Skocz do zawartości

Polecane posty

freetaxi    170

Przepisy mówią jasno. Masz podlegać ubezpieczeniu jako rolnik 12 miesięcy od dnia wypłaty premii. Są klienci, którzy idą do pracy. 

krzysztofz14    14

Byłem dzisiaj w krusie by się ubezpieczyć a tam mi pani mówi ,że na umowie dzierżawy muszą być podane hektary fizyczne i przeliczeniowe.I teraz skąd ja wezmę przeliczeniowe.U notariusza też problem z poświadczeniem okazania dokumentu za 7,50,wymagają by stawiły się dwie strony i wtedy 20 za podpis.Czy to poświadczenie rzeczywiście przechodzi w łódzkim oddziale.I jeszcze pani w krusie mówi że trzeba złożyć szybko wniosek bo póżniej dopiero po 15 bo zmieniają system.

Edytowano przez krzysztofz14

freetaxi    170

Ktoś pisał tu wcześniej o tych magicznych 7,50 PLN i strasznie się upierał przy swoim. Notariusz poświadcza podpisy i taką umowę dajesz razem z wnioskiem o płatność. Dane na temat hektarów fizycznych i przeliczeniowych otrzymasz w UG. 

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil18fmr    11

Czy zakup jałowek do roku czasu z przeznaczeniem na krowy mleczne można finansować z premii?

odświeżam pytanie...

http://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/mlodzi-rolnicy-pytaja-o-zasady-przyznawania-premii-w-2015-roku-arimr-odpowiada.html

czy takie zwierzęta można zaliczyć do środków trwałych. . . ?

Freetaxi orientujesz się może w tej kwestii

Edytowano przez kamil18fmr

szczypka    60

Co w tym krusie się dokładnie dzieje?nie będzie się można ubezpieczyć do 15?czy co 2 osoba o tym pisze

kamil18fmr    11

Przecież masz tam wszystko wyjaśnione. 

Niby tak, ale jakoś niejednoznacznie. Cielęta są środkiem obrotowym, a zwierzęta utrzymywane powyżej roku czasu to środek trwały. więc jak to rozumieć>?

Toru    1

Otrzymał ktoś już decyzje po ostatnim przesunięciu?

Dzwoniłem dzisiaj do OR Lublin z pytaniem czy mogę wysłać zmianę do wniosku i BP bo po ostatnim przesunięciu jestem na żółtej liście. Odpowiedź: "Otrzymał Pan dezycje?" Nie "To nie może pan robić zmiany".

Mam wysłać zmianę wraz z wnioskiem o płatność po otrzymaniu decyzji, ale chyba się pofatyguje osobiście bo umów dzierżawy mam w ch... i jeszcze troszkę.

soltys48    357

25 i ani słowa o relokacji kolejnych środków więc jeśli ktoś jeszcze może niech składa nowy wniosek

wojtek12345    12

Freetaxi mam pytanie, mam wydzierzawione od ojca 6ha, pozniej chce przepisac mi 10 ha czy tyle wystarczy, slyszalwm ze nie mozna miec wiecej dzierzaw niz 30 % ?

woytek    3

70% średniej powierzchni krajowej lub wojewódzkiej (zależy z jakiego jesteś województwa) musisz mieć na własność. w moim przypadku (woj. łódzkie) potrzebuję trochę ponad 7 ha na własność, a reszta to mogą być dzierżawy (nawet jeżeli będę ich miał 50 ha).

farmino22    0

aby spełnić wymogi premii dla młodego rolnika musisz posiadać na właśność przynajmniej 70% gruntów złożonych na wniosku.
Pytanie do reszty co z tymi dzierżawami tzn. czy trzeba je notarialnie zawierać z kimś czy wystarczy między sobą? bo wtedy dopłaty bezpośrednie przychodzą na mnie:)

freetaxi    170

Trochę nie tak kolego. Wojewódzka w łódzkim jest mniejsza niż krajowa więc będzie potrzebował 70 % łódzkiej (7,61 ha x 0,7).

Jak wygląda u Was sprawa z Biznesplanem zakładka "Działki" chodzi mi o to gdy w ewidencji (księgach wieczystych i wypisach z rejestru grutów) widnieje kilku właścicieli tzn. mój przypadek u Klienta:
1/4 współwłasność Jan Kowalski
3/4 współwłasność Jan Kowalski, Anna Kowalska (do wspólności małżeńskiej) - dane osobowe oczywiście wymyślone.

Zgodnie z instrukcją należałoby to proporcjonalnie rozbić wg udziałów. Pytanie czy chodzi o dane z ksiąg wieczystych czy może tylko chodzi o posiadacza gospodarstwa, którym w tym wypadku jest Jan Kowalski (żona ma emeryturę).

Miał ktoś z Was taki przypadek? Jeśli tak proszę o pomoc, jutro dopiero będę dzwonił do ARiMR, ale może ktoś mi tutaj odpowie i będę mógł ruszyć z robotą.

Pozdrawiam

Byłem dzisiaj w krusie by się ubezpieczyć a tam mi pani mówi ,że na umowie dzierżawy muszą być podane hektary fizyczne i przeliczeniowe.I teraz skąd ja wezmę przeliczeniowe.U notariusza też problem z poświadczeniem okazania dokumentu za 7,50,wymagają by stawiły się dwie strony i wtedy 20 za podpis.Czy to poświadczenie rzeczywiście przechodzi w łódzkim oddziale.I jeszcze pani w krusie mówi że trzeba złożyć szybko wniosek bo póżniej dopiero po 15 bo zmieniają system.

Mam podobna sytuację tylko ja robilem dzierżawę w gminie i zgłosiłem do starostwa i teraz właśnie czekam az starostwo prześle dokumenty do gminy i wtedy będą mogł wziasc zaswiadczenie z gminy o ha przeliczeniowych a mam pytanie jak to jest w krusie jak będę mial to zaświadczenie to moge sie ubezpieczyć normlanie w krusie jako rolnik czy jako domownik dodam jescze ze przliczeniowo bede mial góra 0, 40 ha

pp1208    427

Sawicki nie uznał suszy w polsce....niema kasy na susze, niema kasy na przesuniecia MR 2014. banda złodziei ......

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?