Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

kuba1290    0

Jest gdzieś opublikowana lista z tego naboru? Skąd wiecie ile osób już złożyło? Szukam i nie znajduje, tylko te stare listy.

michal7536    7

A czy wie ktoś może co oprócz budowy jakiejś obory, zalicza się jako inwestycja budowlana. Studnia głębinowa wlicza się w to?

Dostałem dzisiaj informację , ze przez następne 2 tygodnie w całej polsce KRUS nie będzie rejstrował ponieważ mają zmianę systemów i komputery będą wyłączone . Ciekawe jak będzie się miał do tego termin 30 września 2015.....

pp1208    424

ja tez. chociaz jedna dobra wiadomość...

nie potrzebnie wydałem kase na pisanie nowego wniosku

brona    0

Dostałem dzisiaj informację , ze przez następne 2 tygodnie w całej polsce KRUS nie będzie rejstrował ponieważ mają zmianę systemów i komputery będą wyłączone . Ciekawe jak będzie się miał do tego termin 30 września 2015.....

A liczyłem że w tym tygodniu uda mi sie KRUS załatwić ...

powiedzcie ile dni może iść powiadomienie z OR bo powiedziano mi ze wysłali w piątek a mamy juz wtorek a tu nic...

poza umową dzierżawy, zgłoszeniem Jej do starostwa i ubezpieczeniem w Krusie , wypełnieniem wniosku co jeszcze jest potrzebne aby złożyć dokumenty ? pytam bo czas goni jak diabli 

papasmerf    5

Jest gdzieś opublikowana lista z tego naboru? Skąd wiecie ile osób już złożyło? Szukam i nie znajduje, tylko te stare listy.listy

listy jako takiej nie ma ale czytaj aktualnosci na stronie arimr tam pisze

czyzyk85    0

czyli informacje z top agrar były prawdziwe, że tyklo ok 4tyś. osób nie dostanie. Ale nerwówka była i teraz trzeba będzie głosować na PSL:))

Edytowano przez czyzyk85

leopard64    2

Dali tyle kasy , bo pewnie liczą że sporo osób nie zdąży papierów załatwić do końca września. "Młodzi rolnicy, którzy otrzymają z ARiMR decyzje o przyznaniu im stutysięcznej premii, muszą pamiętać o tym, że mają czas na złożenie w Agencji wniosku o jej wypłatę, wraz z niezbędnymi załącznikami, do końca września 2015 r."

​ a potem powiedzą no przecież kasę daliśmy a że czasu było za mało na załatwienie papierów to już nie nasza sprawa ...plus dodatkowo problemy w Krusie 

adamk    0

jedna osoba ode mnie z rodziny ktora wlasnie załapała na pewno zrezygnuje takze kolejna osoba na liscie moze sie cieszyc

rafalo6200    11

Witam wszystkich, czytam i czytam forum. Ponawiam pytanie Sylwci, czy ryzykować teraz składając wniosek, czy może poczekać do zdania egzaminu na R3 w październiku? 

Jeśli robiłaś kurs kwalifikacyjny to moim zdaniem sama kwalifikacja R3 nic nie daje ponieważ była uzyskana w formach pozaszkolnych(kurs zaoczny, szkoła policealna) i trzeba dołożyć do tego 3-letni staż pracy w rolnictwie.

Cytat z rozporządzenia: tytuł wykwalifikowanego robotnika lub tytuł mistrza, lub tytuł zawodowy lub tytuł zawodowy mistrza, w zawodzie

wymienionym w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, uzyskany w formach pozaszkolnych, oraz co najmniej
3-letni staż pracy w rolnictwie.

Taką informację wstępnie dostałem w odr, pewności oczywiście nie mam. Może ktoś bardziej zorientowany i pewny swoich informacji się wypowie?

tomrolnik    111

wniosek o wypłatę i ewentualne dokumenty trzeba złożyć najpozniej 180 dni od daty otrzymania decyzji ??

axe300    1

Wstaw trochę użytków w klasy lepsze(ok 1ha dla GO), nie wiem czemu ale tak jest,też tak miałem, gdzieś czytałem, że w chwili gdy nie ma znaku równości dla takich samych liczb agencja uzna że jest ok

W grunty rolne po wpisaniu wartości 3ha (mniejsza wartość bez rezultatu), wówczas nie ma czerwonego pola. Natomiast użytki zielone całkowicie przenosząc do lepszej klasy nie daje żadnego efektu.

36558173698020791604.jpg

Chce zwrócić uwagę na tabele 25.Zestawienie.

71378034881410819379.jpg

Po najechaniu na czerwone pole z NIE wyświetla sie informacja gdzie trzeba poprawić. W tym przypadku ta nieszczęsna tabelka.

Klasy gleb są wpisane wg podatku. Dla osób które planują zakup ziemi i wpisują w tabele 8 powierzchnie jest nie lada wyzwanie - wpisując z góry klase ziemi :D

W moim przypadku znam dokładnie klasy gleb, ponieważ zadeklarowaną ziemie muszę wyprowadzić sprawę z dokumentami... 

W tabeli 8 nie ma żadnych niespodzianek z czerwonym polem!

szczypka    58

ja nie wiem czy się wyrobie z wszystkimi papierami (poprzednie przesunięcie) a co dopiero ktoś kto nie śledzi na bieżąco a dostanie decyzję pod koniec tygodnia

papasmerf    5

Dali tyle kasy , bo pewnie liczą że sporo osób nie zdąży papierów załatwić do końca września. "Młodzi rolnicy, którzy otrzymają z ARiMR decyzje o przyznaniu im stutysięcznej premii, muszą pamiętać o tym, że mają czas na złożenie w Agencji wniosku o jej wypłatę, wraz z niezbędnymi załącznikami, do końca września 2015 r."

​ a potem powiedzą no przecież kasę daliśmy a że czasu było za mało na załatwienie papierów to już nie nasza sprawa ...plus dodatkowo problemy w Krusie 

uwierz ze im tez to jest na reke to aby nam te pieniadze wyplacic, pozniej beda sie chwalic wynikami tuz tuz przed wyborami :lol:

ktos kiedys pisal ze zalatwil wszystko w tydzien czasu, troche szczescia i wytrwalosci w lataniu po urzedach.

mielismy dostac pisma odnosnie przyznania premii do konca sierpnia a dzis 1 i liste auktualniaja wiec termin platnosci jak bedzie potrzeba tez zmienia.

soltys kolego to Ty tak pisales ze juz koniec z listami ??  :D  :D  :D

nie siej fermentu na drugi raz...

Edytowano przez papasmerf

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się