Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

tomrolnik    111

niedługo nowy nabór, wiadomo cos co w sprawie tych co skladali w zeszlym roku i sie nie zalapali? będą brani pod uwage teraz czy trzeba jeszcze raz skladac wszystko od nowa , orientuje się ktoś?

Wiadomość z agroFakt.pl

tomrolnik    111

ja osobiscie dostalem pismo z agencji ze jestem na liscie ale mi nie przyznano i jesli cos sie zmieni zostane o tym poinformowany , czyli na to wychodzi ze i tak nowy trzeba składać?

podjadacz    12

czyli nie ma co czekać na aktualizację bo pewnie takiej nie będzie tylko składać wniosek i się nie oglądać. ?

Sandra2    0

zaktualizowana lista zostanie opublikowana pod koniec miesiąca, a przesunięcie jest na 100% pewne.

Edytowano przez Sandra2

freetaxi    170

To jet dla mnie nielogiczne. Pod koniec miesiąca to zostanie parę dni na złożenie wniosku w nowym naborze. 

szczypka    58

sandra2 skąd takie info?piszesz że na 100% pewne ale dla ilu

nielogiczne i głupie zarazem jest to że stary nabur nie zamknięty a już nowy za chwilę

jaroWM    26

ludzie pozgłaszają się na nowy nabór, a po tygodniu opublikują listę z przesunięć na stary - wtedy kto załapie się wycofa się z nowego. średnio to logiczne...

Michal673    3

Byłem wczoraj na rozmowie z moim doradcą i niestety ale nie dam rady uzyskać 15 pkt.. Brakuje mi 7 pkt. żeby móc ubiegać się o MR. Może ktoś doradzi jak zyskać punkty za innowacyjność i ekologię ? Ogólnie rzecz ujmując, rozporządzenie ministra było pisane chyba na kolanie... Ciężko uzyskać punkty za wykształcenie, ja mam np. 0. Żeby uzyskać młodego rolnika trzeba być najlepiej po studiach rolniczy, posiadać tytuł magistra, przejmować duże gospodarstwo i planować duże inwestycje...

Chyba będzie trzeba poczekać na kolejny nabór, może zmienią wymaganie bo w obecnej sytuacji są prawie nie do przejścia.

Witam jak to jest w końcu z tą wielkością gospodarstwa w nowym naborze w woj. o niższej średniej niż krajowa?? czyli jeśli w mazowieckim średnia pow. wynosi 8.55ha to tyle wystarczy?? tak wynika z rozporządzenia... Nie  ma nic o uzupełnianiu do średniej krajowej... w ODR jeszcze sami nie wiedzą jak to jest... W biznesplanie po wyborze mazowieckiego też pisze minimalna 8.55... a tu słychać o krajowej

grzegorz28    0

Witam czy pomożecie ??? przejmując gospodarstwo 30 h jako młody rolnik czy przysługuje mi premia 100 tyś ,dlaczego pytam ponieważ mam na mnie zapisane 4 klacze i ogiera,ale  nie biorę na nie dopłat ,tylko z ogierem punkt kopulacyjny prowadzę czy to ma jakieś znaczenie ??

Digifant    800

mi powiedzieli, że od zatwierdzenia wniosku dział księgowy ma 21 dni na wysłanie pieniędzy.

Zadzwoniłem dziś na infolinię i dowiedziałem się, że od momentu złożenia wniosku o płatność Agencja ma 60 dni na dokonanie przelewu.

Natomiast na Elizówce powiedziano mi, że moja sprawa jest na dobrej drodze, zlecenie przelewu poszło już do Warszawy i tam dalej będą się tym zajmować. Ale ze względu na sezon urlopowy sprawa może się przeciągać. Mam nadzieję, że chociaż nikt tam nie pomyli mojego numeru konta, bo nie wiem czy takie sytuacje się zdarzają.

freetaxi    170

W polskim ustawodawstwie koń jest zwierzęciem gospodarskim. Rozporządzenie mówi, że pomoc nie należy się osobie, która: "była posiadaczem zwierząt gospodarskich objętych obowiązkiem zgłoszenia do rejestru zwierząt gospodarskich, oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt."

10045zetor    0

witam ! czy jest tu juz jakis rolnik ktory za premie mlodego rolnika kupil ciagnik badz inna maszyne starsza niz 5 lat ??

maxi93    2

Za premie chce kupic nowy  ciagnik zetor proxima 90 czy nie bedzie w rozliczeniu problemu ?,chyba nie bo ma emisje spalin 3 B.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?