Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daremw    128

Panowie co kryje się pod słowami urządzanie gospodarstwa i prowadzenie gospodarstwa w tym zdaniu?

,,Najważniejsza zmiana polega na tym, że wsparcie będzie przyznawane tylko tym wnioskodawcom, którzy już rozpoczęli urządzanie gospodarstwa rolnego i prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący rozpoczną po złożeniu wniosku o premię.''

Co dokładnie trzeba zrobić w tym kierunku, żeby mieć możliwość złożenia wniosku?

urządzanie gospodarstwa to w wielkim uproszczeniu że po prostu posiadasz ziemię lecz nie czerpałeś z niej profitów z funduszy unijnych (dopłaty bezpośrednie, kredyty z dopłatą unijną...). biorąc na ziemię dopłaty już jesteś kierującym gospodarstwem

adamek1113    0

Czyli jeśli jestem właścicielem ziemi od lutego i złożyłem już wniosek o dopłaty bezpośrednie to już nici z premi dla mlodego?

Wiadomość z agroFakt.pl

CoToBedzie    0

Witam! 

Czy w nowym naborze można przekazać pieniądze na budowę hali magazynowej, jeśli się nie ma działki budowlanej i pozwolenia, czy te pozwolenie dopiero się załatwia jak otrzyma pieniądze?

redbull    8

Przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy musisz mieć tytuł prawny na minimum 1 ha. Od tego trzeba zacząć. 

a ten 1 ha to trzeba mieć na własność czy może być to też dzierżawa?

Pablo16    13

Chciałbym się upewnić czy jak przepisujemy w środę gospodarstwo na mnie to w następnej kolejności musimy:

1 iść do gminy z aktem po nakaz podatkowy

2 z nakazem podatkowym do KRUS żeby ubezpieczyć się jako rolnik

3 w agencji złożyć wniosek o nadanie numeru producenta i siedziby stada (przekazywane zwierzęta)

4 mając zaświadczenie o ubezpieczeniu i nr producenta złożyć wniosek o płatność

Czy muszę coś jeszcze gdzieś zgłaszać rejestrować czy to wszystko?

Z góry dziękuję za odpowiedz. Wiem że pewnie gdzieś to jest w tym temacie ale nie mam czasu na przekopywanie tylu stron

xkrwpx3    0

czy wymiana pokrycia dachowego na budynku gospodarczym traktowana będzie jako inwestycja budowlana? 

JanKropka    0

Chciałbym się upewnić czy jak przepisujemy w środę gospodarstwo na mnie to w następnej kolejności musimy:

1 iść do gminy z aktem po nakaz podatkowy

2 z nakazem podatkowym do KRUS żeby ubezpieczyć się jako rolnik

3 w agencji złożyć wniosek o nadanie numeru producenta i siedziby stada (przekazywane zwierzęta)

4 mając zaświadczenie o ubezpieczeniu i nr producenta złożyć wniosek o płatność

Czy muszę coś jeszcze gdzieś zgłaszać rejestrować czy to wszystko?

Z góry dziękuję za odpowiedz. Wiem że pewnie gdzieś to jest w tym temacie ale nie mam czasu na przekopywanie tylu stron

chyba tego wszystkiego nie ma w tym rozporządzeniu i trochę przesadziałeś

Endriu42    10

a ten 1 ha to trzeba mieć na własność czy może być to też dzierżawa?

może być dzierżawa

Witam!

Czy w nowym naborze można przekazać pieniądze na budowę hali magazynowej, jeśli się nie ma działki budowlanej i pozwolenia, czy te pozwolenie dopiero się załatwia jak otrzyma pieniądze?

Możesz budować ale na własnej działce

Damiancyk17    1

Witam wszystkich. Mam takie pytanie bo już sie pogubiłem czytając to wszystko. Chce złożyć wniosek na młodego rolnika i czy w dniu złozenia wniosku musze mieć  hektar na siebie a póżniej jak bym dostał premie musiał bym w ciągu 3 lat miec srednią krajową czy w dniu składania wniosku musze miec odrazu przepisaną srednią krajową?

kobra89    66

ja skladam wniosek niemając hektarów jak podpisze kwit to wtedy 180 dni na przejecie mam

Damiancyk17    1

aha czyli jest taka mozłiwośc aby złożyć wniosek na młodego rolnika bez ziemi albo miec 1 hektar i w ciągu tych 180 dni trzeba przepisać ziemię?

Endriu42    10

Tak trzeba mieć 1 ha zlozyc wniosek o przyznanie pomocy a pozniej nabyć resztę gruntów zgodnie z biznesplanem i złożyć pierwszy wniosek o płatność.

Edytowano przez Endriu42

MFJD    1

Czyli jak nie wyjdzie to zamyka się drogę w kolejnych naborach?

Endriu42    10

Może tak się zdarzyć, że ktoś przez urządzanie gosp. odpadnie.

Edytowano przez Endriu42

Pablo16    13

chyba tego wszystkiego nie ma w tym rozporządzeniu i trochę przesadziałeś

Ale ja załapałem się  na to co dołożyli w kwietniu do naboru z 2014 roku. I tata przepisuje na mnie ziemię budynki krowy i trochę sprzętu

pp1208    424

Panowie w naborze 2007-2013 jezeli kupiło sie maszyne nową ale z 2013 roku to nie bedzie problemu ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się