Skocz do zawartości

Polecane posty

ubogiwladek    1

Czytał ktoś ostatni tygodnik poradnik rolniczy i artykuł o młodych rolnikach i nowym naborze ? Pani dr, autorka twierdzi że po przesunieciach na stary nabór bez pomocy zostanie 4 tys młodych z listy rezerwowej :D już nawet w gazetach sami nie wiedzą co piszą

To jak z tymi dopłatami bezpośrednimi? Uprawniony do ich pobierania jest przecież dzierżawca to co wtedy, kiedy zostanie przepisany ten 1ha ziemi? Przekazujący traci dopłaty? Musi zwrócić? 

freetaxi    170

Nie. Nie musi zwrócić. Dopłaty należą się temu, kto był w posiadaniu działki na dzień 31 maja 2015 roku.

Edytowano przez freetaxi

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

Tam gdzie chcesz kolego. Mieszkam w mazowieckim. Działam na terenie całego kraju. 

Edytowano przez freetaxi

EuroPlan    0

Osoby zainteresowane pomocą w przygotowaniu dokumentacji na Młodego Rolnika zapraszam do kontaktu na priv. lub do swojej siedziby przy ul. Partyzantów 22, 28-100 Busko-Zdrój. Działam na ternie świętokrzyskiego, małopolskiego i ościennych powiatów.

EuroPlan Fundusze UE

email: zawadue@gmail.com

adizetor    35

Tylko ze jeszcze trzeba czekać, jak powiedzieli tydzień, dwa, trzy i pewnie na sam koniec przed nowym naborem powiedzą.
Tez wtedy będzie zaktualizowana lista.

michal7536    7

Nie wszystkie punkty są dla mnie jasne, więc może ktoś tu napisze, w jaki sposób dostać punkty za to:

inwestycje w zakresie ochrony środowiska i klimatu - przyznaje się nie więcej niż 5 punktów.

I czy budowa silosa zbożowego to jest inwestycja budowlana związana z działalnością rolniczą

Niestety za wykształcenie mam 0 punktów, podobnie jak za ziemię, to trzeba jakoś uzbierać te 15 punktów z tego

Edytowano przez michal7536

Mlooody    0

Tak w tym tygodniu mówili przed chwilą w agrobiznesie i 3000 osób ma ponoć dostać ;)

Słuchajcie uważnie - nie w najbliższym tygodniu, ale W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH ma być przesunięcie 70 mln na starego młodego rolnika. Nie ma jeszcze formalnej zgody Komisji Europejskiej. 

k0b    5

Czegoś tu nie rozumiem słowo zgoda w kontekście przesunięć padało już kilkukrotnie. A teraz są na końcówce dogadywania.

Mlooody    0

Tak jak pisałem już ze 2 tygodnie temu - dogadali się nieformalnie, teraz papiery muszą przejść formalną drogą przez kilka biurek, i dopiero dostaniemy oficjalną zgodę. A dopiero jak będzie oficjalna zgoda można zrobić aktualizację listy. 

ralnik111    0

6)  różnica wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo lub największą część użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa a młodym rolnikiem:              a) powyżej 15 do 25 lat – przyznaje się 1 punkt, 

b) powyżej 25 lat – przyznaje się 2 punkty;

7) przejmowanie gospodarstwa w całości lub tworzenie gospodarstwa z gospodarstw przejętych w całości – przyznaje się 3 punkty.

5. W przypadku kryteriów wyboru, o których mowa w ust. 2 pkt 6 i 7, punkty przyznaje się, jeżeli młody rolnik nabywa gospodarstwo na własność.

Może ktoś wie dokładnie jak interpretować te zapisy żeby zdobyć te 5 punktów?

gelorolnik    2

Jeszcze pytanie do zorientowanych żeby wyprowadzili mnie z błędu jeśli źle to rozumiem o tuż w rozporządzeniu jest coś takiego

o powierzchni użytków rolnych w rozumieniu ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. z 2012 r. poz. 803) w brzmieniu obowiązującym w dniu 12 grudnia 2014 r., równej powierzchni minimalnej, którą stanowi co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, 

a w przypadku gdy gospodarstwo jest położone w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest niższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju – co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie w województwie oraz nie

większej niż 300 ha, 

czyli w np województwie w którym średnia wielkość gospodarstwa jest mniejsza od krajowej na własność trzeba mieć 70% średniej wojewódzkiej?

ktoś wyjaśni?

