Skocz do zawartości

Polecane posty

Marcinu83    1

A jak wygląda sytuacja z ubezpieczeniem w Krusie długo się czeka? bo dzisiaj od znajomego dowiedziałem się, że są jakieś problemy i można nie zdążyć do końca września. Mam jeszcze pytanie jak to jest  z umową kontraktacyjną na buraki, jeśli teraz umowa jest na ojca a wszystkiego mi nie przepisuje to umowę też musze mieć na siebie? dodam że w uprawach też mam zadeklarowane buraki cukrowe?

freetaxi    169

Ubezpieczysz się od ręki. Pytanie jak długo będziesz czekał na zaświadczenie. Trzeba prosić o jak najszybsze załatwienie sprawy. 

Wiadomość z agroFakt.pl

czyzyk85    0

Rozmawiałem dziś ze znajomą pracującą w OR i dowiedziałem się że jest przygotowywana aktualizacja listy i może się sporo przesunąc... Ale co jak ile i kiedy to nie wiem.

Czy to pewna informacja, czy tylko tak na pocieszenie?

Marcinu83    1

Aha czyli do końca wrześnie przy składaniu wniosku o płatność umowa na buraki nie jest już potrzebna, ale jutro to przejadę się do krusu zobaczyć jak to u nich wygląda z tymi terminami.

właśnie nie wiem co z tym krusem.a na szkoleniu gościu mówił że nie można opłacić wstecz kursu jestem świeżo po szkole i nie mam żadnych składek bo byłem w szkole ubezpieczony .czyli teraz  muszę czekać 4 lata i opłacać krus jako domownik żeby miec ten staż pracy.??

soltys48    315

Czy to pewna informacja, czy tylko tak na pocieszenie?

Panowie i Panie niema co się już łudzić KASY więcej nie dołożą!!!!!!!

Jeśli ktoś może nich kompletuje kwity na nowy nabór i składa kolejny raz

PSL'owcom należy podziękować Wiecie kiedy i jak!!!!!!!

Wszystkim którzy się jeszcze załapali na żółtą listę życzę jak najlepiej i gratuluję szczęścia i wytrwałości- mi tego zabrakło prawie rok temu.........

Edytowano przez soltys48

potrekk    59

a jak ktoś pracuje to jak jest z tym przejściem z krusu na zus?
sorki oczywiście z zusu na krus

barteklegia    0

A jeśli dokonuje zmiany inwestycji(zmiana sprzetu na ciągnik) po przyznaniu pomocy(nabor 2014), to decyzję dostaję odrazu czy muszę czekać? jeśli czekać to ile czasu?  :)

adamek1113    0

Witam.

Stałem się posiadaczem ziemi w lutym w wyniku darowizny. Złożyłem wniosek o dopłaty bezpośrednie, więc nie mogę się już starać o młodego ponieważ jestem kierującym gospodarstwem. Ale na stronie arimr znalazlem do tego taką adnotację: "z wyłączeniem przypadku gdy wystąpiła o te płatności w związku z urządzaniem gospodarstwa nabytego w wyniku dziedziczenia". Moje pytanie jest takie czy darowizna jest również dziedziczeniem czy to nie to samo?

freetaxi    169

Poczekaj chwilkę. Jest projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie. Będzie możliwość złożenia przez Ciebie wniosku w tym roku. 2015 ma być przejściowym.

Grzybekk    16

Jeszcze jedno pytanie. Jak składałem wniosek wpisałem jedną działkę, ale w tym roku do dopłat ze zdjęć sat. wyszła powierzchnia już o 11 arów mniejsza (użytku rolnego) bo ogólna powierzchnia tej działki się nie zmieniła (możliwe że cień drzewa to zmienił). W takim wypadku muszę robić korektę we wniosku ?

freetaxi    169

Powierzchnia użytków rolnych podawana do wniosku o przyznanie pomocy to inna kwestia niż powierzchnia do dopłat.

turtojs    39

a jak jest z potwierdzeniem dzierzawy u notariusza, ja mu przynosze gotowa umowe dzierzawy czy on to przygotowuje ?

Dołączam się do pytania turtojs jak to jest z tą umową dzierżawy?

A i jeszcze chciałem się zapytać czy już mogę załatwiać jakąś dokumentację aby móc wysłać wniosek o płatność?

Co jest potrzebne do tego?

Freeman10    1

Witam. Czy jest możliwa zmiana założeń biznes planu dotycząca zakupu maszyn a jeśli tak to jakie działania muszę poczynić w tym kierunku? 

freetaxi    169

Tak. Można. Trzeba zrobić zmianę do wniosku, biznesplanu i wystosować odpowiednie podanie.

colorado    3

No, a dzisiaj ARiMR opublikował na swojej stronie taką informację:

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/stawiamy-na-mlodych-arimr-oglasza-termin-przyjmowania-wnioskow-o-przyznanie-premii-z-prow-2014.html

Podano termin od 20 sierpnia do 2 września 2015 r. Nie ma mowy o jakimś okresie przejściowym i o przepisach dla okresu przejściowego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się