Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek72511    41

Koledzy jeśli nie posiadam zwierząt to do wniosku o płatność są mi potrzebne umowy dzierżawy, Nr gospodarstwa i zaświadczenie z Krus. Coś jeszcze potrzebuje ? 

Pomoże ktoś? i jeszcze jedno, podpisy na umowie mogą być poświadczone w gminie bądź starostwie czy tylko i wyłacznie notariusz

?

Sandra2    0

Jak to jest z tym zaświadczeniem z krus, czy rzeczywiście mają zmianę systemu i żadnych zaświadczeń nie wydadzą do końca września?

Przecież oznaczałoby to że większość osób z nowych przesunięć nie będzie mogła złożyć wniosku o płatność i premia przepadnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

paweladam    0

Jeśli się nie mylę wystarczy średnia wojewódzka. Średnia krajowa jest koło 10 ha. Dodatkowo 70% powierzchni musi być na własność.

Witam,

Czy po złożeniu wniosku, a przed wypłatą I transzy premii rolnik musi posiadać minimalną powierzchnię wojewódzką/ogólnopolską gospodarstwa? W ostatnim naborze o ile dobrze pamiętam była taka możliwość, że gospodarstwo osiągnie minimum po wypłaceniu premii, która zostanie przeznaczona na zakup odpowiedniej wielkości powierzchni gruntów.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

freetaxi    170

Bartek72511 oświadczenie o rozpoczęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa i oczywiście numer ewidencyjny gospodarstwa są jeszcze potrzebne.

Bartek72511    41

Oświadczenie to to co się samemu wypełnia w jakim dniu się zaczęło prowadzić gospodarstwo? on musi być przez kogoś podstemplowany czy nie ? 

paweladam    0

Witam, kolejne zagadkowe pytanie:)

Czy przed złożeniem wniosku należy mieć już udział w zorganizowanych formach współpracy producentów rolnych?

Czy wystarczy wskazać grupę a po otrzymaniu pozytywnej decyzji dopełnić formalności?

farmino22    0

farmino22, w 21 Sie 2015 - 22:39, powiedział:snapback.png

Witam wszystkich:)
Przepraszam że zapytam tak wprost ale mam kilka pytań odnośnie MR 2015

Czy mogę składać wniosek mimo tego że nie mam żadnego wykształcenia rolniczego ani nie rozpocząłem kursu kwalifikacyjnego?kurs kwalifikacyjny (1,5roczny) rusza u mnie dopiero od września i planuje się zapisać. Jeśli tak to jakie mam szanse dostać dotacje jeśli miałbym okolo 6ha po przepisaniu przez rodziców:)
Dziękuje i proszę o odp. smile.png

Musisz mieć średnią krajową to jest coś nieco powyżej 10 ha

Pytanie powtarzam do reszty odnosnie wyksztalcenia a także o srednią krajową posiadanego areału :)

freetaxi    170

W województwach gdzie średnia jest niższa niż krajowa obowiązuje wojewódzka a w województwach gdzie wojewódzka jest wyższa niż krajowa obowiązuje średnia krajowa. 

KL137    0

fermino22, wniosek możesz składac bez wykształcenia i zobowiązujesz się do uzupełnienia wykształcenia.

Jeśli chodzi o powierzchnię gospodarstwa to chyba wystarczy średnia wojewódzka, która w niektórych woj wynosi nawet poniżej 5 ha.

Na początek wystarczy 1 ha, ale skoro masz 6 ha to nie widzę problemu.

Jeśli w Twoim woj średnia przekracza 6ha, to masz czas na uzupełnienie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku (dzierżawy).

freetaxi    170

Owszem tak niska powierzchnia wystarczy o ile spełnia wymóg wielkości ekonomicznej 13 000 euro. 

KL137    0

Z wielkością ekon. gosp. to najmniejszy problem, wystarczy wpisać odpowiednie uprawy.

freetaxi    170

Tak? A co z gospodarstwami podlegającymi dywersyfikacji gdzie we wniosku o dopłaty podawało się konkretnie jakie uprawy są na polu. Dobre czasy z 2014 roku się skończyły. 

KL137    0

To były gospodarstwa powyżej 10 ha użytków rolnych, my mówimy o gospodarstwie 6ha.

freetaxi    170

Ewentualny dzierżawca czy właściciel działki podpisuje też oświadczenie, że godzi się na ewentualną kontrolę? Chcesz ryzykować? Jeśli nie będzie naboru w 2016 roku to temat dla takiego beneficjenta jest zamknięty. 

KL137    0

We wniosku obszarowym gospodarstwa poniżej 10ha użytków rolnych nie podawały konkretnych upraw. 

Dlatego nie widzę problemu z wyliczeniem WEG.

freetaxi    170

Wszystko jest w porządku o ile nie pojawi się kontrola u osób, które zadeklarowany w różnoraki sposób przekazanie swoich działek dla potencjalnych beneficjentów "Premii dla młodych rolników". 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?