Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    169

Za sam fakt posiadania bydła mlecznego punktów nie dostaniesz. W momencie składania wniosku na ten 1 ha możesz mieć dzierżawę poświadczoną na 11 lat. Niekoniecznie może być to własność. Tak przynajmniej w tej chwili twierdzą urzędnicy z MRiRW. Ja czekam na pismo w tej sprawie.

ralnik111    0

Witam

Czy jak ktoś nie ma wykształcenia rolniczego ale oczywiście zobowiąże się do uzupełnienia to dostanie te 5 punktów za wykształcenia?

freetaxi    169

Nie bo nie masz w tym momencie wykształcenia. Liczy się stan na dzień złożenia wniosku. 

Wiadomość z agroFakt.pl

marasp    7

gdyby tak łatwo było zdobyć te 15pkt to pewnie w pierwszym naborze została by wykorzystana cała pula środków MR z prow 14-20 :D 

sss    1

Koledzy doradźcie mi, tata ma umowę z modernizacji, czy może mi tak po prostu przekazać ten 1 ha  a później przekazać resztę razem z zobowiązaniami z prow? o zgodę na przekazanie całego gospodarstwa już wystąpiłem, dostałem już odpowiedź ze jest taka możliwość tylko muszę mieć już przekazaną ziemię, to czy muszę wystąpić o zgodę na przekazanie tego 1 ha.

Edytowano przez sss

freetaxi    169

Jeśli ojciec przekaże Ci teraz ten 1 ha, na który ma zobowiązania to według mnie będzie miał problem. 

sss    1

a mogę jakieś podanie napisać o wyłączenie tej działki z umowy?

freetaxi    169

Raczej nie bo ojciec na podstawie tej działki miał zrobioną punktację. Można spróbować zamienić działkę na inną ale ojciec będzie musiał mieć na nią umowę.

sss    1

to w takim przypadku może mi przekazać całe gospodarstwo razem z zobowiązaniami, to wtedy czy dostanę punkty za różnice wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo a młodym rolnikiem i jeszcze za to że przejmuję gospodarstwo w całości?

ralnik111    0

Może ktoś już wie o co chodzi dokładnie z tymi 3 punktami za przekazanie gospodarstwa na własność? 

sss    1

napisałem już o to podanie i napisali że "w odpowiedzi na pismo ..... w sprawie przeniesienia prawa własności gospodarstwa i maszyn rolniczych nabytych w wyniku ubiegania się o pomoc( umowa .......) w ramach działania Modernizacja gospodarstw rolnych objętego programem PROW na lata 2007-2013 następcy prawnemu, uprzejmie informuję że taka możliwość istnieje. Należy jednak złożyć dokumenty potwierdzające nabycie gospodarstwa przez syna. 

freetaxi    169

To sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Przejmiesz gospodarstwo wskazane w biznesplanie ojca to przejmiesz zobowiązanie.

freetaxi    169

No właśnie teraz pomyślałem nad jedną kwestią. Czy przez przejęcie zobowiązań nie uznają Cię jako kierującego gospodarstwem. Kolejne pytanie do MRiRW.

Edytowano przez freetaxi

sss    1

no właśnie, pytałem o to w biurze powiatowym to nie wiedzieli ale z drugiej strony ja o tą dotacje się nie ubiegałem

Edytowano przez sss

freetaxi    169

No tak ale przejmujesz zobowiązania. O takie rzeczy pytaj Ministerstwo a nie Biuro Powiatowe :)

Edytowano przez freetaxi

sss    1

to teraz jeszcze sprawa tych punktów czy dostanę te za wiek przekazującego i za to że gospodarstwo zostało przejęte w całości? a tak wgl freetaxi w jakim rejonie działasz?

szczypka    58

freetaxi coś ci się nie sprawdziło że aktualizacja będzie w tym tygodniu

mogli by już coś na ten temat konkretnego powiedzieć nie wiadomo co robić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się