Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matingus    107

koledzy zapytam się was tutaj,w sprawie kontroli bydła do płatności.

miał już ktoś coś takiego.jutro mają przyjechać,jak to wygląda,co sprawdzają.....

szczypka    58

co do płatności do bydła to niewiem na co zwracają największą uwagę pewnie papierki i kolczyki

W 2013 zakończyłem chów opasów wcześniej co roku w okolicach kwietnia zawsze miałem kontrole

najbardziej uważnie sprawdzali kolczyki czy są 2 oraz numery czy się zgadzają paszporty zgłoszenia kupna sprzedaży  najbardziej czy wszystkie złoszenia były w odpowiednim terminie weterynarze głuwnie czy mają odpowiednio duże stanowiska niebyło to nigdy to jakoś upierdliwe raz mi się doczepiła agencja bo jeden byk miał tylko jeden kolczyk naszczeńście miał dziurę w uchu po zgubionym kolczyku to uwieżyli że zgubił dostałem tylko ostrzeżenie i nakaz wyrobienia duplikatu

kamil18fmr    11

pytanie o nowy nabór odnośnie przejmowania gospodarstwa w całości..

3 lata temu kupiliśmy  kolejne gospodarstwo (14 ha z budynkami gospodarczymi, domem -wszystko na jednej odrębnej działce ewidencyjnej). Przez cały czas zgłaszaliśmy to do dopłat w jednym wniosku z dotychczas posiadanymi gruntami. Czy ewentualne przekazanie tego dokupionego siedliska z ziemią można uznać za przejecie gospodarstwa w całości?

Edytowano przez kamil18fmr

Wiadomość z agroFakt.pl

szczypka    58

jeśli się nie mylę to ten co ci przepisuje może sobie zostawić do 0,5 ha wtedy dostaniesz te punkty

freetaxi    170

A ja bym poczekał na rozporządzenie MGR. Tam będą informacje na temat kosztów kwalifikowalnych. 

szczypka    58

ja zmiany robie już teraz puzniej będzie mało czasu wszystko trzeba będzie załatwić w pośpiechu mogli by już ogłośić tą liste bo szlak trafia niewiadomo czy czekać czy szykować się do nowego naboru

Witam, nie uczestniczyłem w żadnych programach (tak tylko zazanaczam ) Pytanie do free taxi :

Jeżeli na lubelszczyznie średnia powieszchnia gospodarstwa to 7,5 h jest sens startowac mając 4 h ? Produkcja zwierzęca (bydło rasy mieszanej) z nastawieniem na powiększenie stada jak i również areału ...

Głównie bydło typ mieszany ... hektar zboża(dokupuje) reszta tuz dla bydlaków :)... Cielęta do opasu skupujemy MR miał by byc przeznaczony na sprzęt do zielonek i wgl do objętościowych ewentualnie pare sztuk mamek

A ja bym poczekał na rozporządzenie MGR. Tam będą informacje na temat kosztów kwalifikowalnych.

To rozporządzenie wyjdzie przed terminem składania wniosków? Bo już chciałem się zabierać za pisanie. Gdyby można było łączyć programy to bajka.

freetaxi    170

Jest na razie projekt w trakcie konsultacji więc mogą nastąpić jakieś zmiany aczkolwiek niekoniecznie. 

szczypka    58

freetaxi czy można złożyć wniosek na mr 14-20 będąc na liście rezerwowej starego naboru czy ze starego trzeba wcześniej się wycofać

rafikkisiel    0

Witam mam pytanie czy warto startować w nowym naborze majac 15 ha z dierzawami łąki oraz zboza oraz okolo 25 sztuk bydła mleczne i opasowe. 

Oraz ile procent stanowia dzierzawy do ilu jest mozliwe?

freetaxi    170

Szczypka jeśli nie załapiesz się na listę ze starego naboru to dostaniesz decyzję odmowną. Tym samym będziesz mógł złożyć wniosek w nowym naborze. Rafikkisiel policz sobie najpierw wielkość ekonomiczną gospodarstwa, minimalną wielkość gospodarstwa jaką będziesz miał na wielkość. 

szczypka    58

tak dostanę decyzje odmowną ale jeśli dobrze pamiętam pozytywną można otrzymać do końca śierpnia  a nowy nabur jest już od 20 do 2 więc ciężko mało czasu będzie według moich wstępnych obliczeń do nowego będę miał jakieś 15.5 pkt może bym się złapał

themrsakmejek    184

freetaxi możesz odpowiedzieć na moje pytania ?? Chodzi o nowy nabór i czy trzeba koniecznie przejść na VAT

?? Reszta pytań stronę wcześniej. Proszę

Edytowano przez themrsakmejek

danield28    33

Gdzie jest moderator tego działu. Utworzyć nowy temat MR 2014-2020 i nie robić tutaj bałaganu.

Na 99 % pytań odpowiedzi znajdują się w rozporządzeniu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?