Skocz do zawartości

Polecane posty

szczypka    58

z tą aktualizacją to jest coś podejrzane nikt nic niewie nikt nic nie słyszał nie zdziwje się jak za jakiś czas ogłoszą że się komisja jednak się nie zgodziła

Edytowano przez szczypka

Zawisza    82

Panowie, poważnie wczoraj powiedzieli że dziś ma się ukazać, jak widać dmuchają w balona jak sie da :0

Wiadomość z agroFakt.pl

ubogiwladek    1

Przy dzisiejszych cenach mleka i wgl wszystkiego to tylko kredyty brać :/ nie dość że ch*jowo ze wszystkim to jeszcze oni czlowieka odbijają. A łysy się chwali jakie to miliony idą na wieś i jak to wszystko umie ogarnąć

tak trochę z innej beczki na poprawę humoru ;)

polecam dobrze oddaje sytuacje dotycząca nowego wymagania z nowego naboru :D

matingus    107

z tą aktualizacją to jest coś podejrzane nikt nic niewie nikt nic nie słyszał nie zdziwje się jak za jakiś czas ogłoszą że się komisja jednak się nie zgodziła

kolego jak pisali w tygodniku topagrar ma być dołożone.tylko czas na złożenie dokumentów będzie miesiąc.

a to krótki okres...

Mlooody    0

Pisałem wam już 2 razy - Ministerstwo i agencje podpuszczają i sieją ploty, bo wybory idą. A że nie chcą spaść ze stołka jak się opozycja dorwie do władzy i swoich zacznie obsadzać na stanowiskach, to obiecują ile się da. 

Czytajcie ze zrozumieniem to co pisze agencja w komunikatach! Na NIEFORMALNYM SPOTKANIU komisja zgodziła się przesunąć kasę na Młodego Rolnika. Tak więc zgoda jest, ale teraz wszystko musi przejść DROGĄ ADMINISTRACYJNĄ. I dopiero wtedy będzie aktualizacja listy. Tak więc nie ma co robić w gacie i sie stresować - nowa lista będzie kiedy będzie. Sawicki ostatnio powiedział że w przeciągu NAJBLIŻSZYCH TYGODNI lista zostanie zaktualizowana, a więc ten proces w Komisji Europejskiej jeszcze chwile potrwa. Ale szczerze wątpię aby to była wina agencji. Po prostu Unia żywi się papierem, i to przeniesienie środków na inne działanie przechodzi pewnie przez 10 rożnych biurek w 5 komisjach w Brukseli... 

A co do tego że miesiąc czasu to mało na załatwienie formalności, szczerze myślę że tydzień przy odrobinie zapału i kajaniu się przed urzędnikami śmiało wystarczy. Tylko w sytuacjach gdy się spieszy to nie zostawia się podanie na stercie innych do rozpatrzenia, tylko rozmawia żeby proces przyspieszyć, i załatwić od ręki. 

arti17cf    0

Jest gdzieś dostępne oficjalne pismo z ministerstwa o braku możliwości łączenia starego Młodego Rolnika z nową Modernizacją? 

A może będzie taka możliwość?

rafikkisiel    0

Totalny bez sens w agrobiznesie mowili ze trzeba mieć ta srednia krajowa a wychodzi na to że jeżeli ktos nie bedzie miał 20 ha -/+ na własnosc łacznie z dzierzawami to nie uzyska raczej tych 15pkt chyba ze ktos pieniadze bedzie inwestował w budowle bo jeżeli w maszyny to za to 0 punktow.

Karol323    68

Bylismy dzis w Agencji i powiem wam trzeba bedzie ostro sciskac d**e bo inaczej nie uda sie otrzymac MR 2015 a jak nie przejdziesz nie bedziesz mial kolejnej szansy na zlozenie.. Na dzien dobry przy planie trzeba 5k i + notariusz itp.. Gospodartswo w 75% ma byc przekazane i takie tam informacje i wynik z moich pol, wyksztalcenie i itp wyszlo min 19pkt a mowia zeby miec najlepiej powyzej 20pkt albo i lepiej. Wiec Panowie trzeba duzo myslec aby nie wsadzic palca w... nie powiem gdzie ;)

freetaxi    170

70 % masz mieć na własność kolego. Troszkę nie tak jak trzeba Ci to wytłumaczyli. 

Karol323    68

Oj 5% tylko ;) Ale ciezko bedzie nieprawdaz? :) powiedz jak bedzie z tym planem nawozowym i ekonomiczym? ;)

szczypka    58

kolejny tydzień bez aktualizacji teraz to już naprawdę nie wiadomo co robić czekać dalej czy szykować się do nowego

melon10641    161

Bylismy dzis w Agencji i powiem wam trzeba bedzie ostro sciskac d**e bo inaczej nie uda sie otrzymac MR 2015 a jak nie przejdziesz nie bedziesz mial kolejnej szansy na zlozenie.. 

Rozumiem, że jak złożę teraz w nowym naborze i nie dostanę to w przyszłych naborach nie będę mógł składać? Gdzie jest to zapisane? 

lokser    2

Witam wszystkich, mam kilka pytań odnośnie naboru na młodego rolnika. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

1. Czy w dniu składania wniosku muszę mieć przynajmniej 1 ha na siebie a resztę np. 20ha mogę przejąć po decyzjii i czy w tym wypadku dostanę punkty za 21ha czy za te hektary które mam na siebie w chwili składania wniosku

2. Ile orientacyjnie kosztuje kompleksowe prowadzenie i wypełnienie wniosku na mr

3. czy za premię mogę wykonać inwestycję budowlaną- zmiana dachu i remont ścian, drzwi, posadzki, cement, drut (liczą się tylko koszty za materiały(dużo faktur) czy liczy się jedna faktura od firmy za kompleksowe wykonanie usługi- całego remontu).

4.czy część premii mogę przeznaczyć na utwardzenie placu - kostka brukowa

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Totalny bez sens w agrobiznesie mowili ze trzeba mieć ta srednia krajowa a wychodzi na to że jeżeli ktos nie bedzie miał 20 ha -/+ na własnosc łacznie z dzierzawami to nie uzyska raczej tych 15pkt chyba ze ktos pieniadze bedzie inwestował w budowle bo jeżeli w maszyny to za to 0 punktow.

Dlaczego 0 ? Wystarczy kupic troche maszyn środowiskowych i juz ma sie te 5pkt wszystko jest do ogarnięcia tylko troche bardziej pokomplioowane niz w poprzednich naborach a nawet bardzo ;)

ArekPuka    0

Czy ktoś orientuje się może jakie były budżety na młodego rolnika w latach poprzednich. Bo dostałem informację od ARiMR wynosi 717 mln. co ma wystarczyć na 29 tys. beneficjentów. Z góry dzięki za odpowiedź

zetor14    33

Byłem w biurze powiatowym, dopytywałem się to facet mówił że kolejny nabór będzie na początku przyszłego roku tak, żeby ci co się nie załapali, mieli możliwość próby w kolejnym lub będą zmienione przepisy. A mam pytanie, wyczytałem tu że nie będzie punktów za stopień bezrobocia tak jak to było w poprzednim naborze a tenże pracownik ARiMR mówił że będzie punktowane więc jak? Ogólnie mówił że jeśli jest wykształcenie rolnicze, średnią krajową gruntów to próg 15pkt nie jest wysokim pułapem. 

freetaxi    170

Widzę, że ten pracownik ma sporą wiedzę. Szkoda tylko, że nie przeczytał rozporządzenia :) W tym naborze nie będzie pod uwagę brana stopa bezrobocia.

Jeśli chodzi o zalapanie sie to wydaje mi sie ze nie ma co panikowac jesli ktoś osiągniete 15 pkt to nie powinien miec problemów z dostaniem sie pierwszy nabór jest najwięcej pieniędzy do tego jescze dochodzą te nowe wymagania które torche przesieja i zmiejszy sie liczba chętnych w stosunku do ubiegłorocznego naboru

90daniel    14

składałem wniosek mialem poprawkę 15 lipca kiedy mogę sie spodziewać przelewu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?