Duplo

Ranking Ciągników

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DJBOMBA12    12

Hehe. dobre. 4.ursus, 10.Zetor To dopiero ranking :D 7.Fendt, 6.JD no ale kazdy ma swoje zdanie :D

Nie musisz komentować, po prostu mój znajomy ma Zetora i Ursusa podobnej Mocy a że zakupił je w tym samym momencie i mają po 5 sezonów to Zetor Się po prostu Rozlatuje... W każdym sezonie ma awarie a w ursusie Raz coś było ruszane a obydwa mają po 1500 mtg... A dlaczego JD na 6 ? Bo to smok, Mój wujo posiada 4 sezon I ma tylko 500 mtg bo strach nim w pole wyjeżdżać taki ma wir w baku... A także zmienił mi opinie test w PGR gdzie w 80 km JD wyszło 18 l na mtg...


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@DJBomba jak ciągnik jest popsuty to u mnie idzie do remontu :D. A Swoją drogą jeśli chodzi o moc przekazywaną na koła to SPRAWNE JD to jedne z najoszczędniejszych ciągników.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Nie musisz komentować, po prostu mój znajomy ma Zetora i Ursusa podobnej Mocy a że zakupił je w tym samym momencie i mają po 5 sezonów to Zetor Się po prostu Rozlatuje... W każdym sezonie ma awarie a w ursusie Raz coś było ruszane a obydwa mają po 1500 mtg... A dlaczego JD na 6 ? Bo to smok, Mój wujo posiada 4 sezon I ma tylko 500 mtg bo strach nim w pole wyjeżdżać taki ma wir w baku... A także zmienił mi opinie test w PGR gdzie w 80 km JD wyszło 18 l na mtg...

a u mnie na teście MF 135km wypalił 95l ropy przy zaoraniu 3.5-4ha pola po pszenicy - to daje około 22l na ha - czy to mało?

test mógł być nie dokładny no ale zawsze to był test ;-)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

1.CNH

2.JD

3.Fendt

4.Valtra

5.Deutz-Fahr

6.Zetor

7.Ursus

8.MTZ

9.Pronar.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

JD i Fendt jako liderzy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1910    6

Za to ja tak nienawidzę "john Deere", że jak czytam i jat na 1 miejscu to aż mnie w środku taki wk*rw rozpi***ala. Nie wiem jakoś tak nie mogę polubić tej marki mimo iż robi dość dobre ciągniki :D

 

1. Massey ferguson

2. Fendt

3. SDF

4. Valtra

5. Claas

6. Case

7. Lamborghini

8. Zetor

9. MTZ/Pronar

10.Ursus

 

Ciągników JD wcale nie brałem pod uwagę ponieważ ( powody na początku posta ;[ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profus2    5

1.john Deere

2 fendt

3 ursus

3 reszta


John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

1. Fendt

2. Claas

3. Valtra

4. Massey Ferguson

5. Case

6. New Holland/ John Deere

7. Deutz-Farh/ Lamborghini

8. Zetor

9. Farmtrac

10. Ursus

 

Według mnie tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

1.fendt

2.john deere

3.new holland

4.valtra

5.massey ferguson

6.claas

7.farmtrac

8.ursus

9.zetor

10. sdf

 

a wedlug mnie taki


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

1. John Deere

2. Fendt

3. Valtra

4. New Holland

5. Case

6. Massey Ferguson

7. Claas

8. Lamborghini / Same / Deutz-Fahr

9. Zetor

10. MTZ/Pronar

 

I chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonidas    0

1.John Deere

2.Massey-Ferguson

3.New Holland

4.McCormick

5 Fendt

6.Claas

7.Ursus

8.Zetor

9.Case

10.Pronar

Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pronar wyżej od Deutz? co za ludzie są na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

1 fendt

2 john deree

3 new holland

4 deutz fahr

5 class

6 zetor

7 masey ferguson

8 ursus

9 valtra

10 farmtrack

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Co oznaczaja te wolne miejsca?

 

Fakt, trzeba przyznac co za ludzie na tym forum... jeden napisal nh na 5 pozycji, a potem fiata na przedostaniej. Pasowaloby sie zdecydowac:/

 

 

A moze mi ktos powiedziec w czym fendt jest lepszy od JD?

W sumie moze niech kazdy poda jakis argument, chociazby na pierwszych 3 ciagnikow...?!


