Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Endriu42    10

Można

nie ma 3 lat na uzupelnienie?

Jest 3 lata na uzupełnienie, ale teraz nie dostaniesz pkt. za wykształcenie, czy warto składać to zależy czy nazbierasz pkt. za inne kryteria i spełniasz pozostałe warunki.

zetor521189    2

dostalem dzis decyzje pozytywną.
jestem juz wlascicielem gospodarstwa.
oprocz zlozenia wnisoku o platnosc czego moge sie spodziewac? juz kontrolejakies?
we wniosku podalem zetora majora, ale za 100 tys sie go nie kupi.
chce zminic na maszyny za 70 tys na faktury, a za 30 tys bez faktury stary zetor, albo zachodni jakis 75 km.
jest z tymi zmianami jakiś problem?

loyer986    1

Czy właściciele gruntów mogą przepisać gospodarstwo na syna a ten jednocześnie sporządza drugi akt notarialny i dopisuje żonę do nieruchomości w ramach wspólności małżeńskiej(żona jest młodym rolnikiem)? Chodzi o sprawy podatkowe.

Czy Arimr nie zakwestionuje takiego sposobu wejścia w posiadanie??

Edytowano przez loyer986

Mlooody    0

Czy wypisy z rejestru gruntów mają być jakoś super aktualne? np 3 czy 6 miesięcy? Czy mogą być starsze jak 12 miesięcy? 

gabrysiek    47

§ 6.

7) sposób i termin spełnienia wymagań, o których mowa w art. 19 ust. 4 akapit drugi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1305/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) i uchylającego rozporządzenie Rady (WE) nr 1698/2005 (Dz. Urz. UE L 347 z 20.12.2013, str. 487, z późn. zm.), zwanego dalej „rozporządzeniem nr 1305/2013”, przy czym termin 18 miesięcy, o którym mowa w tym przepisie, jest liczony od dnia nabycia lub wej- ścia w posiadanie gospodarstwa, którego rozwoju dotyczy biznesplan.

O co chodzi w tym zapisie?

lukaszgg    1

Loyer986 ale jeśli jego żona jest już młodym rolnikiem i ma już ziemię to automatycznie jemu droga do premi jest zamykana.
Przynajmniej tak mi się wydaje.

Piotrukasz    0

Czy Wy naprawdę zdążycie z wnioskiem o złożenie płatności do 30 września (nabór 2014, osoby które właśnie dostają decyzję)? Ja jestem pewny, że mi się nie uda. Dzwoniłem w tej sprawie do ministerstwa i poinformowano mnie, że jak z problemem do nich zwróci się więcej osób to spróbują zmienić rozporządzenie i wydłużyć termin do 30 października.  Jeżeli termin do 30 września jest dla Was za krótki proszę piszcie pisma do Ministerstwa Rolnictwa i zwróćcie im uwagę, że mamy problem. 

iamforsaken    0

Witam dostałem MR z przesunięć :) wczoraj dostałem list (woj. opolskie)

Mam więc kilka pytań:

-dokument potwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa. (to nic innego jak akty notarialne tak?)

-oświadczenie o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa, sporządzone zgodnie ze wzorem udostępnionym przez agencje.( gdzie ten wzór znajdę?)

-zaświadczenie z KRUS juz mam dostałem je od ręki trwało to z 15 min;).

Zmianę PRG gospodarstwa też od razu muszę im donieść? Bo rok w plecy jesteśmy przecież...

Mam jeszcze problem z jedną zadeklarowaną działką 0,5ha. Mogę ją zastąpić innym kawałkiem ziemi? Większym bądź równym?

Sandra2    0

Wypis z powiatu - do 7 dni, KRUS do 30 dni(realnie ok 14 dni), zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych z gminy - do 7 dni, do tego zawsze mogą pojawić się komplikacje.

Czyli jeżeli trafi się na leniwych urzędników, to wychodzi 44 dni.

30 września to trochę problematyczny termin, powinien być ustawiony na minimum tyle dni, w ile ustawowo można wszystko załatwić.

Żeby zdążyć w 2 tygodnie, trzeba się płaszczyć w każdym okienku, ale w większości przypadków pewnie się uda.

Edytowano przez Sandra2

freetaxi    169

Tak. Do wniosku o płatność dołączasz dokument stwierdzający tytuł prawny do działek zadeklarowanych w biznesplanie (akt notarialny, umowa dzierżawy), oświadczenie o rozpoczęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa oraz zaświadczenie z krus. Jeśli nastąpiły jakieś zmiany wedle wcześniejszego wniosku trzeba zrobić zmiany. Na pewno jeśli będziesz zmieniał działki. Sandra2 wierz mi, że jak się wytłumaczy w czym problem i poprosi to można wszystko ogarnąć dosłownie w chwilę. Wiem z praktyki.

Edytowano przez freetaxi

KrisLee    0

Witam wszystkich. Pytanie dotyczy nowego naboru. Obrót stada (rok wyjściowy) w Biznesplanie jest za okres całego roku 2015, czy do dnia złożenia wniosku?

Sandra2    0

Tak. Do wniosku o płatność dołączasz dokument stwierdzający tytuł prawny do działek zadeklarowanych w biznesplanie (akt notarialny, umowa dzierżawy), oświadczenie o rozpoczęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa oraz zaświadczenie z krus. Jeśli nastąpiły jakieś zmiany wedle wcześniejszego wniosku trzeba zrobić zmiany. Na pewno jeśli będziesz zmieniał działki. Sandra2 wierz mi, że jak się wytłumaczy w czym problem i poprosi to można wszystko ogarnąć dosłownie w chwilę. Wiem z praktyki.

W powiecie trafiłem na aroganckie kobiety i nie było mowy o gwarancji skrócenia terminu odebrania wypisów nawet o jeden dziań(przez 20 min popijały kawę, a ruch był zerowy)

Wszystko zależy od tego kogo się zastanie w okienku.

arti17cf    0

Czy mogę prowadzić produkcję zwierzęcą w budynku nie należącym do mnie,  a do dziadków poprzez umowę użyczenia?

Jeśli tak to czy taka umowa może być wyłącznie spisana między mną, a dziadkiem czy musi być sporządzona w urzędzie miasta lub u notariusza? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się