Matifryd

Dofinansowanie na bioasekuracje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matifryd    0
Witam. Czy z programu bioasekuracji można postawić wiate na słomę? Niby coś piszą że tak, ale może ktoś korzysta akurat z tej opcji i wie coś więcej. Z góry dziękuję za podpowiedzi 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matifryd    0

Jestem w trakcie stawiania płotu z dofinansowania. Nie wiesz kolego czy można skorzystać z jeszcze jednej opcji? Bo wiadomo że zawsze taki magazyn jest przydany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej2012    5

Można budować taki magazyn lub jeszcze jakieś silosy na gotowa pasze (zależy od obsady swin wielkość ) dla każdej grupy swin silos a jeszcze myjkę lub nieckę budować można Tez jestem w trakcie budowy płotu myjkę już tez kupiłem i się zastanawiam na ta reszta magazyn by się przydał ale koszta duże i papiery znów załatwiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

rzuty budynków inwentarskich robiliście sami czy ktoś wam robił?


Matifryd napisał:

Jestem w trakcie stawiania płotu z dofinansowania. Nie wiesz kolego czy można skorzystać z jeszcze jednej opcji? Bo wiadomo że zawsze taki magazyn jest przydany

ja chciałem wstawiać dzisiaj orientowałem to na 500 sztuk trzody mógłbym postawić o wymiarach 10x7x4 liczy się kubatura mi wychodzi 280 m3. gospodarstwa robiłeś sam czy ktoś ci robił.


szkic gospodarstwa robiłeś sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matifryd    0

A nie wiesz kolego czy można postawić ponad limit? Tzn. Większą niż mi przysługuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

nie można ponad limit pytałem się w agencji. powiedz kiedy składałeś wniosek o płot i na jakim obecnie on jest etapie. są jakieś kontrole czepiają się czegoś na co zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matifryd    0

Wniosek był złożony w listopadzie 2019, umowa podpisana w marcu, płot już jest wykonany i złożony jest wniosek o płatność (w styczniu). Kontrolę ponoć mogą być, ale na tym etapie jeszcze nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

ogrodzenie robiłeś z siatki z rolki czy z paneli? ile ci wyszedł metr bieżący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Matifryd napisał:

Ogrodzenie jest z płyt betonowych. 120 za metr bieżący

a do refundacji zalicza się koszt montażu jeśli będę miał firmę zewnętrzną? rozumiem że na wszystko faktury jeżeli przykładowo metr bieżący wyjdzie 100 zł z montażem to ubiegać się o zwrot 80 zł, czy po prostu agencja zwrot liczy sztywno od 200 zł 🙃🙃 ( raczej nie ale wolę zapytać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matifryd    0

Agencja płaci z ryczałtu od metra. Dobrze mieć faktury na wyższą kwotę, taką jaki przysługuje ryczałt. Płacą za płot oraz montaż 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

A co do silosów na paszę to jak sądzicie czy przejdzie oprócz silosów paszociąg do ich załadunku bo wiem że już paszociąg do ich rozładunku nie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj