Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzesiu95    7

Czy umowę dzierżawy z datą pewną można podbić w innej gminie niż jest posiadana działka i właściciel? Pani z ARIMR tak mi zaproponowała, ponieważ pewien notariusz stawia problemy.

Można, przynajmniej mi podbili bez problemów

Wiadomość z agroFakt.pl

gabrysiek    47

kurde byłem teraz w Agencji i odrzucili wniosek bo miałem spadek po ojcu w 2012 roku a nie uwzględniaja że uczyłem się dziennie i nie obrabiałem ziemi, mówili że szanse na odwołanie są zerowe. Miał ktoś z WAs podobną sytuacje? podobno w poprzednim było cos takiego ze jak sie uczyło to można było w tej sytuacji wybrnąc a w tym rozporzadzeniu tego nie ma neistety :P

Mam taką samą sytuację. Też w 2012 roku dostałem ziemię w spadku. Wtedy byłem nie pełnoletni. Teraz uczę się w technikum rolniczym, mam już kwalifikację R03, ale nie mogę skorzystać. Co prawda @freetaxi miał pomysł na rozwiązanie tego problemu, ale zrezygnowałem. Na razie czekam do wiosny, bo tak się mówi o kolejnym naborze i jeżeli się przepisy nie zmienią to i tak przejmę gospodarstwo.

d132    2

czy ukonczenie samego technikum rolniczego wystarczy jako wykształcenie czy trzeba miec tez zdany egzamin ?

Grzesiu95    7

Z tego co mi sie przypomina to na świadectwie pisze że jest ważne tylko z zaświadczeniem zdania egzaminu czy jakoś tak

d132    2

ale ja juz dostałem kase składałem w 2014 rok temu i własnie jak mam te papiery co musze jeszcze zrobic co do MR to nie mam zakreslone zeby zdobyc wykształcenie wcigu  3 lat

d132    2

no to nie dobrze jeszcze bede musiał przy składaniu faktur dokładnie sie wypytac u nich

Moorgi

freetaxi mam problem , po przepisaniu dzierżaw z lasu zmniejszyli mi powierzchnie dokładnie o 86 arów , a deklarowałem o te 86 arów wiecej  biznesplanie jakieś pomysły ? 

Bo tak na prawdę czas mnie nagli a ja jestem w ciemnej d*pie :( przez to 

Jest szansa abym pojechał do agencji tam gdzie składałem wniosek tj do Zielonej Góry i napisał o zmiane w biznesplanie to jest zmniejszenie areału o te 86 arów ?

Edytowano przez KacperWancel

no za mną na liście jest jeszcze ponad 3,5tyś osób którzy otrzymali , przeliczą mi to na miejscu ? u mnie wychodzi z punktacji tak ...  4 pkt za wykrztałcenie gdyż mam średnie rolnicze do tego 5pkt za bezrobocie razem 9 do tego dodać 5 pkt za minimalna krajową bo tak mi wychodzi nawet po odjeciu tych 86 arów więc wychodzi 14 pkt więc chyba nie bedzie tak źle 

Edytowano przez KacperWancel

rivet    0

Rozp.Ministra z dn 14 lipca 2015 załącznik nr 1, ,,dokumentem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe jest:

- w zawodzie wymienionym w ust.2 (dotyczy wyksztalcenia na poziomie srednim)

;swiadectwo lub dyplom ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem zawodowym lub dyplom uzyskania tyt. zawodowego lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe;

W takim razie to czy wystarczy  ukonczenie technikum ( kierunki rolnicze) czy musi być jeszcze dyplom?

rivet    0

na jakiej podstawie sądzisz ze musi byc też dyplom? pisze: swaidectwo  LUB dyplom ,a nie świadectwo  i dyplom .

Składałem to już w agencji i kazali mi dostarczyć dyplom , stąd wiem :) kończąc średnią szkoła mawsz wykształcenie średnie bez zawodu , to dyplom nadaje Ci tytuł zawodowy :)

marian7k    5

Słyszał ktoś o przedłużeniu terminu do 30 września , tak mi powiedział dyr. wojewódzkiego ODR w Modliszewicach i nikt tego nie potwierdza (Agencja i infolinia).

lukaszgg    1

A czy przed złożeniem wniosku o płatność trzeba mieć już przepisane wszystkie zwierzęta i maszyny (ciągniki) na siebie ?

Koza22    0

kto sie wybiera na agro schow

Pkt. 1.4 – spamowanie w tematach, odchodzenie od wątku głównego, nabijanie postów

Edytowano przez Moorgi
spam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?