Skocz do zawartości

Polecane posty

gelorolnik    2

Jeszcze pytanie do zorientowanych żeby wyprowadzili mnie z błędu jeśli źle to rozumiem o tuż w rozporządzeniu jest coś takiego

o powierzchni użytków rolnych w rozumieniu ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. z 2012 r. poz. 803) w brzmieniu obowiązującym w dniu 12 grudnia 2014 r., równej powierzchni minimalnej, którą stanowi co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, 

a w przypadku gdy gospodarstwo jest położone w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest niższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju – co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie w województwie oraz nie
większej niż 300 ha, 

czyli w np województwie w którym średnia wielkość gospodarstwa jest mniejsza od krajowej na własność trzeba mieć 70% średniej wojewódzkiej?

CoToBedzie    0

Możesz budować ale na własnej działce

A czy przed złożeniem wniosku musi to być działka budowlana z pozwoleniem na budowę? Muszę posiadać projekt? Czy to wszystko załatwiam później?

podjadacz    12

kiedy w końcu zaktualizują tę listę ? dużo czasu nie ma a oni zwlekają i zwlekają.. a decyzja o przesunięciu była dawno temu.. mogli by chociaż oznaczyć tych co mogą się załapać po sierpniowym przesunięciu jakimś innym kolorem..

to czekanie to staje się już denerwujące bo nie wiadomo co robić.. może w końcu dadzą tę listę w tym tygodniu ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Endriu42    10

A czy przed złożeniem wniosku musi to być działka budowlana z pozwoleniem na budowę? Muszę posiadać projekt? Czy to wszystko załatwiam później?

Według mnie może być później w poprzednich naborach dopiero z rozliczeniem, czyli do 3 lat trzeba bylo dostarczyć wszystkie dokumenty.

freetaxi    169

W tej chwili to składaj wniosek. Dokumenty dotyczące budowy będziesz sobie organizował później. O ile będą o nie wołać w ARiMR. 

Endriu42    10

Rozpoczęcie realizacji biznesplanu to może być tak jak w tym naborze nabycie gruntów w mojej ocenie.

podjadacz    12

Zadzwoń jutro do MRiRW i zapytaj. Zobaczymy co Tobie powiedzą. 22 623 18 42.

zadzwonię i zapytam bo ileż można czekać..

radmzes    40

Jestem ubezpieczony przy rodzicach w krus. Co najlepiej zrobić, aby można było przystąpić do złożenia wniosku MR?

freetaxi    169

Pierwsza kwestia - musisz przejąć użytki rolne (minimum 1 ha przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy).

Unexpected    7

zadzwonię i zapytam bo ileż można czekać..

Przecież napisał freetaxi z 2 strony wstecz, że miało być ogłoszone w tym tygodniu, jednak nie ogłosili to znaczy że będzie na logikę pewnie w najbliższych dniach i nie musisz się tak gorączkować bo nie masz na to wpływu.

radmzes    40

Pierwsza kwestia - musisz przejąć użytki rolne (minimum 1 ha przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy).

A czy jeśli wniosek nie zostanie rozpatrzony pomyślnie, będę miał możliwość złożenia kolejnego?

CoToBedzie    0

freetaxi, dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedną kwestię, mianowicie atualnie jestem zatrudniony na umowę o pracę, muszę sie zwolnić czy mogę np zmienić umowę na umowę o dzieło czy coś w ten deseń?

Endriu42    10

Musisz się zwolnić po wydaniu decyzji w ciągu 9 mies. i ubezp. się w KRUS. Umowa o dzieło wchodzi w grę ale musi być to dzieło a nie praca wykonywana ciągle bo wtedy jest to umowa zlecenie, która może być ale do połowy wysokości płacy minimalnej.

CoToBedzie    0

Endriu42, czyli na razie mogę sobie pracować, tylko muszę posiadać te minimum 1ha żeby złożyć wniosek, tak?

krzychu94    1

A czy ta umowa na 1 ha musi być u notariusza czy zwykła na kolanie wystarczy? chodzi o dzierżawę

k0b    5

@krzychu94 u notariusza. Na kolanie podejrzewam, że nie uznają.

KOVU    1

witam wszystkich. Mam takie pytanie bo już sie pogubiłem czytając to wszystko. Chce złożyć wniosek na młodego rolnika rozumie ze w dniu złozenia wniosku musze mieć  hektar na siebie i mam czas 12mies aby zalapac sie na mlodego rolnika a co jesli GO NIE DOSTANE W TYM NABORZE i to bedzie ostatni nabor na MR przez nastepne 12mies nie bedzie zadnego to majac ten 1hek na siebie zamykam se droge do nastepnych naborow na MR??

Edytowano przez KOVU

szczypka    58

tak stracisz możliwość ubiegania się jeszcze raz jeśli nie będzie naboru w ciągu następnych 12 miesięcy

dziś o 10.30 konferencja  tej łysej p... może coś powie o aktualizacji

KOVU    1

wiec to jest troche petla na szyje bo praktycznie masz tylko 1 podejscie i koniec

Mlooody    0

Jest tyle kasy do podziału że każdy kto osiągnie minimum punktowe młodego rolnika dostanie, więc już nie panikujcie. Tylko trzeba z głową, najpierw policzyć punkty, a potem przepisywać na siebie ziemię. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się