Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek01    1

Witam, mam kolejne pytanie dotyczące starego naboru MR

Otóż czy powierzchnia w kolumnie  69) (4 strona wniosku) musi pokrywać się z powierzchnią użytków rolnych z tabeli XIV oraz sumą zasiewów?

wygląda to tak wg. wypisu z rejestru działki mają łącznie pow. 14,84ha powierzchnia użytków rolnych zgłaszanych do dopłat wynosi 13,93 i taką wielkość mam upraw !

Na jednej z działek są zabudowania, ogród, silosy ogólnie siedlisko. odejmując pow. budynków z wypisu rejestru wychodzi 14,44 i teraz pytanie brzmi które wartości gdzie wpisać tj, w pole 69) powierzchnie przejmowanych działek tj 14,84, czy powierzchnie użytków rolnych tj 14,44 czy też obszar obsiewany tj 13,93 ? 

Z góry dziekuje za odpowiedz

Poradzi ktoś coś ? 

Patryk1222    24

Witam
Mam problem ponieważ mam przepisane gospodarstwo na siebie od rodziców którzy są podatnikami vat-u i jest problem ponieważ osoba z agencji powiedziała że muszę przejąć także w terminie 7dni zwierzęta a ja dopiero zarejestrowalem swoją działalność i pierwsze faktury mogę dopiero wystawiać od 1.10.2015 i gdy teraz rodzice przepisza mi zzwierzęta w agencji to w ten sam dzień trzeba wystawić f-vat sprzedaży? I w tym przypadku tracę vat...
Mam nadzieję że nie zamotalem zbyt mocno i jest napisane zrozumiale:-)

Wiadomość z agroFakt.pl

sowa92    5

Witam mam przyznanego MR i chciałbym kupic traktor o mocy 140 km ale jest problem ARiMR nie chce wyrazic zgody gdyż jest za mało ziemi na własnosc. W ARiMR przyznało mi 110-130 KM. Użytkuje dużo wiecej ale na dzierżawy ustne, chowam zwierzeta opasowe i nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji a traktor jest pilnie potrzebny. Prosze o porady?

kup ciągnik o mocy 110-130 km najlepiej 6 cyl. później  zrób chiptuning ( 30 % mocy ciągnika można dodać ) , pozdro

a1fe26c2    36

Może zamiast grzebać w ciągniku lepiej podpisać z kimś umowę dzierżawy?

Edytowano przez a1fe26c2

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Patryk1222    24

a to Ty płacisz za zwierzęta?

Nie płace chodzi tylko o przekazanie maszyn i bydła ponieważ były zakupione na zwrot vat-u

dzikidaniel    36

Masz notarialnie przepisane bydło czy nie? Bo jeśli jest na akcie zapis o przekazaniu bydła to musisz, jeśli nie to wprowadzają Cię w błąd w agencji bo nie trzeba w 7 dniach tego załatwić.

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710

paweladam    0

Witam, kolejne zagadkowe pytanie:)

Do wniosku wpisałem działkę którą chcę kupić o powierzchni 1 ha. 

Jeśli sprzedawca się rozmyśli to muszę kupić inna działkę która ma min 1 ha?

Czy mogę wydzierżawić np 0,5 ha i kupić 0,5 ha? 

Wielkość ekonomiczna gospodarstwa, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 6 lit. b, jest ustalana na podstawie cał-

kowitej rocznej standardowej produkcji gospodarstwa wyrażonej w euro"

Nie wiem ale w rozporządzeni MR nie ma tej tabeli z samymi przelicznikami do SO, obowiązującymi w tym roku. Jest coś w samej instrukcji
wypełniania wniosku że jest to na rok 2010 z lat wcześniejszych.

Niestety wskaźniki te opracował Instytut chyba Gospodarki Żywnościowej, ale nie podają tego bezpośrednio

samo wyliczanie odnosi się do rozporządzeń unijnych (znaleźć je to wyzwanie) z kosmicznymi przeliczeniami

Agencja zaś udostępniała plik w excelu, ale sprzed 2010 r.

