Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Endriu42    10

Powinna wystarczyć sama data pewna czyli poświadczenie u notariusza lub w urzędzie gminy. Ale kto wie czy jakieś biuro nie zechce rejestracji umowy jak to było w poprzednich naborach. Jedni wymagali inni nie.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

kamil18fmr    12

Pytanie do osób które wypełniają biznes plan.

Chodzi mi o arkusze struktura__rodz rb i rd

Czy wam też zaznacza na czerwono pole H8 mimo, że wartość w nim wynosi 0?

Gdzie może tkwić błąd, bo patrze i nie mogę tego ogarnąć...

czyzyk85    0

Pobierz nowy arkusz ze strony Arimr bo byla aktualizacja. Nr arkusza powinien być 008 a Ty pewnie wypelniasz na 007. Siedzialem 3 dni nad tym zanim wpadlem na ten pomysł. A awoją drogą to powinni dać jakąś informację o zmianie

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil18fmr    12

też już zaczaiłem o co chodzi. Nie chce mi się przyklepywać danych do nowego arkusza 008. Z komunikatu arimr wynika ze stary arkusz tez będzie honorowany z tym ich błędem

matiliber    0

Pytanie do zakładki "Dzialki" z biznesplanu.

Wypisuje w niej wszystkie działki zadeklarowane do przejęcia. I w kolumnie "Tytuł prawny" (12) dla działki którą dzierżawię by móc złożyć wniosek zaznaczam dzierżawa długoterminowa, dla pozostałych działek które chcę przejąć zaznaczam "brak" i w kolumnie "Forma przejęcia/nabycia" darowizna lub dzierżawa długoterminowa?

Dobrze rozumiem tą tabele?

Z góry dziękuje za pomoc.

lokser    2

Witam,

1. czy w nowym naborze muszę mieć oferty na maszyny czy jest bez ofert ale muszę co do złotówki mieć fakturę na daną maszynę? jak to z tym jest?

2. 2 pkt dostanę za inwestycję budowlaną jeśli np wymienię blachę z eternitu na jednym małym budynku- koszt np 2tyś czy muszę dokonać większej- jakiej inwestycji budowlanej aby otrzymać punkty?

3. Co np. podlega pod przygotowywanie produktów do sprzedaży? (bydło i pr. roślinna)

4. Czy aby za postęp bilologiczny uzyskać punkty muszę kupować nasiona z centrali na wszystkie np 20hektarów czy wystarczy na 2-3 hektary co roku?

5. Czy zakup agregatu uprawowo-siewnego podlega pod -(zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby), w tym zestawy z nawożeniem pasowym)?

6. Czy nabór trwa do 20 września tak jak mówią czy do 2?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

freetaxi    290

Ofert nie potrzebujesz. Na razie nabór jest do 2 września. Nieoficjalnie mówi się o przedłużeniu. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

ziomal_one    17

5. hmm.. siew bezpośredni to to nie jest. (dlaczego w nawiasie dali bezorkowa uprawa gleby? sami mają problem z rozróżnieniem pojęć? A nuż trzeba wykorzystać tą biurokrację przeciwko im?)

jeżeli agregat talerzowy to pod "Siewniki do poplonów i agregaty uprawowo-siewne z siewnikiem do poplonów" się łapie, a i pod ten bezorkowy też. 

Piszecie o pomocy dla 30 tyś. beneficjentów. Jak oceniacie, ile ich będzie? Może pomocy starczy dla wszystkich chętnych?

Edytowano przez ziomal_one

lokser    2

ofert nie potrzebuje ale jesli wpisze 37.000zł a kupię za 34.000zł to co wtedy punkty zabiorą czy jak ?

rekfor    0

Czy jeśli posiada się "Zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego" z kwalifikacji R.3 Prowadzenie produkcji roślinnej, ale nie ma się jeszcze zdanego egzaminu potwierdzajacego kwalifikacje, bo jest on dopiero we wrześniu (wyniki oczywiście jeszcze później) to można za to dostać 4 punkty za wykształcenie w nowym MR 2015? Czy wystarczy samo zaświadczenie i deklaracja, że zdanie egzaminu nastąpi w ciągu 36 miesięcy zgodnie z rozporządzeniem?

Pomoże ktoś? Z góry dzięki.

freetaxi    290

Liczy się stan na dzień składania wniosku. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

ziomal_one    17

ofert nie potrzebuje ale jesli wpisze 37.000zł a kupię za 34.000zł to co wtedy punkty zabiorą czy jak ?

masz 100tyś, z czego 70 ma być udokumentowane,tak ? punktów chyba nie przyznają za koszty inwestycji , najwyżej za ich jakość patrząc okiem ochrony  środowiska i klimatu.. wykazanych w załączniku nr 2. ale specjalistą nie jestem 

bizon1200    0

mam gospodarstwo o pow 10,90 z zabudowaniami czy wystarczy a jesli bede skladał wniosek to 1ha mode miec w dzierrzawe 

freetaxi    290

Wszystko zależy kolego od tego czy masz wymaganą wielkość ekonomiczną.

Endriu42    10

Łąki wliczają się do powierzchni użytków rolnych.

