Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maximusss    1

MAm takie pytanie we wniosku napisałem, że w całości będe miał kukurydze jednak po przeczytaniu Cross Compilance dowiedziałem się że będe musiał miec 2 rośliny. Czy powinienem we wnoisku wprowadzić zmiany i dopisac że jąkąś część będę siał pszenicy? w sierpniu dostałem decyzje o przyznaniu a o ile sie nie myle mam 6 miesięcy na złożenie wniosku o płatności i możliwe poprawki do wniosku? Proszę o podpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oczywiście. Trzeba zrobić zmiany. To co nazywasz "poprawkami" możesz robić w każdej chwili. Nie ma ograniczenia czasowego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Freetaxi a jeśli będę chciał zwiększyć cenę jednej maszyny max o 3tys z 27 na 30 tyś zgodzą się?? Ewentualnie mozna dodać ofertę od dealera i na pewno jakoś zaargumentować... Mi w odr facetka kazała kupić a potem będziemy robić zmiany :P ta kobieta przyprawia mnie o dreszcze :lol:


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie powinno być problemów bo ceny do wniosku podawałeś pół roku temu. Mogą skoczyć do góry.

 

1500 post :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Nie powinno być problemów bo ceny do wniosku podawałeś pół roku temu. Mogą skoczyć do góry.

 

1500 post :)

 

1500 pomocny post. Dziękujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

A z tymi zmianami jak myślisz robić po zakupie czy teraz?? Bo nie ukrywam każdy tydzień się liczy, zaraz ceny poszybują w górę, a zmiany robić po otrzymaniu przelewu to jeszcze się przeciągnie z 2 tygodnie...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz teraz. Nie zdarzyło mi się, żeby w tak prostej sprawie Agencja nie wyraziła zgody. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeszcze nie wiadomo. Trzeba poczekać na przepisy krajowe dotyczące MGR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem premię 24 listopada. Dzierżawię ziemię od ojca. W biznesplanie mam, że dopiero za 3 lata mam trzymać zwierzęta, Czy do tej pory ojciec może trzymać tam swoje zwierzęta? Czy może kupić nowe i zgłosić je na to gospodarstwo? Czy ja za 3 lata będę mógł kupić od ojca zwierzęta i zgłosić je na siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzymaj się założeń biznesplanu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może trzymać. Jakby się czepiali, napiszesz oświadczenie w razie czego. Potem ojciec zrobi przemieszczenie na Ciebie i po problemie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

Czy mozna wycofac dzialke z biznesplanu na ktora ma sie juz tytul wlasnosci przed zlozeniem wniosku o platnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dzierżawa czy własność?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak ją wycofasz to albo ktoś się teraz zorientuje w Agencji podczas weryfikacji albo potem przy dopłatach. A w czym tkwi problem, że nie możesz jej podać?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

mama przejela te dzialke postanowieniem spadkowym i przekazala mi w akcie darowizny (zgloszone w biznesplanie) z tym ze na tej dzialce stoi stodola z obora jak jeden budynek (stodola na mojej dzialce a obora na dzialce nie mojej) czy agencja nie potraktuje tego jako wspolwlasnosc lub wspolposiadanie budowli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A tą oborę zgłaszałeś jakoś w biznesplanie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ten budynek nie byl zglaszany w biznesplanie, zwierzeta sa w biznesplanie napisane a siedziba stada jest zgloszona na innej dzialce ewidencyjnej na ktorej jest obora i inne budynki gospodarcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To masz problem z głowy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A będziesz go użytkował? Bo napisałeś, że zwierzęta masz gdzieś indziej?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sprawdź jaką masz powierzchnię tego (swojego) budynku wpisaną w PRG. Jeśli wpisałeś całkowitą powierzchnię włącznie z tamtym to zmierz sobie faktyczną i taką podaj. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj