Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nie    571

W dniach od 20 sierpnia do 2 września 2015r, Biura Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą przyjmowały wnioski o przyznanie pomocy w ramach poddziałania "Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników". O premię w wysokości 100 000 zł może się starać osoba, która:

- ma nie więcej niż 40 lat,
- posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe,
- do dnia złożenia wniosku nie prowadziła gospodarstwa rolnego jako kierujący,
- stała się właścicielem lub objęła w posiadanie gospodarstwo rolne przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed jego złożeniem.

znowu się nie załapię, i gdzie tu sprawiedliwość, jeden dostanie 100tys, a drugi nic

rolnik0096    0

freetaxi czy to prawda ze z każdy 1000euro konomiczności powyżej 13tyś dostaje się 0.25 punkta a ile można ich zdobyć maksymalnie

macin87    42

Mam pytanie szczególnie do osób, które już złożyły wniosek o płatność. Ile trwa mniej więcej załatwienie wszystkiego, m.in. notariusz, nr gospodarstwa, stado, u weterynarza itd.

Notariusz to zależy jak ma wolny termin ale tydzień starczy. Później nr gosp i ewentualnie nr siedziby stada to 2 tygodnie, krus na drugi dzień po zapisaniu się do ubezpieczenia możesz otrzymać potwierdzenie że jesteś ubezpieczony jako rolnik, weterynaria dopiero po otrzymaniu nr siedziby stada (czyli że np bydło wolne jest od brucelozy itd.- to zazwyczaj przepisują jeżeli gospodarstwo przekazane od ojca i nr paszowy jeżeli wytwarzasz pasze w swoim gosp.)- to załatwisz  w 1 dzień ale to nie jest potrzebne w dniu składania o płatność ale podczas kontroli

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

Rolnik0096 nie kolego. 0,25 pkt dostaniesz za każdy ha powyżej średniej krajowej (jeśli wojewódzka mniejsza) lub powyżej wojewódzkiwiej w pozostałych przypadkach. 

lokser    2

Witam wszystkich, czy mogę mieć umowę użyczenia części obory aby trzymać w niej swoje kilka sztuk, jak to wygląda ze strony agencji, jakie wymogi trzba spełnić ?

Mam pytanie: kiedy mogę podjąć "inną pracę" po otrzymaniu premii na MR??? Okres 1 roku liczy się od dnia podpisania umowy dzierżawy? złożenia wniosku o przyjęcie premii? przejścia na KRUS ?? chcę otworzyć własny biznes,nie związany z gospodarstwem i nie wiem kiedy mogę podjąć jakieś działania w tym kierunku :) Pozdrawiam :)

machtomi    5

Pytanie czy działka która była wydzierżawiona może zostać użyta do Młodego rolnika?

Istnieje prawdopodobieństwo że poprzedni dzierżawca użył jej do poprzedniego naboru  MR(lata 2011)

Ewentualnie jak to sprawdzić czy można dana działkę wykorzystać czy nie?

No to klops!!! A myślałam, że od dnia podpisania dzierżawy- bynajmniej miałam taką cichą nadzieję. W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedź i sprowadzenie mnie na ziemię ;)

arcasemx135    0

w punkcie IV. KOMPLEKSOWOŚĆ BIZNES PLANU.  a) udział w zorganizaowanych formach współpracy producentów. Co to oznacza ? należenie np do GLOBAL GAP ?

marasp    7

Jest projekt rozporządzenia regulujący podział środków w ramach "Premii dla młodych rolników" na poszczególne województwa. Mazowieckie ma najwięcej. U mnie najwięcej klientów jest standardowo z Lubelszczyzny i Mazowsza. 

możesz podać link do tego rozporządzenia?

Grzesiek77    1

mówił ze komisja zaakceptował 70 milionów euro co wystarczy na prawie 3 tysiące osób i że będą w tym tygodniu wysyłać wnioski

kiko80    2

witam kolego freetaxi podpowiesz mam jeden numer dzialki   np 160  o pow  4370  w tym byl podzial do doplat  0.54 sad 0,80pszenica i 3.03  mieszanka reszta nieuzytki idzie odpisac to 3.03 jako dzierzawe czy musze  odpisac cala dzialke nr 160. pozdrawiam jak mozesz podpowiedz chodzi o dzierzawe na 10 lat  do mlodego rolnika

Edytowano przez kiko80

freetaxi do kiedy można robić zmiany w biznesplanie ? z góry dzięki za odpowiedź , chodzi mi o zmianę struktury zasiewów i kupno pługa chce usunąć bo pług juz zdążyłem kupić :)

freetaxi    170

Kiko80 dzierżawi się całą działkę a nie jej część. KacperWancel jeśli kupiłeś pług po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy to możesz go uznać jako koszt i rozliczyć. A zmiany to różnie. Zależy od OR. 

Dobra to na wszelki wypadek , pojadę już jutro do doradcy żeby mi to poprawił i będę miał z głowy 

No wniosek na MR skłądałem juz w zeszłym roku , to mówisz , że można to wciągnąć w rozliczenie ?

freetaxi    170

Tak jak napisałem. Koszty od momentu złożenia wniosku o przyznanie pomocy można rozliczyć w MR.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?