100 obrotow na minutę. Zostawić tak czy zawsze będzie trochę drżeć? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj