Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
themrsakmejek    185

A na jakie pytania kolego?

Czy trzeba koniecznie przejść na VAT? Czy do wykształcenia starczy dyplom R3-Prowadzenie produkcji rolniczej czy będę musiał uzupełnić coś żeby dostać ? I jak to jest z tym 1 ha trzeba go mieć przed decyzją o przyznaniu pomocy czy nie ? I czy po złożeniu wniosku jest jakaś kontrola, jak jest to co sprawdzają? Z góry dzięki za odpowiedź. Chodzi o nowy nabór 2014-2020.

Edytowano przez themrsakmejek

Wiadomość z agroFakt.pl

sss    1

freetaxi jakie szkolenia proponujesz do wpisania we wniosku?

Endriu42    10

Czy trzeba koniecznie przejść na VAT? Czy do wykształcenia starczy dyplom R3-Prowadzenie produkcji rolniczej czy będę musiał uzupełnić coś żeby dostać ? I jak to jest z tym 1 ha trzeba go mieć przed decyzją o przyznaniu pomocy czy nie ? I czy po złożeniu wniosku jest jakaś kontrola, jak jest to co sprawdzają? Z góry dzięki za odpowiedź. Chodzi o nowy nabór 2014-2020.

Nie ma mowy w rozp. o przechodzeniu na VAT masz prowadzić ewidencję przychodów i rozchodów zgodnie ze wzorem. Co do wykształcenia ma być świadectwo ukończenia szkoły wraz ze świadectwem potwierdzającym kwalifikacje, np. R.3. Co do urządzania gosp. trzeba je rozpocząć przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy. Co do kontroli to mogą być, ale jakie to raczej agencja nawet o tym nie wie :) Zapewne sprawdzą to co zadeklarowałeś we wniosku, czyli czy nie ściemniałeś:)

mf25    7

Panowie jesli jestem na liscie rezerwowej starego mlodego rolnika na 12700 miejscu to sklad papiery na mlodego rolnika czy czekac na kase az doloza na liste rezerwowa bo nie wiem co robic ??

JanKropka    0

fajnie w Agrobiznesie podobno jakiś wiceminister podpisał już te rozporządzenie za ministra Sawickiego

a na stronie w konsultacjach uwzględnili tylko poprawkę redakcyjną ad 5 i ad 8 :)

Widział ktoś wersję podpisaną rozporządzenia? czy może coś jednak zmienili...

zuwar    0

...do usunięcia...

Edytowano przez zuwar

picia20    1

Witam, pytanie do osób znających dogłębnie temat. Jaka pula pieniążków jest przewidziana na pierwszy strzał - sierpień 2015? A więc zarazem ile osób w tym rozdaniu może się załapać na tą że dotację? Czy przewidziane są następne nabory w kolejnych latach jak to  miało miejsce w mienionych latach? Czy też może wszystko idzie na jeden strzał 2015?

k0b    5

Pula to 718 mln euro. Czyli powinno wystarczyć na ok. 30tys. młodych rolników. Nie sądzę, aby jakaś określona pula była przewidziana na ten nabór, skoro pieniądze są powinni dostać wszyscy chętni, którzy spełnią wymagania. Ten nabór ma bardziej skomplikowaną punktację i wcale nie jest łatwo zdobyć te minimum 15 pkt. Dużo osób te kryteria zdyskwalifikują więc nie sądzę, aby była aż taka frekwencja jak w naborze bieżącym.

Dziś poszedłem do biura powiatowego ARiMR z pytaniem o nowego młodego rolnika. Dostałem kartkę z terminem składania wniosku i ogólnymi wytycznymi od osoby która chyba nie za bardzo miała pojęcie o temacie, dowiedziałem się że doradcy są po szkoleniach i na pewno na wszystko odpowiedzą. Od doradców usłyszałem, że żadnych konkretnych szkoleń nie mieli, jedynie jedno spotkanie z panem Grossem. Oni też za bardzo jeszcze nic nie wiedzą, nie byli nawet w stanie powiedzieć czy gospodarstwo można już na pewno przepisać czy też nie.

W załącznikach są jakieś rodzaje inwestycji, czyli nic poza tym co tam jest nie można za te pieniądze zrobić? Nie ma tam mowy ani o możliwości zakupienia ciągnika, ani o kupnie ziemi, jakoś nie chce mi się wierzyć że tak to ograniczyli. Może ktoś ma dokładniejsze informacje?

k0b    5

@niesamowity90 Ten nabór był robiony w takim tempie wyborczym, że doradcy są o krok od Ciebie. Sami jeszcze mało wiedzą i sami się dopiero tego uczą. Na pewno można kupić ciągnik, maszynę czy stado podstawowe. Różnica jest w tym, że teraz za rodzaj inwestycji jest określona liczba punktów i co istotne nie możesz wydatkować całości na zakup ziemi.

picia20    1

i jeszcze jedno pytanko: mianowicie czy wartości przy obliczeniu Wielkość ekonomiczna gospodarstwa (ESU) na lata 2015-2020 uległ zmianie? Czy może też nadal należy bazować na tym z roku 2007 przy obliczaniu ESU?

picia20    1

Teraz obowiązują inne współczynniki. 

tak?.. ok a może Pan podesłać linka do aktualnego kalkulatora liczącego bieżący współczynnik przy naborze? w jaki sposób jest obliczany?

kamil18fmr    11

Wczoraj byłem w moim ODRze zapytać czy coś więcej wiedzą na temat nowego naboru MR.

Rozwaliła mnie reakcja jednej z pań: "Nabór ogłosili? Panie Kierowniku !!! Słyszał Pan???? Nabór na młodego rolnika ogłosili!!!!"

A

szczypka    59

dziś konferencja prasowa w ministerstwie może się dowiemy kiedy nastąpi to przesunięcie i nowa lista

macin87    42

Czy trzeba do tabeli 2.2 podawać ilość zasiewów z umów ustnych (na które składałem wniosek o dopłaty bezpośrednie)?

mam nadzieję że coś się wyjaśni po tej konferencji bo tak na prawdę nie wiadomo co robić , składać na nowy nabór czekać aż się to wyjaśni czy cokolwiek innego ..

ChiquitaB    50

Bylem dzis pytać o urządzenie gosp. I wedle nich można wliczyć w to dzierżawę ziemi bo to niby tez posiadanie ziemi a tak to wiedza to co my czyli nic

podjadacz    12

Dokładnie ta aktualizacja już by musiała być bo nie wiadomo co robić.. mogli by oznaczyć na jakiś kolor ew. kto by się załapał na sierpień ;)

KoNiU4718    7

Cześć cześć, składałem wniosek na MR 2014 ale jestem jakoś daleko na liście (17 tyś.) i myślę, że z tego już nic nie dostanę... Gospodarstwo przejąłem na koniec października 2014 wraz ze wszystkimi budynkami, zwięrzętami itd. I tu jest problem bo podobno mając zwierzęta na siebie i złożony wniosek o płatności obszarowe już nie mogę składać wniosku na MR 2015... Czy to prawda? Trochę mnie to irytuje bo mając 19 lat, ucząc się w szkole rolniczej, posiadając niecały rok gospodarstwo nie mogę uzyskać premii, katastrofa jak tu się rozwijać...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?