Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czyzyk85    0

Czyli podajemy stan na dzień 1 styczeń? I później urodzenia, kupno i sprzedaż do dnia złożenia wniosku? dobrze rozumiem? 

Będzie aktualizacja listy starego naboru o kilkadziesiąt miejsc :) Najpóźniej w poniedziałek zostanie opublikowana, ale Pani powiedziała, że może być dziś albo jutro, trzeba śledzić stronę ARiMR. Mazowieckie dziś przekazało swoją listę do centrali. 

witam, czy jeżeli rodzice zostawiają sobie jeden numer działki o powierzchni 0,44ha na którym są w większości nieużytki i budynki a reszte ok 11ha przekazali aktem darowizny, to można liczyc na 3 pkt za przekazanie w całości ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

Witam. Mam pytanie odnośnie starego naboru na młodego rolnika 2007-2014.

1. Czy jest tu może ktoś taki kto kupował za tą premię maszyny starsze niż 5 lat? Czy w ogóle można? Jeśli tak to jak to wygląda, co trzeba załatwić itd.?

2. Ma ktoś może wzór umowy dzierżawy? Czy muszą być w niej zawarte hektary przeliczeniowe, czy wystarczy jakiś osobny dokument? Czy z geodezji potrzebne są jakieś mapki, potwierdzenia czy tylko wpis do rejestru gruntów kto jest nowym dzierżawcą?

Panowie a chciałbym się zapytać ponieważ otrzymałem decyzję pozytywną i już załatwiłem notariusza mam dzierżawę, w krusie muszę jeszcze poczekać do jutra na wypis z gminy o hektarach przeliczeniowych, więc mam nadzieje że jutro krus załatwię, i w agencji będę musiał załatwić numer gospodarstwa, i tu moje pytanie. Jak to jest ze zwierzętami? Jak je przepisać z ojca na mnie potrzebna jakaś umowa czy jak to się robi? I jeszcze chciałbym się zapytać o budynki, w biznesplanie mam użyczenie, i też chciałbym się zapytać jak to zrobić czy muszę spisać jakąś umowę z ojcem czy inaczej jakoś?

Dodam jeszcze że w tych budynkach będę musiał zrobić nowe stanowiska dla bydła czy podczas kontroli będą się o to czepiać? Czy dadzą jakiś czas na zrobienie tego? A no i jeszcze chciałbym się zapytać co chcą podczas kontroli? jakie dokumenty dokładnie? Opryskiwacz będę kupował nowy więc atest będzie, jeżeli chodzi o zwierzęta to mam wpisane 3 byki i 3 jałówki czy jak to będzie stało razem to będzie problem?

Z góry dziękuje za odpowiedzi na moje pytania

szczypka    60

freetaxi czy jest jakakolwiek możliwość złożenia wniosku o płatność bez zaświadczenia z krus bo okazuje się że najprawdopodobniej nie dostanę go do 30 września

freetaxi    170

Mf25 tak do 30 września musisz mieć tytuł prawny do gospodarstwa wskazanego w biznesplanie. Wniosek o płatność można złożyć bez zaświadczenia aczkolwiek będzie wezwanie do uzupełnienia. 

freetaxi    170

Agencja ma bodajże 14 dni na zatwierdzenie takich zmian. Szybciej załatwisz dzierżawy a potem można zrobić sobie darowiznę. 

freetaxi    170

Ano chyba, że tak . To czas najwyższy dopełniać formalności. Otrzymałem dzisiaj informację jakoby miałyby się znaleźć dodatkowe środki bodajże dla tych 1200 osób. Ile w tym prawdy okaże się na dniach. 

Edytowano przez freetaxi

krzysiu12    4

Mam dokładnie taką samą sytuacje jak kolega wyżej. Notariusz bedzie dopiero 9 września i też sie boje że moge nie zdązyć ze wszystkm. W KRUS-ie podobna czeka sie 30 dni za zaświadczeniem. Tylko wystarczy mieć juz tą ziemie co jest we wniosku na siebie?

I mam jeszcze jedno pytanie. Tata przepisuje też na mnie krowy, obore mi wydzierżawia, czy musi być to zapisane w akcie notarialnym o dzierżawieniu budynku?

kiko80    2

witam jak jest ze zmianami  w arimr w lodzi ile trzeba czekac skladal ktos  prosbe o zmiane do wniosku.normalnie czas maja do 14 dni.pozdrawiam

Edytowano przez kiko80

KoNiU4718    7

Ktoś wie kiedy zatwierdzą rozporządzenie do nowego naboru? Chodzi dokładnie o zapis, że można składać wniosek jeżeli jest się kierującym gospodarstwem nie dłużej niż 12 miesięcy.

freetaxi    170

Wszystko jest w fazie projektu prawdopodobnie po konsultacjach już. Dokładnego terminu nie jestem Ci w stanie podać.

szczypka    60

widocznie parę osub ubyło może dlatego dziś po 9 dzwoniła do mnie babka z or z pytaniem czy otrzymałem decyzje i czy z niej zkorzystam śląskie

podjadacz    12

mogli by dać jeszcze dla 550 osób kasę

wiadom oczy coś jeszcze może dołożą lub czy lista dalej może się uaktualnić

freetaxi    170

Pisałem parę postów wcześniej, że dostałem info jakoby jeszcze ok. 1200 osób dostanie ze starego naboru. Ale ile w tym prawdy to się okaże na dniach. 

podjadacz    12

a co np. jak we wrzesniu okazałoby sie że 550 osób zrezygnuje i bym się załapał ale wczesniej dostane np. decyzje odmowną

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?