MateuszNoco    0

A wiec jak jest z tym przesunieciem ktos cos wie ? Dadza tylko czesci ? A co z tymi co mieli dostac w sierpniu ?

Apacz13    2

Byłem wczoraj w RODR w sąsiednim powiecie , bardzo miły i kumaty gościu . O przesunięciach ze starego naboru stwierdził , że prawdopodobnie listę ogłoszą dzień po zakończeniu przyjmowania nowego MR , aby zablokować tych co dostaną odmowną decyzje ze starego MR . Odnośnie tych szkoleń to jest jakieś nieporozumienie , bo ty sam musisz wpisać sobie temat szkolenia (nie ma żandej listy z tematami) , więc można się "nie wstrzelić " z tematem szkolenia do tych co będą organizowane przez RODR . Odnośnie do punktów za ochrone środowiska masz załącznik nr i tam masz punkty , które później przeliczasz przez wzór z rozporządzenia .

Koza22    0

freetaxi to dojerzdzasz do klienta czy jak bo jestem z kujawsko pomorskiego:?

kasiula8013    1

Jeszcze pytanie do zorientowanych żeby wyprowadzili mnie z błędu jeśli źle to rozumiem o tuż w rozporządzeniu jest coś takiego

o powierzchni użytków rolnych w rozumieniu ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. z 2012 r. poz. 803) w brzmieniu obowiązującym w dniu 12 grudnia 2014 r., równej powierzchni minimalnej, którą stanowi co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, 

a w przypadku gdy gospodarstwo jest położone w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest niższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju – co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie w województwie oraz nie
większej niż 300 ha, 

czyli w np województwie w którym średnia wielkość gospodarstwa jest mniejsza od krajowej na własność trzeba mieć 70% średniej wojewódzkiej?

ktoś wyjaśni?

Dobrze myślisz, i tak np w woj lubelskim średnia powierzchnia gosp wynosi 7,54 -  czyli 2,26 możesz mieć dzierżaw tj 30%, a reszta czyli 5,28 musisz mieć na własność

Byłem wczoraj w RODR w sąsiednim powiecie , bardzo miły i kumaty gościu . O przesunięciach ze starego naboru stwierdził , że prawdopodobnie listę ogłoszą dzień po zakończeniu przyjmowania nowego MR , aby zablokować tych co dostaną odmowną decyzje ze starego MR . Odnośnie tych szkoleń to jest jakieś nieporozumienie , bo ty sam musisz wpisać sobie temat szkolenia (nie ma żandej listy z tematami) , więc można się "nie wstrzelić " z tematem szkolenia do tych co będą organizowane przez RODR . Odnośnie do punktów za ochrone środowiska masz załącznik nr i tam masz punkty , które później przeliczasz przez wzór z rozporządzenia .

A mi gość z ODRu powiedział, że będzie lista ze szkoleniami jako załącznik do rozporządzenia w najbliższym czasie 

freetaxi    170

Dojeżdzam. Akurat kilka osób z kujawsko - pomorskiego mam umówionych.Też tak słyszałem odnośnie tych szkoleń ale według mnie dziwna sprawa trochę :) Gelorolnik jeśli jesteś w województwie gdzie średnia jest mniejsza niż krajowa to 70 % własności dotyczy powierzchni wojewódzkiej. Natomiast w województwach gdzie średnia jest większa to 70 % liczymy od krajowej. 

Edytowano przez freetaxi

Apacz13    2

A mi gość z ODRu powiedział, że będzie lista ze szkoleniami jako załącznik do rozporządzenia w najbliższym czasie 

W każdym RODRze mówią co innego :P

Miejmy nadzieję , że tak będzie z tą listą łatwe 2 punkty do zgarnięcia :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?