Skocz do zawartości

Polecane posty

Michal1988    2

@lokser wg informacji z mojego odr na ten nabór mają być przeznaczone wszystkie środki. wiec jeśli te +-30tys osob uzyska 15 pkt to wszyscy dostaną premie. @szczypka 15pkt nie rowna sie wielkości ekonomicznej gospodarstwa

rafikkisiel    0

No nie powiedziałbym że wszystkie pieniadze beda rozdysponowane tylko w jednym naborze dopiero jest 2015 a do 2020  jest jeszcze troche czasu 

lokser    2

też tak myślę że dadzą dla ok 8tyś osób nie więcej askładać może z 15000osób

Wiadomość z agroFakt.pl

woytek    3

Co podstawić pod literę u - (udział wartości inwestycji w kwocie premii) we wzorze na obliczenie punktów za inwestycję?

lokser    2

udzial wartosci np 5tyś to 0,05

koledzy czy kupując talerzowy agregat uprawowo-siewny (agregat talerzowy + siewnik) ile uzyskam punktów za ekologię?

woytek    3

No dobrze, tylko powiedz mi co w przypadku jeśli planuję kupić opryskiwacz za  95 tys. (info od sprzedawcy maszyn, cena z katalogu bez rabatu) a po otrzymaniu premii uda mi się go kupić za powiedzmy 85 tys.

kobra89    66

Jak bedzie punktowany nowy młody rolnik??? Może ktoś podeśle jakiś link co i za co.

Szu15000    148

Koledzy pomóżcie - chodzi mi o "postęp biologiczny"  i "organizacja produkcji" - jak za to złapać pkt?

I jeszcze jedno - "uczestnictwo w krajowym lub unijnym systemie jakości" - duzo papierów, kontroli itd związane bedzie z tym jeżeli wejde w system IP - integrowanej produkcji? Jakie są w ogóle tego zasady? Z góry dziekuje ;)

lokser    2

Aby uzyskać premię potrzeba będzie mniej-więcej otrzymać 20pkt, co w wieluprzypadkach jest nie do osiągnięcia, dlatego może lepiej nie składać i poczekać na kolejny nabór aż coś się zmieni

axe300    1

udzial wartosci np 5tyś to 0,05

koledzy czy kupując talerzowy agregat uprawowo-siewny (agregat talerzowy + siewnik) ile uzyskam punktów za ekologię?

Wpisując dane w biznesplan jakie jak rodzaj maszyny  i cene kalkulator sam przeliczy. Do tego masz wzór P=o*u*15/m

P to ilosc punków, U to udział wartości inwestycji w kwocie premii np. maszyna kosztuje 100tyś zł to wpisujesz 1, 50tyś to 0,5, 20tyś to 0,2 itd M to 41 czyli najwieksza bezwzgledna ocena w tabeli

Dla tego przykładu pozycja z tabeli 69. Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby) ocena bezwzgledna inwestycji 13 w kwocie 40tyś zł

P=(13*0,4*15)/41

Wyliczyłem 1,90punktu

W moim biznesplanie mam 3,99punktu za inwestycje za wszystkie pieniądze z premii.

Sam biznesplan nie jest łatwy, wymogi duże bo posiadając np 11,24ha bez produkcji zwierzęcej to niespełna 10tyś euro wartości ekonomicznej gospodarstwa. A gdzie tam 13tyś Euro

Aby uzyskać premię potrzeba będzie mniej-więcej otrzymać 20pkt, co w wieluprzypadkach jest nie do osiągnięcia, dlatego może lepiej nie składać i poczekać na kolejny nabór aż coś się zmieni

Poczekać aż zwiększa wymagania to już dopiero będzie katastrofa dla młodego sektora rolniczego

lokser    2

A jak się nic nie zmieni?

tego nik nie wie, ale składanie dokumentów mając 15pkt okaże się bez sensu gdyż premię dostaną osoby od ok. 20pkt w górę, więc warto to przemyśleć czy warto składać

axe300    1

Koledzy pomóżcie - chodzi mi o "postęp biologiczny"  i "organizacja produkcji" - jak za to złapać pkt?

I jeszcze jedno - "uczestnictwo w krajowym lub unijnym systemie jakości" - duzo papierów, kontroli itd związane bedzie z tym jeżeli wejde w system IP - integrowanej produkcji? Jakie są w ogóle tego zasady? Z góry dziekuje ;)

pobierz wszystkie dokumenty związane z premią MR i wszystkie proszę przeanalizować. Osobicie sam mam pytania na które nie ma odpowiedzi.