Tak więc, trochę poważny problem jak ktoś się ledwo łapie.

Po tym wszystkim jakoś nie ma zaufania do kalkulatora Agencji i tego z biznesplanu, bo pojawiają się jakieś dziwne rzeczy przy uruchamianiu na różnych kompach

Trudno, najwyżej trzeba będzie pisać odwołanie jak źle to wyliczy i nie dadzą dotacji

freetaxi    176

Załącznik numer 1 do rozporządzenia. Na podstawie tego obliczysz wielkość ekonomiczną. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

czyzyk85    0

Jak wysłałem wniosek o płatność to przesyłają jakieś potwierdzenie czy odrazu kasa na konto?

freetaxi    176

Nie ma decyzji. Przelew jest robiony bez żadnego pisemnego potwierdzenia. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

DumDum    0

Witam mam pytanie odnośnie starego naboru. Wydzierżawiłem pole (2.09.2015) na którym realizowany jest program rolno środowiskowy który kończy sie wtym roku. I teraz pytanie ja mam teraz ten program przepisać na siebie czy zostaje na poprzedniego właściciela . Głównie chodzi o to że są tam polony ścierniskowe i ozime. co myślicie ??

Brona musisz przejąć zobowiązania w ARiMR najlepiej jak najszybciej bo te terminy są dość "ruchome" co roku i mieć nowy plan rolnośrodowiskowy. ARiMR lubi kontrolować takie przejęcia i żeby poprzedni właściciel nie miła problemów to zróbcie to niezwłocznie.

Natomiast co do tych rozważań o dzierżawach od np. rodziców przed złożeniem wniosku czyli spełnienie warunku głupoty "rozpoczęcia urządzania gospodarstwa", myślę że gdy te grunty będą później w akcie notarialnym przepisania własności to nie powinni sie czepiać.

Doradztwo rolnicze na priv. Pomoc i rozliczenia PROW 2014-2020, 2007-2013. Programy rolnośrodowiskowe /RS i PRSK/.

szczypka    75

krus wydaje już te zaświadczenia czy jeszcze trzeba czekać mi już tylko tego świstka brakuje

Patryk1222    24

Masz notarialnie przepisane bydło czy nie? Bo jeśli jest na akcie zapis o przekazaniu bydła to musisz, jeśli nie to wprowadzają Cię w błąd w agencji bo nie trzeba w 7 dniach tego załatwić.

W akcie nie ma nic na ten temat.

Pozostaje kwestia tego że mam w wniosku wpisane również bydło (narazie bez poprawki tak jak było w 2014 podane) i czy muszę mieć je przekazane przed złożeniem wniosku o płatność?

Ps up dzwoń do swojej placówki krus i pytaj czy coś się dzieje osobiście czekam na to zaświadczenie też....

sss    1

z tymi fakturami to przejdź się do US bo wydaje mi się że nie są potrzebne faktury na bydło

tadzio    11

. Spotkałem się na stronie ARIMR o zmianach jakie należy dopełnik w ramach Młodego rolnika. http://www.arimr.gov...-arimr-uak.html.

27 czerwca br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniające przepisy przyznawania pomocy finansowej z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" z budżetu PROW 2007 - 2013.

Znowelizowane rozporządzenie wprowadza cztery zamiany w dotychczasowych obowiązujących przepisach

Pierwsza z nich zakłada, że sankcje za niespełnienie standardów w zakresie ochrony środowiska naturalnego, higieny i utrzymania zwierząt będą niższe oraz że będą inaczej liczone niż dotychczas. Zgodnie bowiem ze znowelizowanymi przepisami, kara za niedotrzymanie warunków w każdym z trzech wymienionych wyżej przypadków wyniesie 5% otrzymanej pomocy (maksymalnie 15%), a nie jak dotychczas 25%.

