Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Maciek5290    17

jeżeli chcesz przejść na VAT aby odliczyć sobie podatek od zakupionych maszyn to musisz złożyc wniosek tzw "VAT R"

a tak to raczej nie

hubsad    0

Mam pytanie czy ktoś robił zmianę całego wniosku do MR? jeśli tak to czy dostaliście odpowiedź? jak długo czekaliście?. Ja złożyłem w terminie dostałem odpowiedź pozytywną, lecz później zostały podjęte zmiany dotyczące przepisywanego pola. I już trochę czekam na odpowiedź.

Wiadomość z agroFakt.pl

Boniek    1

dzięki, a czy w urzędzie skarbowym przyjdzie mi coś załatwiać?????????????

Z urzędu skarbowego potrzebne jest zaświadczenie do KRUSu o nie prowadzeniu działalności gospodarczej.

kopojno    0

a czy ktoś może wie czy jest możliwość aby wydłużyć czas przeznaczony na złożenie wniosku o płatność??

czacza696    0

witam. czy ktos z was panowie wie jak długo trzeba czekac na odmowna decyzje rs. bo mi czas leci z mr a matka moze przejsc na wczesniejsza krusowska. i nie wiem czy moge cos w krus zalatwiac jak nie mam decyzji z ARIMR???

PetrCech22    1

Ci co nie dostali RS narazie nie beda mieli wyslanych decyzji odmownych.... szukaja pieniedzy na to........ tak pisze na stronie ARIMR

jankes91    0

Składał ktoś może wniosek o zmiane parametrów maszyn ,bo planuje zwiększyc rozmary agregatu i rozsiewacza i chciałbym sie dowiedziec ile czasu sie czeka na rozpatrzenie tych zmian i czy dużo z tym "zamieszania"jest.

Wacek21    35

Nie musiales szczegółowych parametrow podawac, agencja ich nie wymaga wystarczyło np. ciągnik rolniczy i agregat uprawowy.

jankes91    0

Ja musiałem wymiary podać ,miałem to jako poprawkę.

Edytowano przez jankes91

Sobiecho    0

Witam. Dnia 03.01.11 dostałem pismo z ARiMR a mianowicie "INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI ZAPOZNANIA SIĘ Z AKTAMI SPRAWY", i niżej pisze " Planowany termin wydania decyzji: 7 dni od doręczenia niniejszego pisma". I teraz moje pytania:

-czy trzeba koniecznie jechać do warszawy zapoznawać się z aktami sprawy?

-jeżeli dostałem to pismo to decyzja będzie raczej pozytywna czy negatywna?

Myślę że ktoś dostał takie pismo i może mi odpowiedzieć na pytania, z góry dziękuję ;)

Wacek21    35

Ja musiałem wymiary podać ,miałem to jako poprawkę.

To chyba zalezy na jakiego czlowieka trafisz, bo brat mial wpisane w biznesplanie dokladna marke i model ciagnik i agregat o szer. 3.6m. Przyszlo do poprawki i napisal ciagnik rolniczy oraz agregat uprawowy i za tydznien juz była decyzja na TAK.

@Sobiecho

Agenca informuje Cie o tym, ze mozesz sie zapoznac z aktami czyli nie musisz tam jechac chyba, ze chcesz. Co do decyzji to niewiadomo jaka bedzie.

Maciek5290    17
-czy trzeba koniecznie jechać do warszawy zapoznawać się z aktami sprawy?

możesz się dowiedzieć telefonicznie i ci powiedzą czy jest pozytywna czy negatywna no chyba że wolisz czekać w niepewności aż dostaniesz decyzje.

Na tym piśmie masz podany numer telefonu bezpośrednio do osoby która zajmuje się twoim wnioskiem i z nią. się kontaktuj.

Peron    18

Witam

Mam pytanie: jak rodzice przekazują wam gospodarstwo jako Młodym Rolnikom, to przekazują tylko wam, czy wam i małżonkowi? Mnie sie wszędzie pytają, czy tylko na mnie będzie, czy na żonę również, bo to chodzi o jakies sprawy związane z podatkiem, ale mi sie to wszystko już w głowie myli.

A po co do KRUS zaświadczenie o nieprowadzeniu działalności? Ja akurat rozpocząłem prowadzenie, ale spełniam warunki, aby pozostać w KRUS.

Edytowano przez Peron

gabrys    0

RÓżnie !!!Akt darowizny może być na jedną osobę{Mlodego Rolnika} lub na małżonków wtedy jest wspólnota ja osobiście tak mialem przepisane.A podatku nie placi synowa /zięć ponieważ podpisuje się oświadczenie że przepisanej ziemi nie sprzeda przez chyba 5 lat [już nie pamiętam] :)

Peron    18

Ale moi rodzice chcą sobie zostawić górną kondygnację domu poprzez służebność i wtedy po przepisaniu na obojg musieliby płacić jakiś wysoki podatek od wartości przekazanego gospodarstwa.

Andrzej 2110 weż mi dodaj jeszcze z 10% albo 20% ostrzeżeń, w końcu jesteś moderatorem i masz tą władzę! No weż sobie ulżyj dzieciaku!

Edytowano przez Peron

robert812    51

Wniosek o płatność złożyłem 29 grudnia 2010r. Dziś zadzwoniła do mnie pani która rozpatruje mój wniosek i kazała mi ściągać z internetu nowy formularz wniosku bo coś się pozmieniał podobno. I jeszcze dopatrzyła się teraz jakiegoś błędu we wniosku o przyznanie pomocy, myślałem że o to się już nie muszę martwić. Jutro jadę osobiście to wszystko wyjaśnić do Warszawy, kazała mi niby pocztą to wysłać ale ja nie wysiedzę w niepewności w domu.

rutek22kret    0

koledzy a czy dostał już ktoś premię mr na konto po złożeniu wniosku o płatność, ja dzisiaj złożyłem wniosek i się zastanawiam kiedy będzie kapusta heheh :D

Junkers    42

No ja w piątek zawożę papiery i będę czekał :huh:

Mam pytanie do tych którzy już dostali premię: ile trzeba czekać na wpłatę na konto??

bamberszol    0

chce skorzystac z młodego rolnika tylko starszy musi mi gospodarstwo przepisać. Czy otrzymać ten bonus 75 tys i jednocześnie założyć działąność i przejśc na vat aby pozniej odpisac zakupiony ciągnik ?

gabrys    0

U mnie zapisali dożywotnio czyli zapewniam opiekę ,wyżywienie pomoc i oczywiście mieszkają sobie na dole a ja na górze w domku :rolleyes:

ATak na marginesie to o co chodzi z tymi ostrzeżeniami za cytowanie postów ;[ ;[ ;[ :blink:

Edytowano przez gabrys

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?