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Jeśli biorąc pod uwage moc komforti inne aspekty awaryjność oraz cene i dawniejsze wyroby to tak bedzie:

 

1.John Deere\Fendt

2.Valtra (Valmet)

3.Zetor

4.Claas(Reno)

5.Massey Ferguson

6.Deutz Fahr \Same\ Lamborghini

7.Case

8.Steyr

9.Kubota

10.New Holland (Fiat, Ford)

11.JCB Fastrack

12.Ursus

 

W większości miałem ciągniki z tych firm i jeździłem nimi nie posiadałem tylko kilku z nich ale moi znajomi je majo (oprucz JCB bo tym nie miałem okazji jezdzić B) ) i miałem okazje nimi jezdzić.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co oznaczaja te wolne miejsca?

 

Fakt, trzeba przyznac co za ludzie na tym forum... jeden napisal nh na 5 pozycji, a potem fiata na przedostaniej. Pasowaloby sie zdecydowac:/

 

 

A moze mi ktos powiedziec w czym fendt jest lepszy od JD?

W sumie moze niech kazdy poda jakis argument, chociazby na pierwszych 3 ciagnikow...?!

 

 

XCS@ ten ranking na dobrą sprawę pokazuję jaka wiedzę na temat ciągników mają ludzie na forum. Pokazuje też kto jest zafascynowany daną marką oraz która marka z niewiadomych powodów mu zawadza.

Ranking może również pokazywać ciemnotę ludzi , bo np. ktoś powiedział że NH to gówno, drugi że JD dużo pali i taki delikwent sugerując się opinią niewiarygodnych osób umieszcza omawianą markę na dole ,,swojego'' rankingu a takiego Pronara na 1st miejscu B)

 

Człowiek znający się na rzeczy nie umieści JD na 6 miejscu albo Fendta na 8 ze względu na cenę.

Po tym rankingu można poznać kto jest znawcą w dziedzinie ciągników a kto nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0

1. Valtra, JD, NH, Fend.

2.Deutz, MF,

3. Zetor Pronar - za wykonanie

4. Ursus

5. Chińszczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowiek znający się na rzeczy nie umieści JD na 6 miejscu albo Fendta na 8 ze względu na cenę.

Po tym rankingu można poznać kto jest znawcą w dziedzinie ciągników a kto nie.

Teoretycznie każdy będzie chwalił to co ma. A praktycznie to jak rozpoznasz znawcę? Po tym, że umieszcza najdroższy ciągnik jako pierwszy w rankingu?

 

Dla mnie ten ranking jest tak durny, jak 90% zakładanych tu przez "dzieci" mniejsze i większe tematów typu: "jaki ciągnik najlepszy", "jaki pług najlepszy", "jaki macie ciągnik...", "jaka prasę" itd, itd.

 

90% tych tematów związane jest z typową polską przypadłością czyli zazdrością i chęcią zaimponowania drugiemu - zależy z której strony patrzeć.

Nie ujmując nic całemu agrofoto, pośród tej masy "zbędnej" przechwalanki jest naprawdę sporo rzetelnych i pomocnych tematów.

 

Natomiast gdybyś kiedykolwiek chciał stworzyć ranking ciągników tak by był on rzetelny, musiałbyś znaleźć chociaż 100 rolników, którzy mieli co najmniej na rok, dwa traktor każdej marki B) Ilu takich znajdziesz?

To co zostało stworzone tutaj, jest warte tyle co reszta "zbędnych" tematów B) Nikt na niego nie spojrzy, stojąc przed trudnym zadaniem jakim jest kupno ciągnika.

Nawet gdyby bardzo chciał zrobić rzetelny ranking traktorów, to raczej jest to zadanie niemożliwe, ponieważ słowo "najlepszy" może mieć tyle definicji ile ludzi na Ziemi. Najpierw trzeba było by zrobić ranking najbardziej pożądanych cech, jakie będzie posiadał traktor i cały plebs zgromadzony wokół niego czyli: diler i serwis.

Bo dla jednego najlepszy traktor będzie się często psuł i miał super tanie części, a dla drugiego będzie to mało awaryjny traktor, lecz posiadający drogie części. Trzeci (albo trzecia) powie, że jeszcze inny traktor jest najlepszy, bo sprzedaje go przystojny diler - a dlaczego nie, skoro dla niej to może być cecha najlepszego traktora/producenta. (Pozdrowienia dla żeńskiej strony Agrofoto)

 

Dalsza dyskusja jest po prostu zbędna :)

 

Sam nie posiadam, więc nie mogę poprzeć doświadczeniem użytkowym opinii na temat traktorów, leczę trochę jeździłem po Skandynawii i traktorów na oczy widziałem - widziałem jak pracują i jakie problemy mieli z nimi użytkownicy.

