Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

rafals2    1

Echo się roznosi. Nie ważne czy to 20-30 czy 1000-2000 osób. Nie robi się takich rzeczy w czasie trwania kampani. A wypowiedź na temat 100mln na walkę z suszą zamiast referendum? :)

@lokser jeśli się nie uczysz niestety nie dostaniesz punktów za wykształcenie, musisz mieć skończone ewentualnie staż.

Pan Sawicki chciał zwróci tylko uwagę na siebie że zależy mu na polskich rolnikach i zaproponował żeby zrezygnować z referendum a i tak mało prawdopodobne że zrezufnuje. Jak narazie to rząd tylko obiecuje że będzie pomoc i tyle . Tak samo może być z tym przesunięciem że obiecali a teraz to ucichnie bo jak wiadomo mają czas do końca sierpnia.

daro956    0

witam dostalem sie na liste i mam pytanie co teraz po kolei musze latwic skoro nie mam nic na siebie i jestem w biurze pracy jako bezrobotny

freetaxi    170

Proponowałbym zacząć od uzyskania tytułu prawnego do działek zadeklarowanych w biznesplanie. 

Wiadomość z agroFakt.pl

witam .panowie mam problem chce składać papiery na młodego rolnika mam 15.5 punkta warto? jak myślicie?jeszcze  zastanawia mnie jedno mam świeżo skończoną szkole i mam świadectwo r3 ,ale w tym rozporządzeniu jest napisane że prócz szkoły jeszcze musi być minimum 3 letni staż w rolnictwie i teraz jest problem  bo byłem ubezpieczony w szkole co o tym myślicie? za co ile macie punktów ?

matingus    107

Jak jest w łódzkim oddziale z potwierdzeniem umowy dzierżawy .Czy musi być notarialnie czy wystarczy potwierdzenie sołtysa.Chodzi mi o stary nabór.

najlepiej w gminie-taniej,u notariusza drożej.u sołtysa ci nie przejdzie....

dragonek80    1

w dniu składania wniosku na młodego rolnika mogę mieć od razu przepisane na siebie całe gospodarstwo ?

oraz drugie pytanko, czy przekraczając zakup powyżej 100tyś zł też można podać te maszyny w biznesplanie ? oczywiście wiem że resztę muszę dopłacić

tylko czy tak można

freetaxi    170

Możesz mieć przepisane całe gospodarstwo. Wydatkować musisz minimum 70 000 PLN. A jeśli Twoja inwestycja będzie powyżej 100 000 PLN to nie ma z tym problemu. 

machtomi    5

Mam obecnie 15,18 pkt  działek we wniosku miałem 14,4 ha czy moge zmienic wniosek o przyznianie pomocy tylko na 12,9ha tak aby spasc na koniec "żółtej listy" ?

woj. podkarpackie licze że kazdy 1ha powyzej sredniej krajowej to 0,5pkt

freetaxi    170

Policz dobrze punkty żebyś nie wypadł za listę. Każdy 1 ha ponad średnią krajową to 0,48 pkt. 

dszywala    0

Możesz mieć przepisane całe gospodarstwo. Wydatkować musisz minimum 70 000 PLN. A jeśli Twoja inwestycja będzie powyżej 100 000 PLN to nie ma z tym problemu. 

Podepnę się do pytania kolegi.

Rozumiem więc że mimo iż "nabywam gospodarstwo w całości" to na dzień składania wniosku mogę nie mieć go w całości przepisanego a tylko 1 ha a resztę mam uzupełnić w ciągu trzech lat?

Nie znalazłem tego w rozporządzeniu...

freetaxi    170

W momencie składania wniosku o przyznanie pomocy musisz mieć tytuł prawny na 1 ha. Resztę w momencie składania wniosku o płatność. 

machtomi    5

Policz dobrze punkty żebyś nie wypadł za listę. Każdy 1 ha ponad średnią krajową to 0,48 pkt. 

freetaxi jeszcze jedno pytanie na które nie padla odpowiedz

czy działki które  były wykorzystane na Mlodego rolnika lub MGR z wcześniejszych naborów może być teraz jeszcze  ujeta w PRG? ( ostatni nabór MR)

freetaxi    170

Rozporządzenie mówi jasno, że działki, na które została wypłacona premia z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom" z PROW 2007-2013 nie mogą być ujęte w nowym naborze w nowej perspektywie finansowej. 

Damiancyk17    1

Witam mam pytanie odnośnie nowego naboru na młodego rolnika a mianowicie czy jeśli we wniosku zadeklaruje że otrzymane pieniądze przeznacze na zakup ziemi to czy dostane za to jakieś punkty?

mikolaj90    0

Witam dostałem się na listę i jest mały problem bo aktualnie jestem na stażu z UE, nie wiem co mam teraz robić bo jak zrezygnuje ze stazu to jednocześnie nie będę na bezrobociu a w dniu składania wniosku bylem... Miał ktoś z was podobną sytuacje i jak z tego wyszedł?  

freetaxi    170

Mikolaj90 prosta sprawa - rezygnujesz ze stażu i przejmujesz gospodarstwo wskazane w biznesplanie. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?