Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

RusiL    0

Dzisiaj dostałem decyzję z ostatniego przesunięcia. Jutro wysyłam wniosek. Z zaświadczeniem o podleganiu ubezpieczeniu w KRUS nie było żadnego problemu.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomrolnik    111

a jesli mam w biznesplanie ze bede użyczał od ojca maszyny i pomieszczenia w tych chlewie to musze teraz jakas umowę z ojcem spisac i wysłać czy mozna później a moze w cale to nie potrzebne?

freetaxi    170

Umowa użyczenia nie musi być poświadczona i może być potrzebna w razie ewentualnej kontroli. 

tomrolnik    111

a podpowiedz od kiedy musze prowadzic jakąś ewidencje swin itd od daty otrzymania ziemi czy jak?

panowe mi przepisano 2.30 ha i zapłaciłem 1400 zł a jak by mi przepisali 17 ha bez budynkow i wgl to 6000 koła na wykład :/ . pozdro z wlkp  taksa ustawiona od klasyfikacji gleb i wgl

jeśli chodzi o KRUS to miałem załatwione zaświadczenie ze mam  opłacane składki i wgl i chcialem zanieść z wniosiem do agencij i niby ze to nie potrzebne nawet moj ODRowiec tak powiedział . A wczoraj mi dzwonili z KRUS ze nabyłem grunt i z domownika staje sie płatnikiem ,a w wniosku na MR mam wpisane ze domownik jestem a tu taka sytułacja

tomrolnik    111

no właśnie jesli najpierw wystawili zaswiadczenie z krus to bylem jako domownik a jak bede mial ziemie to bede płatnikiem i to nie bedzie z tym kolidowalo??

sam niewiem. Tak jak pisalem domownikiem bylem cały czas złożyłem wniosek na MR teraz i na następny dzień dostałem telefon   z KRUS ze mam uszykować sobie z gminy papierek ile mam Ha przeliczeniowych z 2.30 ha wyszło mi 1.52 przeliczeniowe no i zaniosłem do KRUSU i mi powidzeli ze mam powyzej 1 ha i musze z domownika być płatnikiem mało tego moja zona była  zarejestrowana w urzędzie pracy teraz też musi być w KRUS bo moja ziemia tez przechodzi na nią i mamy powyzej 1 ha i musze opłacać żone i jeszcze 2 dzieci .mają chore przepisy , w przeciągu paru dni sami zadzwonili ze nabyłem grunt i ze musze płacić .

a odnosnie zaświadczenia z KRUS ze niby opłacane to wgl niby nie potrzebne

rafals2    1

Freetaxi Dostałem się na żółtą listę i takie pytanie biznesplan trzeba zmieniać bo mam zrobiony do 2020 roku ?? 

Xeon    4

Miałem przejąć całe gospodarstwo w ramach ubiegłorocznego MR, jednak na Księgach Wieczystych i Akcie notarialnym jest mega bałagan - nie da się wszystkiego sprostować do końca września. Dlatego wezmę całe gospodarstwo w dzierżawę (z wnioskiem o płatność zaraz złożę zmianę do wniosku o mr oraz podanie - myślę, że można to złożyć razem?)

Mam pytanko dot. dzierżaw:

1. Czy muszą być one zarejestrowane w starostwie?

2. Czy KRUS będzie potrzebował zaświadczenie o ilości ha przeliczeniowych z gminy?

freetaxi    170

Napisz do ARiMR pismo z zapytaniem o możliwość zakupu tych maszyn. Dostaniesz odpowiedź. Będziesz miał podkładkę w razie problemów. 

SZKOPSSON    3

Miałem przejąć całe gospodarstwo w ramach ubiegłorocznego MR, jednak na Księgach Wieczystych i Akcie notarialnym jest mega bałagan - nie da się wszystkiego sprostować do końca września. Dlatego wezmę całe gospodarstwo w dzierżawę (z wnioskiem o płatność zaraz złożę zmianę do wniosku o mr oraz podanie - myślę, że można to złożyć razem?)

Mam pytanko dot. dzierżaw:

1. Czy muszą być one zarejestrowane w starostwie?

2. Czy KRUS będzie potrzebował zaświadczenie o ilości ha przeliczeniowych z gminy?

muszą być zarejestrowane KRUS tego wymaga i nakaz płatniczy z gminy jest wymagany

Pawel328    127

a jeśli we wniosku pedałem maszyn za 80tys to mogę nie kupić jednej i rozliczyć sie tylko z 70tys? Czy muszę kupić tyle ile we wniosku?

tomrolnik    111

panowie jak to jest z tymi maszynami w końcu musze brać nówki czy do 5 lat też przejdzie ? pytam tych co tak robili a nie tylko przeczytali;)

tomrolnik    111

a jesli najpierw KRUS wystawił zaswiadczenie że oplcałem to bylem jako domownik a jak bede mial ziemie to bede płatnikiem i to nie bedzie z tym kolidowalo? bo na zaświadczeniu bedzie domownik a później już jako rolnik w papierach jak myślicie?

brona    0

Witam mam pytanie odnośnie starego naboru. Wydzierżawiłem pole (2.09.2015) na którym realizowany jest program rolno środowiskowy który kończy sie wtym roku. I teraz pytanie ja mam teraz ten program przepisać na siebie czy zostaje na poprzedniego właściciela . Głównie chodzi o to że są tam polony ścierniskowe i ozime. co myślicie ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?