W zmienionych przepisach, na młodych rolników nałożony został obowiązek terminowego złożenia w ARiMR oświadczeń o spełnianiu wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt. Rolnicy zobowiązani zostali do dwukrotnego złożenia takich oświadczeń. Pierwszy raz trzeba je złożyć w ciągu 60 dni po upływie 3 lat od otrzymania wsparcia, czyli w takim samym terminie jaki jest wyznaczony dla dostarczenia sprawozdania z realizacji biznespalnu. Drugi raz natomiast oświadczenie o spełnianiu wyżej wymienionych wymagań, trzeba złożyć w ARiMR, 60 dni przed upływem 5 latach od wypłaty pomocy finansowej. Niezłożenie któregokolwiek z tych dwóch oświadczeń spowoduje nałożenie kary na młodego rolnika w wysokości 3% wypłaconej premii. Obowiązek złożenia tych dokumentów został nałożony na tych młodych rolników, w przypadku których nie upłynął jeszcze termin na przedłożenie w ARiMR sprawozdania z realizacji biznesplanu oraz ankiety monitorującej.

Trzecia zmiana, polega na określeniu, do 30 września 2015 roku, terminu na złożenie w ARiMR wniosku o wypłatę płatność wraz z wymaganymi załącznikami. W przypadku otrzymania decyzji przyznającej pomoc, do tego terminu  młodzi rolnicy muszą  dopełnić warunki związane z nabyciem gospodarstwa, samodzielnym rozpoczęciem jego prowadzenia, ubezpieczeniem w KRUS z mocy ustawy i w pełnym zakresie, uzyskaniem wpisu do ewidencji producentów, chyba, że warunki te były spełnione w dniu złożenia wniosku.

Ostatnia zmiana w znowelizowanym rozporządzeniu, dotyczy wydłużenia o 2 miesiące, czyli do 31 sierpnia 2015 r. terminu, w którym Agencja, w przypadku przesunięcia środków z innych działań  będzie wydawała decyzje przyznające  premie młodym rolnikom . Zgodnie z nowymi przepisami, po tej dacie, ARiMR odmówi wypłaty premii tym młodym rolnikom, których wnioski znajdą się poza limitem dostępnych środków finansowych.

CZy trzeba określićdo końca września 2015 terminu na złożenie wniosek mimo dopełnienia już obowiązków, jestem ubezpieczony już w Krus , gospodarstwo przejęte, zrealizowałem inwestycje itp. ??

gelorolnik    2

Brona musisz przejąć zobowiązania w ARiMR najlepiej jak najszybciej bo te terminy są dość "ruchome" co roku i mieć nowy plan rolnośrodowiskowy. ARiMR lubi kontrolować takie przejęcia i żeby poprzedni właściciel nie miła problemów to zróbcie to niezwłocznie.

Mam ten sam problem. Czyli pisze podanie do agencji o przejęcie zobowiązań? jak to wygląda? jak długo czeka się na odpowiedź?

freetaxi    176

warchest    47

a jak ktos ma dzierzawe jedo pole i by mu wczesniej odmowili ta dzierzawe tzn sprzedali komus ta ziemei to trzeba szukac nastepnej dzierzawy w zamian ? nawet jesli bedzie z MR dokupione inne pole ?

nharek    1

Witam. Jest gdzieś podana informacja do kiedy agencja ma zrobić przelew pieniędzy z naboru z zeszłego roku? 

tomrolnik    112

z tego co wiem to jesli bylo wszystko ok w papierach to ok miesiąca od daty złożenia wniosku jesli później nic nie musiales poprawiać

nharek    1

A jeszcze jedno z pytań, bo wiem że gdzieś post był tutaj przy tym wątku, lecz ciężko go znaleźć, a szukałem. Można młodego łączyć z prowem czy nie ma takiej możliwości? 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .