Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zyher    0

Witam, dostałem premię MR w naborze w 2014 roku. Złożyłem zmianę do wniosku oraz biznesplanu (zmiana dotyczyła wydatkowania premii) - wypełniłem te same wzory formularzy wniosku oraz biznesplanu, które składałem rok temu w 2014 przy ubieganiu się o MR.  Dostałem w odpowiedzi pismo, że zmiany muszę nanieść na "aktualnie obowiązującym formularzu". Jak ten obowiązujący formularz wygląda i gdzie go znaleźć?

PS. Wniosek o MR wypełniałem na formularzu W-1/112. 

szczypka    59

ile u was bieże notariusz mi powiedziała 4 tysiące za przepisanie całości strasznie dużo na jakiej zasadzie obliczają sobie ile skasować

Wiadomość z agroFakt.pl

Kloego freetaxi jak rozumieć nowy projekt rozporządzenia w nowym naborze i jedno z wymagań dotyczące urządzenia gospodarstwa przed złożeniem wniosku o co w tym chodzi, przed dniem złożenia wniosku trzeba miec co najmniej 1ha na własność ?czy może być to dzierzawa ?

zyher    0

freetaxi - http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/2014/A/wniosek_o_przyznanie_pomocy_Ulatwianie_startu_nowelizacja_2014.pdf na tym wniosku składałem zmianę kilka dni temu i napisali mi, że to nie jest obowiązujący -_- znalazłem go tam gdzie podałeś w zakładce "pobierz wnioski". 

W odpowiedź od ARiMR dostałem taki zapis " W przypadku dokonywania korekty któregokolwiek z punktów wniosku spowodowanej zmianami w biznesplanie, koniecznym jest dostarczenie oprócz stron wniosku z naniesionymi poprawkami, pierwszej strony wniosku z danymi osobowymi (część II) i zaznaczonym celem złożeniem wniosku (część I) oraz ostatniej strony z czytelnym podpisem wnioskodawcy (część XV), na aktualnie obowiązującym formularzu. Dostarczony wniosek jest wypełniony na nieaktualnym formularzu"

freetaxi    170

To kontaktuj się z osobą prowadzącą i pytaj o co chodzi dokładnie. Bo raczej w tym problem nie tkwi. Jak robiłeś zmianę do dostarczyłeś całość czy tylko te strony, które wymagały zmian i pierwszą, ostatnią stronę wniosku i pierwszą stronę biznesplanu. 

czyzyk85    0

Dobrze że do 2 września, to osoby które nie załapią się na ostatnie przesunięcia będą mieli jeszcze szansę na złożenie wniosku w nowej perspektywie

freetaxi    170

Dlatego zakładam, że kwestia ostatecznych przesunięć środków ze starego naboru to raczej kwestia kilkunastu dni. Wątpię aby czekali z tym na ostatnią porę.

podjadacz    12

Dobrze że do 2 września, to osoby które nie załapią się na ostatnie przesunięcia będą mieli jeszcze szansę na złożenie wniosku w nowej perspektywie

pod warunkiem, że ostatnie przesunięcie będzie na koniec sierpnia a aktualizacja listy maks. 1 września :)

a tak w ogóle ciekawe czy dziś dadzą aktualizację ;)

freetaxi    170

Przeczytać uważnie rozporządzenie  :)

Edytowano przez freetaxi

Gdzie znajde wniosek do wydrukowania na MR 2015 ? Są już aby sobie zacząć wypełniać ? Na stronie ARiMR jest na rok 2014 i nie wiem czy ten czy jakiś nowy na 2015 ? 

szczypka    59

skoro 20 mają zacząć przyjmować wnioski to powinni to dziś oficjalnie ogłosić dobrze myślę?

taksamo powinni szybko uaktualnić listę ze starego naboru

Mateusz1q    24

Agencja udostępnia formularz wniosku o płatność oraz wzory oświadczeń dołączanych do wniosku o płatność najpóźniej w dniu rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy.

szczypka    59

faktycznie teraz przeczytałem na stronie arimr to jak ogłosili nowy nabur stary pewnoe zamiotą pod dywan i przesunięć nie będzie

TomaszWsik    0

Kloego freetaxi jak rozumieć  zmianę ,że wsparcie będzie przyznawane tylko tym wnioskodawcom, którzy już rozpoczęli urządzanie gospodarstwa rolnego, lecz nie wcześniej niż 12 miesięcy przed złożeniem wniosku, ale prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący rozpoczną dopiero po złożeniu wniosku o premię.

podjadacz    12

Najlepiej jak by zaktualizowali tę listę w tym tygodniu a jeszcze lepiej jak by ukazała się jeszcze dzisiaj :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?