Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lokser    2

Wracajac do wielkosci ekonomicznej liczy sie ona na rok przyszly struktury zasiewow ?

k0b    5

K0b jak najbardziej możesz poczekać do przelewu premii.

Dziękuje ponownie.

Wiadomość z agroFakt.pl

dyziek_1    6

Studium podyplomowe jeśli jesteś inżnynierem / magistrem w innym kierunku.

Jeśli nie masz dyplomu studiów wyższych to zaocznie zrobienie technikum rolniczego.

lawa3p    6

Skąd wy obliczacie te punkty ? Czy moge złożyć wniosek jeśli ojciec składał na prow 2009 r ? Kiedyś ktoś tu pisał że od zrobienia inwestycji nie można przepisywac ziemi przez 5 lat to prawda ? 

Szu15000    148

@lawa w tym roku w mr jest taki myk, ze jezeli na dany kawalek brany byl juz sapard prow albo mr czy cos w tym stylu to ta ziemia juz sie nie liczy na ten MR ;) i moim zdaniem to jest bardzo dobre rozwiazanie, takze masz "problem" ;)

freetaxi    169

Trochę nie tak. Chodzi o to, że działka, która była w "Ułatwianiu startu młodym rolnikom" w PROW 2007-2013 nie może być deklarowana w "Premie dla młodych rolników" w ramach nowej koperty finansowej. A zobowiązania z modernizacji czy innych działań inwestycyjnych trzeba będzie przejąć. 

kobra89    66

Też tak myśle, byłaby to dyskryminacja i zahamowanie rozwoju wielu gospodarstw,
Jutro jade po pozwolenie do agencji o przejęcie zobowiązań ojca z PROWu.

dragonek80    1

wykształcenie wyższe nie rolnicze + ponad 5 letnie opłacanie składki KRUS zalicza się do kwalifikacji zawodowych czy trzeba jeszcze coś robić ?

Lukas045    0

Witam wszystkich!!!

Mam takie pytanie odnośnie młodego rolnika, chodzi o to że posiadam swoją ziemię oraz dwie dzierżawy z tym, że jedna z tych dzierżaw wedle prawa jest "nielegalna", ale pobieram na tą nielegalną dopłaty obszarowe i chciałbym zrobić tak żeby tej jednej dzierżawy nie uwzględniać. Co o tym myślicie? Czy w razie kontroli nie odkryją mi tego? Bo jeśli tak, to może być nieciekawie, proszę o jakieś opinie sugestie, może ktoś z was miał podobną sytuację, z góry wielkie dzięki i pozdrawiam!!!

Edytowano przez Lukas045

freetaxi    169

Jest projekt rozporządzenia regulujący podział środków w ramach "Premii dla młodych rolników" na poszczególne województwa. Mazowieckie ma najwięcej. U mnie najwięcej klientów jest standardowo z Lubelszczyzny i Mazowsza. 

sss    1

jak myślicie co może być uznane za udział w zorganizowanych formach współpracy producentów rolnych (mam nadzieję że nie chodzi tu tylko o grupy producenckie)   i jeszcze  co może być uznane za prowadzenie działań w zakresie przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie( np przy produkcji mleka)

Mam jeszcze pytanie odnośnie wykształcenia jesli w tym roku ukończyłem technikum które jest w wykazie na MR i w czerwcu zdawalem egzamin, wyniki będa dopiero pod koniec sierpnia to 5pkt za wykształcenie będę miał dopiero w przypadku zdania tego egzaminu ? jeśli będzie on niezdany wówczas będzie 0 pkt ?druga sprawa czy za kurs na operatora wózków widłowych będę miał jakieś punkty ?

rafals2    1

Ciekawe ile osób odpadnie. Bo brakuje mi ok 200 miejsc żeby się załapać bo na to sierpniowe przesunięcie nie ma co liczyć ?? Co sądzisz freetaxi ? 

k0b    5

Mam pytanie szczególnie do osób, które już złożyły wniosek o płatność. Ile trwa mniej więcej załatwienie wszystkiego, m.in. notariusz, nr gospodarstwa, stado, u weterynarza itd.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się