Uczestnictwo w unijnym systemie jakości, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia nr 1305/2013, lub krajowym systemie jakości, o którym mowa w działaniu "Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych" objętym PROW 2014-2020:
5.2.2.3.1.1. Unijne i krajowe systemy jakości:
Strona 6 z 13
5.2.2.3.1.1.1 Unijne systemy jakości :
- Gwarantowane tradycyjne specjalności (art. 22 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1151/2012 z dnia 21 listopada 2012 r.),
- Chronione nazwy pochodzenia,
- Chronione oznaczenia geograficzne ( art. 11 rozporządzenia nr 1151/2012),
- Ochrona nazw pochodzenia i oznaczeń geograficznych wyrobów winiarskich (część II tytuł II rozdział I sekcji 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1308/2013).
5.2.2.3.1.1.2 Krajowe systemy jakości:
- Integrowana produkcja roślin (ustawa z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin),
- "Jakość Tradycja",
- "Quality Meat Program",
- "Pork Quality System",
- "Quality Assurance for Food Products" – "Tuszki, elementy i mięso z kurczaka, indyka i młodej polskiej gęsi owsianej",
- "Quality Assurance for Food Products" – "Kulinarne mięso wieprzowe",
- "Quality Assurance for Food Products" – "Wędliny".
5.2.2.4. Uczestnictwo w systemie rolnictwo ekologiczne, o którym mowa w rozporządzeniu Rady (WE) nr 834/2007 z dnia 28 czerwca 2007 r. w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów

Należę pod krajowy system jakości. U mnie jest problem z ekologią, bo tak by to zrozumieć te całe zamieszanie...  Wniosek złoże - najwyżej go odrzucą.

freetaxi    170

Przy małym gospodarstwie osiągającym oczywiście wymaganą startową wielkość ekonomiczną od ręki zbieram 2/3 wymaganych punktów nawet wtedy kiedy nie ma wykształcenia. Resztę robi się na zasadzie "tak musi być" i koniec. A w razie czego rozporządzenie pozwala na inne "chwyty". Dla chcącego nic trudnego.

pp1208    427

na nowy nabór 2015 w jakim czasie najszybciej dało by rade załatwic wszystkie dokumenty ? bo pewnie na przesuniećie kolejne niema co liczyc....

lokser    2

Przy małym gospodarstwie osiągającym oczywiście wymaganą startową wielkość ekonomiczną od ręki zbieram 2/3 wymaganych punktów nawet wtedy kiedy nie ma wykształcenia. Resztę robi się na zasadzie "tak musi być" i koniec. A w razie czego rozporządzenie pozwala na inne "chwyty". Dla chcącego nic trudnego.

freetaxi , mając wielkość ekonomiczną spełnioną za co Ty uzbierasz te 10 punktów bez wykształcenia? 2pkt za ziemie przyjmijmy wykształcenie zero i za co więcej?

lokser    2

Jak kreatywnie podejdziesz do sprawy to i punkty się znajdą.

Kreatywnie, więc wg Ciebie mając ok 17ha ziemi (2pkt) za ziemię, bez wykształcenia i tylko roślinna ile można uzbierać punktów?

Z całym szacunkiem ale Twój poprzedni post wydaje się być nie poważny, nie podałeś nic na potwierdzenie swojej tezy

freetaxi    170

Kolego pozyskiwanie funduszy unijnych to chleb dla mnie i mojej rodziny więc nie podam publicznie takich informacji. Dbam o interesy swoich klientów. 

lokser    2

Kolego pozyskiwanie funduszy unijnych to chleb dla mnie i mojej rodziny więc nie podam publicznie takich informacji. Dbam o interesy swoich klientów. 

Tak, rozumniem Cię.

Ale mam do Cb pytanie z innej beczki. A mianowicie czy mając na siebie tylko prod roślinną bez budynków i bydła mogę kupić z premi rozrzutnik do obornika?

z góry dzięki

Rangiz    4

tego nik nie wie, ale składanie dokumentów mając 15pkt okaże się bez sensu gdyż premię dostaną osoby od ok. 20pkt w górę, więc warto to przemyśleć czy warto składać

Kolega widzę z przyszłości.

Zauważ, że teraz jest podział na województwa i w każdym z nich może być inna sytuacja. Nie pisz takich rzeczy jakbyś rozumy pozjadał, bo jeszcze komuś zaszkodzisz. 

Wczoraj spotkałem się z moim doradcą i powiedział mi, że "wczoraj" przyjął 10 ludzi i tylko 1 spełniała wymagania. Na moje pytanie czy osiągnięcie 15 pkt w tym roku wystarczy biorąc pod uwagę te wymagania, powiedział, że zdziwiłby się gdyby nie. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?