Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kiko80    2

ladnie pieknie a zadnej nie mamy z umow.Teraz zobaczyŁem ze w zmianie wniosku zamiast wpisać  wlascicielkę gruntu walłem się i wpisałem jej ojcow a spisalem ze starego rejestru .robić korektę teraz tylko samo imię i nazwisko wydzierzawiajacego grunty czy czekac na zatwierdzenie wniosku i dopieronie ma zawiele czasu.pozdrawiam.BRONA masz  juz od kogos umowe czy nadal szukamy. ja potrzebuje na 1 dzialke ktora bede mial odpisana 

Edytowano przez kiko80

Wiadomość z agroFakt.pl

pp1208    427

jutro sie okaże. . Niezły muszą mieć tam "pieprznik" skoro nigdy nic nie wiadomo tylko wszystko w ostatniej chwili :)

Matixd    1

Wiadomo coś już czy będzie można łączyć MR z MGR ?? Są już przepisy krajowe dotyczące MGR? freetaxi wiadomo coś Ci na ten temat?

Toru    1

Koledzy gdzie składacie wnioski o wypłatę premii? W biurach powiatowych czy oddziałach regionalnych? Ja będę składał wniosek razem ze zmianą do biznesplanu i myślałem żeby wybrać się osobiście do OR.

soltys48    347

I jak sądzicie będzie jutro jakieś przesunięcie ?

po raz kolejny napiszę NIE!!!!!!!!!!!

a szkoda-mojej dziewczynie brakuje mniej niż 150 miejsc........

ja już bym miał-ktoś się cieszy za mnie

freetaxi    170

W PROW 2007-2013 wniosek o płatność w ramach "Ułatwianie startu młodym rolnikom" składasz w OR. 

reflex52    0

Poprawiając biznesplan 2014 a jeszcze przed złożeniem wniosku o płatność  w wykazie działek mam pisać już działki na siebie bo nabyte zostały umowami dzierżawy  i aktem notarialnym w tamtym tygodniu.

MFJD    1

odnośnie nowego naboru co wpisać w biznesplanie jezeli działka przyjmowana posiada 2 właścicieli? Bede takze przyjmował działke od osoby która nie posiada numeru ewidencyjnego producentów jak to ogarnąć?

rafals2    1

Skąd ta pewność ?

adamoadamo1    0

Nowy MR wg rozporządzenia z 13 lipca 2015 r., nie jest kolorowo. Ja jako Młody rolnik spełniam wymagania ale zastanawiam czy w ogóle wystartować aby ugryźć te 100000 zł. Nie wiem kto te przepisy ustalał, są bardzo krzywdzące, rygorystyczne i ciężkie do spełnienia. Otrzymać te pieniądze nie jest trudno, ale SPEŁNIĆ WARUNKI PRZEZ 5 LAT TO KATASTROFA. Masa kontroli oraz wysokich kar za byle co.  Radzę się dobrze zastanowić i dobrze przeczytać rozporządzenie zanim złożycie wnioski. Ja wiem, że dostałbym te pieniądze ale szczerze zastanawiam się czy w ogóle złożyć wniosek. Tylko pogratulować temu państwu co układali te przepisy, jak dla mnie to jawne działanie na niekorzyść i brak wiedzy rolniczej. 

Jeżeli przejmuje cale gospodarstwo to maszyny automatycznie tez wszystkie żeby nie stracić pkt czy maszyn nie musze przejmować ?

ss92    0

Witam wszystkich tu obecnych :) Mam takie pytanie dostałem premie 75 tyś w 2012 roku kupiłem za częśc tej premii ciągnik za 128 tys teraz przyszedł czas rozliczenia dostarczyłem wszystkie dokumęty faktury na których jest wpisane zapłacono gotówką 56 tyś zł czyli mój wkład własny reszte inwestycji zrealizowałem z kredytu preferencyjnego a w umowie kredytu jest wpisane wkład własny 32 tyś bank kredytował mi cene netto czyli 104 tyś bank udzielił mi 72 tyś kredytu do ceny netto a ja zapłaciłem cene brutto i miła pani nie zalicza mi tych 56 tyś co zapłaciłem jak potwierdza faktura tylko ten wkład w kredyt co jest na umowie z bankiem. I mam takie pytanie może miał ktos podobna przygode z i jak z tego wyszedł bez kary i bez zwrotu premi?? Bedę wdzięczny za podpowiedź :)

brona    0

ladnie pieknie a zadnej nie mamy z umow.Teraz zobaczyŁem ze w zmianie wniosku zamiast wpisać  wlascicielkę gruntu walłem się i wpisałem jej ojcow a spisalem ze starego rejestru .robić korektę teraz tylko samo imię i nazwisko wydzierzawiajacego grunty czy czekac na zatwierdzenie wniosku i dopieronie ma zawiele czasu.pozdrawiam.BRONA masz  juz od kogos umowe czy nadal szukamy. ja potrzebuje na 1 dzialke ktora bede mial odpisana 

szukamy nadal...

Shaun    14

A coś Ty taki wróżbita ?? Nie sr** żarem tylko czekaj najpóźniej do wtorku.

Któryś to amator pisał o motorze do wniosku. Wpisz gumową lalkę i motor Ci nie potrzebny. Aż tak masz rozrzucone pola, że motor Ci niezbędny ?? Zwykla fanaberia nic więcej. Za duzo w d*pach. Po prostu nie przejdzie ale wpisz i pochwal się czy przeszło.

Xeon    4

Rodzice przekazują na mnie całe gospodarstwo (darowizna). Notariusz wyłapał w księdze wieczystej błąd, który musi być skorygowany w geodezji. Po tej poprawce wielkość jednej działki się minimalnie zwiększy, innej minimalnie wzroście (w sumie powierzchnia będzie nawet odrobinę większa niż dotychczas).

Do złożenia wniosku o płatność są potrzebne wypisy z rejestru gruntów. I teraz pytanie... czy mogą być to wypisy na których właścicielem gospodarstwa są jeszcze rodzice, czy gdy jestem już ja?

Chodzi o to, że po naniesieniu tej zmiany w agencji będą widzieli różnice w wielkości działek na wypisie i na wniosku o mr (chodzi o zeszłoroczny nabór ze starego rozdania) i będę musiał robić zmianę do wniosku, a wiadomo, że czas goni i trzeba do końca września złożyć wniosek o płatność.

Xeon    4

Czyli wystarczą te, gdzie widnieją rodzice? Później mogę to na spokojnie wyprostować, teraz chodzi tylko o czas...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?