Edytowano przez Endriu42

Zapraszam

ziomal_one    17

jak sama nazwa wskazuje, używasz ich rolniczo - tak.

Pobór wniosków na młodego jest co roku i sierpień-wrzesień, czy nie ma reguły? 

freetaxi    290

Rozporządzenie reguluje kiedy może być uruchomiony nabór. 

Endriu42    10

jak sama nazwa wskazuje, używasz ich rolniczo - tak.

Pobór wniosków na młodego jest co roku i sierpień-wrzesień, czy nie ma reguły? 

Zgodnie z rozporządzeniem nabór wniosków powinien przypadać w pierwszym kwartale roku, oprócz roku 2015 gdzie nabór jest w trzecim kwartale.

A co do łąk to napisałem odpowiedź a nie pytanie :-) 

Zapraszam

ziomal_one    17

W zeszłym roku też był na jesieni, o ile dobrze pamiętam. Rozumiem nowe rozporządzenie itd.

Wybacz, przeoczyłem .

dragonek80    1

indywidualny system zadawanie pasz - dotyczy świń  jak to rozumieć ? chodzi o np zamontowanie tubomatów i zasypywanie ręcznie paszy ?

Tomek9a1    5

Witam, załapałem się w naborze 2014 po przesunięciach, puki co wydałem 50 tysięcy( mam faktury), a pozostale inwestycje planuje za rok. Teraz pytanie czy muszę się rozliczyć teraz z tych 50 tysięcy czy poczekać spokojnie na całość tzn minimum 70k

miszkiel    0

Za dotację chcę kupić cięzkie brony talerzowe. Produkcja roślinna.

W wykazie rodzajów inwestycji w zakresie ochrony środowiska i klimatu mamy maszyny do uprawy gleby. Mamy tam "brony talerzowe do szybkiego wymieszania obornika z glebą" (nie posiadam obornika), zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego oraz agregaty uprawowo siene z siewnikiem do poplonów. Pod co najlepiej podczepić mój zakup ?

lukaszgg    1

Jak myślicie 4 tysiące za wypełnienie wniosku i prowadzenie całej dokumentacji przez 5 lat to dużo czy mało?

Edytowano przez lukaszgg

freetaxi    290

Tomek9a1 jak wydasz całość to się rozliczysz. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć . 
    • Przez kender25
      Witam, piszę po raz pierwszy na tym forum, ponieważ mam rozterkę, o której napiszę poniżej.
      Chciałbym najpierw powiedzieć że, jeśli to zły dział, to proszę powiedzieć, postaram się usunąć i dodać do odpowiedniego.

A więc niedługo dostanę dotację na młodego rolnika, i tutaj mam główną rozterkę.
      Czy pieniądze wydać na zetora majora z turem, czy udoskonalić stodołę i gospodarstwo.
      Jeżeli chodzi o ciągnik, to posiadam c330 z turem 1sekcja, oraz ursusa 1012, ale uznałem że  praca c330 z tym turem jest niezbyt wydajna, i łatwo idzie się zdenerwować, zastanawiałem się czy nie dodać 2 sekcji i stworzyć 2sekcyjny tur, ale czy pompa to uciągnie? Bo z 1sekcyjnym jest wymieniana mniej więcej co rok (wzmocniona). Dlatego postanowiłem że dobrym wyjściem będzie zetor major z ładowaczem.
      Druga strona medalu to stodoła, można ją podzielić na 3 części, pierwsza część to baloty ze słomą,(co prawda zawsze zostaje jeszcze słomy w stogu, ale dodatkowe są w stodole jak by co) 2 część to ziarna i śrutownik, a trzecią część podzielę jeszcze na dwie części, to znaczy w lewej części są baloty z sianem, a w drugiej na dole są byki, sztuk 15, a nad nimi również siano(jest klapa i od razu z góry do koryta się im zwala to siano. Ale chciałbym postawić silos, ze śrutownikiem ssącym, a w miejsce zboża(te obecne) wstawić baloty z sianem, a tam gdzie są teraz te baloty z sianem zwiększyć produkcję bydła do 24-30 sztuk.
      Stodołę można by odnowić, jest drewniana, ale jest wręcz w dobrym a nawet bardzo dobrym stanie. W miejscu gdzie są byki jest murowana.
      Tak więc mam sporą rozterkę czy postawić silos, zwiększyć hodowle byków, i zrobić stodołe z pustaków? Czy lepiej kupić zetora majora z turem?
      Temat ten chodzi mi bardzo długo po głowię, proszę o rady.
      Pozdrawiam.
    • Przez Pablo201_5
      Witam,
      Gdzie w Warszawie znajdę szkołę, która prowadzi darmowe kursy kwalifikacyjne? Szukałem w Internecie i chyba temat jest dosyć poważny bo narobiło się niepublicznych szkół oferujących takie kursy tylko za 100zł miesięcznie...

Mam wykształcenie średnie z maturą, teraz studiuję i mam prawo jazdy B.

Najlepiej żeby kurs był prowadzony w weekendy, w trybie e-elearningowym i oczywiście darmowy.

Podajcie jakieś informację na w/w temat i pomóżcie zasilić swoje szeregi- szeregi rolników :-)