Skocz do zawartości

Polecane posty

czyzyk85    0

Jest jedną wielką niewiadomą. Jak dzwoniłem do ministerstwa to powiedzieli że jak znajdą się pieniądze to dołoży i kazali dzwonić pod koniec tygodnia

Wiadomość z agroFakt.pl

maxi93    2

Czy jest jakas szansa zeby mozna składac wniosek o płatnosc dłuzej  niz do konca wrzesnia? bo moja kuzynka załapała sie ale nie wyrobi sie w tym czasie z podzialem i przepisem

woytek    3

aby spełnić wymogi premii dla młodego rolnika musisz posiadać na właśność przynajmniej 70% gruntów złożonych na wniosku.

Nie 70% gruntów złożonych we wniosku, tylko 70% powierzchni minimalnej krajowej lub wojewódzkiej (w zależności od województwa).

@Freetaxi, faktycznie mój błąd w łódzkim liczone jest to z wojewódzkiej a nie jak myślałem z krajowej B).

batista1902    0

freetaxi pytałem ostatnio ale nie uzyskałem pełnej odp. ile punktów zabiorą mi za wycofanie działki o pow. 56a ( Lubelskie, lubelski, bezrobocie pewnie było)

majkel207    18

a wiadomo, czy w nowym MR będzie można zmienić działki te z wniosku o młodego, a któraś już inna działka we wniosku o płatność

freetaxi    169

Łatwy rachunek. W lubelskim masz 0,48 punktu za każdy 1 ha powyżej średniej krajowej. A zapewne taką powierzchnię masz. 

reflex52    0

A czy trzeba mieć umowę dzierżawy na budynki w której będę utrzymywał bydło. Rodzice przepisują mi całe stado ale działkę na której stoją budynki zostawiają sobie. W jakiej formie mogłaby być ta umowa. (dotyczy mr 2014)

krzychu95    8

Doradcy z ODR byli na szkoleniu w województwie i mówią, że przepisy były źle interpretowane, dlatego 70% pow. przekazywanej, a nie śr. woj. muszę mieć na własność... Skoro Nasza ARiMR będzie tak interpretowała to taki wymóg muszę spełnić.

freetaxi    169

Przeczytaj sobie na początek rozporządzenie. Zapis odnośnie posiadania tych 70 % nie jest zbytnio skomplikowany. Albo ktoś nagadał Ci bzdur albo sam źle zrozumiałeś.

krzychu95    8

Do wczoraj właśnie zbierałem działki wedle rozporządzenia. Informacja doradcy też była dla mnie zaskoczeniem. Skoro źle mówił, to przepraszam za zamęt i dzięki za pomoc :)

Derb    2

dostałem dziś sms że będę miał kontrole o uproszczonej ksiegowości wie ktoś o co chodzi?

freetaxi    169

Pierwsze słyszę, żeby o kontroli ktoś informował za pośrednictwem sms. A do tego jeszcze uproszczona księgowość. Ktoś sobie z Ciebie jajca niezłe robi :) 

Endriu42    10

mam pytainie czy oodworko liczy sie do uztykow rolnych

Jeżeli masz w wypisie z ewidencji gruntów i budynków to podwórko jako zabudowania na gruntach rolnych to jest to zaliczane do użytków rolnych.

rafal09876    0

freetaxi padło pytanie o prace pozarolniczą, przy młodym rolniku z poprzedniego naboru. Rozumiem że w grę wchodzi jedynie umowa o dzieło. A słyszałem jeszcze że maksymalna kwota na tej umowie to połowa minimalnego wynagrodzenia brutto, czyli trochę ponad 800. Czy to prawda??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się