 

Dla mnie na przykład bardzo pożądaną cechą jest bezawaryjność, a najbardziej bezawaryjną marką z jaką miałem do czynienia było Volvo :) A ilu z was miało do czynienia z tymi traktorami? Starsze ciągniki Ford'a to też bardzo niezawodne maszyny. Dzisiaj niestety ta piękna cecha została zepchnięta na margines, między innymi dlatego, że producent zarabia na częściach i serwisie swoich traktorów. To samo stało się już dość dawno z samochodami. Można było by się zastanowić co dziś jest taką pożądaną cechą? Dzięki technice napierającej wciąż do przodu to pewnie wygoda... i nie tylko komfort, ale szybki, skuteczny serwis. Mimo, że w Polsce rolnictwo trochę dogoniło zachód, wciąż rolnik z trudem zagląda do kieszeni - co by mogło sugerować, że koszt jest dla nas równie pożądaną cechą (koszt traktora, serwisu, części)

 

Jest to nie lada ciężki orzech do zgryzienia, dlatego zamiast zaprzątać sobie głowę takimi pierdołami, lepiej iść na browar i oddać się uciechom życia.

 

PS. Podziwiam tych co przeczytali i zrozumieli :)

PS 2: Wiem, Polska to dziwny kraj, 99% z nas kupuje wszystko na pokaz. Niestety ale to jest ulubiona cecha polaków i pozbyć się jej nie da. Ale ile piękna wprowadza ona do naszego życia. Pomyślcie jak fajnie się rano wstaje, gdy w naszym (taty) garażu stoi np John Deere, a sąsiad tłucze się MTZ'em... prawda? No niestety prawda - rzygać się chce :)

Wybaczcie sarkazm i "kupę" pogardy, ale lekko nie pasując do tutejszej społeczności (brak upraw) mogę sobie popatrzeć na to wszystko z góry :) niestety ale często towarzyszy temu uśmiech zażenowania.

 

Ave

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Johnie nauczycielu baletu zgadzam się z Tobą w 101%. Prawie w każdym aspekcie który przedstawiłeś, do wyliczanki Twojej niezawodnych ciągników dopisałbym jeszcze Fendta seri 600 LSA z lat 85-90, niezawodne ciagniki, prawie bezawaryjne, nie do zdarcia.

Piszesz ze ranking powinno się przeporwadzic wśród rolników którzy użytkują ciągniki, ale aby ten ranking był wiarygodny należy znaleźć takich którzy maja po kilka marek w swoim arsenale.(a takich ludzi tak jak piszesz jest mało) Wiadomo ten który będzie miał NH i MF powychwala je pod niebiosa, mało jest rzetelnych i szczerych ludzi którzy wymieniliby wszsytkie awarjie jakie te ciagniki miały, bo jak to tak? Ja go kupiłem, ja wydałem kase, ja dokonałem wyboru - wiec ten wybór jest trafny i słuszny, duma go uniesie jeśli ten jego ciagnik miałby sklasifikowac na dalszej pozycji, dlatego powie Ci ze ten jego MF i NH jest najlepszy,najoszczedneijszy, bezawaryjny.

Tak więc taki ranking to tylko zabawa, albo ankieta pt: ,,Kto jaki ma Ciagnik''

 

Piszesz o tym jaka ceche powinienna mieć najlepsza marka. Zgodze się że dla jednych bedzie to serwis dla drugich cena ciagnika, ale tak naprawdę w dzisiejszych czasach jest kilka cech które będa o tym świadczyć. Wiadomo że niezawodność, każda marka jest zawodna, lecz najlepsza będzie ta która ma najwiecej niezawodnych ciagników, serwis-jego bliskosc, szybkosc swiadczenia usług w razie awarji, dostępność czesci itd itd....

 

Aby zrobić prawdziwy ranking ciągników, najpierw należałoby założyć temat pt: ,, Jakie cechy są dla Ciebie najważnniejsze w ciagniku'' , albo nie temat tylko spytać kilkuset rolników-bardziej wiarygodni by byli.

Później moglibyśmy względem tych cech powybierać marki które najbardziej pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ballet - bullet jeden ch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel89    3

Z moich obserwacji w Polsce i w Anglii to będzie raczej tak:

1. Fendt (i inne z silnikami mwm){oszczędność w paliwie}

2. John deere (i inne z silnikami john deera nie na licencji(",)patrz foton

3. Waltra Valmet (ale w Polsce to garstka tego jest raczej)ale solidne

4. MF i inne z silnikami perkinsa to wersje elektonik psuję renomę MF:)

5. Nieszczęsny Zetor:)

 

z takimi ciągnikami miałem do czynienia ( reszta pozostaje nie oceniona) i mogę powiedzieć że pardzo prymitywne fendy z lat 80(na te lata nie prymitywe:)) są solidne i nie do zajechania mimo swego wyglądu zachęcają do kupna:)


gmhnbmbnm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj