Skocz do zawartości

Polecane posty

gelorolnik    2

Dziękuje. Hasło klucz wchodzi. Bo kilka działek jest dzierżawionych od osoby starszej która ze względu na swój wiek nic nie uprawia od 3 lata a pozostałe to mieszczuchy mające działki po rodzicach na wsi wiec nie mają nr EP. Uważasz że tak będzie dobrze?

Wiadomość z agroFakt.pl

Digifant    800

Dzwonilem teraz do Poznania i 13 lipca bylo wylane do Poznania wiec moze w nastepnym tyg beda

Ja też dziś dzwoniłem do BWI Agencji i dowiedziałem się, że zostało wydane zlecenie przelewu, a wniosek o płatność składałem 8 lipca. Także kasa powinna wpłynąć lada dzień.

A mam jeszcze jedno pytanie, bo wymagana powierzchnia do uzyskania premii do 10,48 ha, ja mam 10,28 ha uzytków rolnych a cała powierzchnia gospodarstwa to 14,80 ( w tym budynki, las ) . Czy liczy sie cała pow. gosp czy tylko 10,28 użytków rolnych ? 

DumDum    0

„użytki rolne” – należy przez to rozumieć grunty orne, sady, łąki trwałe, pastwiska trwałe, grunty rolne zabudowane (BR), grunty pod stawami i grunty pod rowami. Pozliczaj sobie wszystko może uzbierasz na 10,48ha

rolnik0096    0

cześć ma pytanie bo słyszałem że trzeba mieć 15 punktów aby wniosek  na młodego rolnika był rozpatrzony.

Edytowano przez rolnik0096

freetaxi    170

Dokładnie tak jest. Aby Twój wniosek został rozpatrzony musisz mieć minimum 15 punktów według rozporządzenia. Oczywiście im więcej, tym lepiej.

rolnik0096    0

a jeśli będę miał 16 ha to ile punktów bym dostał

za samom ziemie

Edytowano przez rolnik0096

freetaxi    170

Średnia wojewódzka w kujawsko - pomorskim to 15,30. Dostaniesz 0,25 pkt za każdy hektar powyżej tej powierzchni jednak nie więcej niż 5 punktów. 

Edytowano przez freetaxi

Ate    23

Mam pytanie odnoście naboru z 2014 roku.Jeśli mam wykształcenie średnie ogólnokształcące, to aby uzupełnić wykształcenie muszę skończyć technikum rolnicze czy wystarczy mi zrobienie zaocznej zawodówki?   Szukałam informacji w internecie i raz piszą że wystarczy zawodowe, a raz że muszę mieć technika.

a1fe26c2    36

Im wyższe wykształcenie, tym więcej punktów za nie otrzymasz. Bynajmniej tak było do ubiegłego roku.

ralnik111    0

O co dokładnie chodzi z przekazaniem gospodarstwa na własność za które jest 2 punkty? Trzeba przekazać całość ziemi na własność czy część może być dzierżawy?

PeterPrevc    0

jak to jest? czy MR z 2007-2013 będzie powiększony czy tylko ograniczą się do 11 300 osób, słyszałem że dostanie jeszcze 4 200 , a w w gazecie poradnik rolniczy piszaą o kilku więcej. Ile w końcu może liczyć na załapanie się ?

Ate    23

11300 już dostało kase. 4,500 tys jeszcze dostanie. Na pewno premie dostanie 16 tys rolników. Kilkanaście osób z listy możesz odrzucić bo może zrezygnują.

SZKOPSSON    3

Mam pytanie odnoście naboru z 2014 roku.Jeśli mam wykształcenie średnie ogólnokształcące, to aby uzupełnić wykształcenie muszę skończyć technikum rolnicze czy wystarczy mi zrobienie zaocznej zawodówki?   Szukałam informacji w internecie i raz piszą że wystarczy zawodowe, a raz że muszę mieć technika.

Musisz mieć technika bo masz już średnie, a zawodówka jest dla osób bez wykształcenia średniego

O co dokładnie chodzi z przekazaniem gospodarstwa na własność za które jest 2 punkty? Trzeba przekazać całość ziemi na własność czy część może być dzierżawy?

Musi przekazać ziemie na własność

ralnik111    0

Postawienie silosa na zboże będzie inwestycją budowlaną?

Całą premię 100 tyś trzeba wydać na zakupy związane z gospodarstwem i udokumentować czy 70% tak jak to było w poprzednich naborach?

Edytowano przez ralnik111

CoToBedzie    0

Musisz mieć technika bo masz już średnie, a zawodówka jest dla osób bez wykształcenia średniego

Skąd takie informacje?!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?