Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jarecki88    212

wniosek wysłany 27 pazdziernika poprawka wysłana 17 listopada jak myslicie ile jeszcze poczekam na kase ???

 

Tego nikt nie wie. W poniedziałek minie 60 dni od złożenia wniosku. Bez poprawek. Dopiero przedwczoraj łaskawie go zweryfikowali i to musiałem się przypominać. Tylko, że wszystkie zaakceptowane do 15 grudnia wnioski ponoć mają być w tym roku wypłacone.

 

 

PS Myślicie, że po przekroczeniu terminu wypłaty można walczyć o odsetki ustawowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

tak bo nikt nie wie gdzie bedzie stal wiatrak o ile bedzie, czy na gorce czy w dolku a dzialki mam np po 5 ha

 

 

To może być problem. Agencja uznała pewnie, że sam nie prowadzisz gospodarstwa skoro Twoje pola są już wydzierżawione.

 

Z własnego przykładu powiem że Agencja wyklucza całe działki jak nie ma określonego miejsca gdzie ten wiatrak ma stanąć, ja miałem 2 działki: 7ha i 9ha czyli 100%przejmowanych gruntów. Na początku załamka bo nie miałem innego pola i MR przepadał. Jednak po telefonie do firmy od wiatraków wyszło an to że nie będą stawiać i notarialnie zrezygnowali z postawienia i Agencja to przyjęła. Co do samego kabla to Agencja nie robi sprzeciwów bo on w ziemi jest i nie przeszkadza trwale w prowadzeniu gospodarstwa. Wg mnie dzwoń do kolesia od wiatraków i z nim rozmawiaj bo często tacy ludzie podpisują umowy na każdej teoretycznie możliwej działce gdzie można by postawić turbinę a później się okazuje że np z planów postawienia 30 wiatraków rozdzielnia może przyjąć np 15 i mogli by "uwolnić" Twoje działki a i powinni to u notariusza na swój koszt zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

wniosek złożony 13 listopada, dzisiaj wpłynęła kasa, miesiac czasu, woj.Kuj.Pom. Upije sie dzisiaj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Czy, ktoś może wie, ile czasu ma Komisja Europejska na zaakceptowanie  Uchwały Nr 95 Komitetu Monitorującego  PROW z dnia 9 września 2014 o przesunięciu tych dodatkowych środków. Wiem że na forum już ktoś pisał, że 3 miesiące potem 4, ale proszę o jakąś podstawę prawną, jaki mają czas, bo nie mogę nigdzie znaleźć.

Z tego co ja słyszałem to do końca stycznia będziemy wiedzieć co i jak.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

ja w październiku złozyłem wniosek, w listopadzie na początku poprawka i do tej pory nie ma pieniędzy, już mnie to denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Ja złożyłem 30 października i do tej pory ani poprawek ani pieniędzy i nie wiadomo co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

przed chwilą w agrobiznesie mówili, że może nawet dziś PROW14-20 będzie zatwierdzony, a na pierwszy ogień idą 2 działania: młody rolnik i restrukturyzacja małych gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

wniosek złożyłem 28.10, poprawki złożyłem 16.11, po czym Pani prowadząca powiedziała, że kasa do końca m-ca, chyba że będzie kontrola to najpóźniej do połowy grudnia. Kontrole miałem 27.11, wszystko ok, ale kasy nie ma, a ludzie ze sprzedażą ziemi czekają i trochę się niecierpliwią... Życze wszystkim oczekującym i sobie cierpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

dokładnie mam tą samą sytuację, ludzie od których mam brać ziemię troszkę się irytują tym że cały czas to odkładam z tygodnia na tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja wiedziałem, że wszystko może trwać, zwłaszcza że dopiero w styczniu mogę wniosek o płatność składać (mam czas do początku marca) i na umowie przedwstępnej na ziemię mam termin do 31.05.2015, ale może już w lutym temat się dopnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nowy PROW już zatwierdzony.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelnick1    0

Witam, taka sprawa:)  we wniosku o MR mialem wpisane ze premie przeznacze na maszyny, ale udało sie kupic ziemię i ... :) czy musze odrazu zmieniac we wniosku przeznaczenie premii? czy musze odrazu tą ziemię umiescic w biznesplanie upraw?

 

pozdrawiam


kase dostałem , jakis miesiac od poprawki, poprawka po dwóch tygodniach od złozenia, pozdrawiam :) woj. mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie będziesz tą zakupioną ziemię podawał do dopłat więc Agencja Ci wychwyci i wezwie do korekty. Ja bym zrobił zmianę i po kłopocie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelnick1    0

tak wlasnie mysle ze poczekam do kwietnia :) moze tą reszte kasy wydam to odrazu zmienie we wniosku za jednym razem :) a jak bede chcial wpisac do doplat dzierzawy ktorych nie wpisywalem we wniosku MR to musze zmieniac biznesplan? nie bede mial na nie umowy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Witam

Tak przeglądałem nowy Prow i zmartwiła mnie wielkość ekonomiczna gospodarstwa. Zrozumiałem, że na trzeba przejmować gospodarstwo o wielkości minimum  13 tys euro czy może chodzi o to, żeby dojść do takiej wartości w ciągu 5 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

A co w przypadku jeśli przy składaniu wniosku w BP były podane tylko UR, a teraz przejmę też i lasy?? Przyczepią się?? Teraz raczej nie ma co robić zmian bo ciekawe ile im to zajmie a czas goni, jeśli już to po złożeniu wniosku o płatność czekać na poprawkę...

 

Co o tym myślicie??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Raczej tak. Zrób sobie zmianę do wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj