Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

O ile Agencja pozwoli Ci przejąć zobowiązania. A robi to jeśli przejmujesz całe gospodarstwo.

Rozumiem oczywiscie gospodarstwo będzie przejmowane w całości a mam jescze jedno pytanie skończyłem w tym roku szkole i przed założeniem wniosku rejstrowac sie jako bezrobotny czy jako domownik w Krusie

Witam, mam takie pytanie... dostałem się na listę i teraz jeżeli dostane te 100 tysięcy.. kupie używany kombajn... wcześniej przejdę na VAT ... to kto otrzyma ten VAT ? Ja otrzymam... czy będę go musiał oddać ARIMR??... Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam... :-)

Wiadomość z agroFakt.pl

colorado    3

7,50 PLN? Nie za mało coś? Z tego co się orientuje moi klienci w różnych częściach kraju płacili coś koło 25 PLN za podpis :)

To jest potwierdzona informacja:

1. umowę spisujesz w domu z osobą od której dzierżawisz. Z tym idziesz do notariusza i on pisze na odwrocie lub osobnej kartce: w dniu dd.mm.rr pan XY  okazał mi ten dokument. I stawia pieczątkę oraz datownik. płacisz 7.50 (u 2 notariuszy w róznych miastach)

W ten sposób umowa staje się umową z data ważną. (umowy w ten sposób sporządzone i opieczętowane były przeglądane przez pracownika w wojewódzkiej ARiMr i zaakceptowane)

2. notariusz nie ma stwierdzić własnoręczności podpisu, więc  nie musisz do notariusza wlec dzierżawcy.

Za stwierdzenie własnoręczności podpisu jest 25zł. Na tych umowach dzierżawy nie jest wymagane stwierdzenie własnoręczności podpisu, tylko "data ważna"

3. Jeżeli ten areał będzie potrzebny do ubezpieczenia w KRUS do umowę dzierżawy należy zarejestrować w ewidencji gruntów w Starostwie. Oni tam muszą ją odpowiednio opieczętować.

W przypadku gdy zawiera się umowę u notariusza (co kosztuje ok 100zł) notariusz sam zgłasza do ewidencji gruntów.

4 umowa darowizny nie może być zawarta BEZ notariusza

czyzyk85    0

Mam pytanie odnośnie uprawy roślin wysoko białkowych. Czy trzeba siać co najmniej 1ha co roku przez 5 lat czy wystarczy w roku docelowym.

ponawiam pytanie. Jest ktoś zorientowany w tym temacie?

Małe pytanko. Dostałem się na żółta listę więc aktem darowizny przejmę 1 działkę o powierzchni 22,58 ha użytków rolnych jest na niej 20,9 ha według wypisu ewidencyjnego lecz, do dopłat podawana jest powierzchnia 18,29 ha (część zabrała rzeka 0.5 ha a resztę zarosły drzewa). Więc stąd moje pytanie czy przy ewentualnej kontroli po złożeniu wniosku o płatność ta różnica będzie rodziła jakieś problemy, czy od razu zmieniać biznesplan i dobrać jakąś działkę żeby powierzchnia się nie zmniejszyła i nie wypaść znowu poza listę. Dobranie działki nie jest problemem ale czas już tak. Dzięki za odp

freetaxi    172

Ja bym na Twoim miejscu podał faktyczną powierzchnię bo w razie kontroli mogą być problemy. Jeśli masz możliwość wydzierżawienia dodatkowej ziemi to nie ma się nad czym zastanawiać. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

rafalsport    3

Freetaxi mam pytanie do cb czy jak moj ojciec i moj wojek maja po polowie jedna dzialke 1.10 h to moge od nich ja wydzierzawic. ?

freetaxi    172

Można. Tylko trzeba zawrzeć umowę z dwoma współwłaścicielami. 

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

barteklegia    0

Witam. Czy jest możliwa zmiana założeń biznes planu dotycząca zakupu maszyn a jeśli tak to jakie działania muszę poczynić w tym kierunku? 

A ile czasu czeka się na zatwierdzenie zmian? wczoraj składałem w warszawie podanie o zmianę sprzętu i poprawione 3 strony planu rozwoju gospodarstwa

misza89    0

mam takie pytanie, czy jeśli na część działek bede miał umowy notarialne  lub potwierdzone w UG i nie podam ich przy ubezpieczaniu się w krusie, lecz aby w agencji wraz z  wnioskiem o płatność to będzie jakiś poważny problem? i czy jeśli będę pisał na te działki dopłaty to w czymś przeszkadza? Dodam ze większość zadeklarowanych działek a wiec ok 15 ha podam do krus

freetaxi    172

Agencję interesuje tylko zaświadczenie z krus o podleganiu ubezpieczeniu. 

misza89    0

zaswiadczenie z krusu i umowy dzierżawy . Bo mi chodzi o to zeby nie byly naniesione w starostwie zapisy na te dwie działki gdyż wlasciciele jednej działki są ubezpieczeni w krusie jednak nie uprawiaja tego pola i mi je wydzierżawiają.

lukaszgg    1

normalny polowy też można kupić tylko że za polowy bez tych rękawów nie dostaniesz punktów środowiskowych :(

paweladam    0

Witam, opłacałem rok składki w KRUS jako domownik.

W okresie szkolnym liceum i studia byłem ubezpieczony u taty w KRUS.

Na zaświadczeniu KRUS widoczny jest tylko okres opłacania składek jako domownik.

Czy szkoła może zostać uznana jako staż w rolnictwie?

Jeśli tak jakie zaświadczenie będzie potrzebne?

Dziękuje i pozdrawiam

freetaxi    172

Niestety samo uczęszczanie do szkoły nie da Ci stażu. Rodzice powinni odprowadzać za Ciebie składki jako za domownika. 

ArekPuka    0

Witam, mam takie pytanie... dostałem się na listę i teraz jeżeli dostane te 100 tysięcy.. kupie używany kombajn... wcześniej przejdę na VAT ... to kto otrzyma ten VAT ? Ja otrzymam... czy będę go musiał oddać ARIMR??... Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam... :-)

Pracownik ARiMR odpisał mi, że można kupować tylko nowe urządzenia. Nie wiem jednak czy mu wierzyć, musiałbyś znaleźć jakieś szczegółowe rozporządzenie czy ustawę dość często się mylą.

freetaxi    172

Nowe maszyny i urządzenia dotyczą nowego naboru w ramach PROW 2014-2020. W starej perspektywie mogą być używane. 

szczypka    67

mam problem dziś dzwoniła do mnie notariuszka w taty akcie własności jest zapisane 24m2 więcej niż w geodezi jest problem z przepisaniem nie wiadomo ile potrwa prostowanie czy mugłbym złożyć wniosek o płatność na podstawie umowy dzierżawy notarialnej z ojcem

freetaxi    172

Tak. Tylko porób zmiany we wniosku o przyznanie pomocy.

reflex52    0

Dzisiaj byłem w placówce KRUS dowiedzieć się ile się czeka na zaświadczenie o ubezpieczeniu to babka powiedziała że we wrześniu mają zmianę systemu i w tym czasie nie wydadzą żadnego  zaświadczenia dopiero w październiku. A jak jest u was ?

Przejmuje od rodziców część gospodarstwa w dodatku część jako darowizna a część dzierżawa.Rodzice na części działek mają pakiet rolnośrodowiskowy który chciałbym przejąć ale czy w ogóle mogę w dodatku jedna działka byłaby w dzierżawie a reszta na własność. Czy takie coś przejdzie

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .