Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kris5    1

Panowie jeszcze jedno pytanie jeśli nic się nie zmienia i będzie tak jak mówią to powinienem się załapać na premie w sierpniu ale chciałbym się ubezpieczyć w KRUS jako domownik aby w razie czego nie płacić za opiekę medyczną i tu pytanie czy nie będzie to przeszkadzało później że się ubezpieczyłem przed otrzymaniem decyzji

podjadacz    12

Do wniosku o płatność nie dołącza się informacji o wykształceniu. 

a to gdzie składa się oświadczenie o uzupełnieniu wykształcenia ?

Wiadomość z agroFakt.pl

michatek    3

tak pisaliście o tych kontrolach że zacząłem papiery sprawdzać

i gdzieś zginą mi atest na opryskiwacz mam nalepkę na opryskiwaczu jeszcze ten rok ważna

czy w razie kontroli będą się o to czepiać czy sama nalepka wystarcza??

witam. jak bym kupił mieszalnik pasz to młodego rolnik bym mógł rozliczyć po 5 latach  czy 10 ?  bo nie wiem czy osprzęt budynków gospodarczych zalicza sie budynki trwałe  i na 10 lat czy pod maszyny i 5 lat . proszę o wyrozumiałość 

Edytowano przez renaultursus

zdzichu124    0

Zlozylem wniosek na MR, dostalem sie na liste ale zabraklo punktow i nie znalazlem sie na zoltej. Mam miejsce okolo 14000. W wyniku tego zaczalem szukac pracy, w zeszlym miesiacu znalazlem i jestem obecnie na stazu z urzedu pracy, ktory ma trwac 6 miesiecy (jeszcze 5) i co teraz jesli z przesunietych pieniedzy jednak otrzymam MR? Moge dokonczyc staz, nastepnie pracowac u tego pracodawcy na umowe zlecenie i zarejestrowac sie w KRUS? Podobno po otrzymaniu pieniedzy jest 12 miesiecy na uzupelnienie formalnosci, prawda?

witam. jak bym kupił mieszalnik pasz to młodego rolnik bym mógł rozliczyć po 5 latach  czy 10 ?  bo nie wiem czy osprzęt budynków gospodarczych zalicza sie budynki trwałe  i na 10 lat czy pod maszyny i 5 lat . proszę o wyrozumiałość 

fenix  pomóż bo ty dobrze w temacie jesteś :)

freetaxi    170

Każdą inwestycję, którą realizujesz w ramach premii musisz rozliczyć w ciągu 3 lat od wpływu środków na konto.

i po 5 latach rozliczam młodego i koniec ?dobrze myślę

a druga sprawa taka że chce kopic łyżke do tura a na niej nie ma żadnej tabliczki zmianowej  i to przejdzie w  młodym rolniku ?

Endriu42    10

Przejdzie łyżka do ładowacza. Weźmiesz oświadczenie od sprzedawcy że nie ma na osprzęcie tabliczki.

matingus    107

kolego będzie wszystko ok.jeśli kupujesz bierzesz fakturę i niech ci napiszą z jakiej firmy ta łyżka jest.ja też biorę cały osprzęt do tura i się pytałem w arimr czy przejdzie powiedzieli że tak.

majkel207    18

Majkel207 wszystko na ostatnią porę. Do wniosku o płatność dołączasz zaświadczenie z krus. Wydaje mi się, że tam powinieneś się udać w pierwszej kolejności i tam próbować. Wytłumacz jak sprawa wygląda. Powinni Ci pójść na rękę. 

no niestety jakoś dziwnie tak wychodzi

byłem w KRUS właśnie i nie z nimi żadnej rozmowy,  dziwne z tym starostwem, że mogą wysłać te akty dopiero po 1 nowego miesiąca, pojadę tam i porozmawiam z jakimś kierownikiem może

co do stażu z UP, będziesz na nim ubezpieczony w ZUS więc raczej opada, w młodym można złożyć wniosek o płatność do 30 września, więc musisz być już wtedy w KRUSie

arti17cf    0

Z tego co się orientuję przy Młodym Rolniku w grę wchodzi jedynie praca na umowę zlecenie za połowę minimalnego wynagrodzenia krajowego. To jest jedyny możliwy sposób aby pozostać w KRUS i podjąć pracę na umowę.

SZKOPSSON    3

Odpowie ktoś ? bo temat "palący" 

Od czynszu dzierżawy trzeba zapłacić podatek dochodowy na zasadach ogólnych 19% bądź 8,5 % jeśli rozliczamy się ryczałtem i tu moje pytanie jak właściciel ma zapłacić taki podatek w skarbówce jeśli będę mu płacił czynsz w naturze ? lub jeśli zawre w umowie dzierżawy informacje że to właściciel opłaca podatek rolny i koszty ubezpieczenia budynków żeby pomniejszyć sumę do podatku na zasadach ogólnych to jak na to spojrzy ARiMR w kontekście samodzielnego prowadzenia gospodarstwa ?

gelorolnik    2

W przypadku produkcji zwierzęcej wnioskodawca podaje stan średnioroczny lub stany średnie z okresu kolejnych 12 miesięcy.

To zdanie zostało wycięte z legislacji i nie rozumiem tu jednego "stany średnie z okresu kolejnych 12 miesięcy." chodzi o to że podaje średni stan zwierząt jaki będę utrzymywał po złożeniu wniosku?

Proszę o odpowiedź

Endriu42    10

To są stany przed złożeniem wniosku z gosp. które zamierzasz prowadzić. Do wyliczenia wielkości ekonomicznej gosp. Później to zapewne taj jak dotychczas podawało się stany na koniec roku lub średnioroczne w zależności od rodzaju produkcji zwierzęcej.

marasp    7

Mówicie że będzie mało czasu na załatwienie wszystkich dokumentów, a jak do znajomego który składał wniosek na przywracanie kapitału zadzwoniła miła Pani w piątek 26.06 i powiedziała że w końcu pozytywnie rozpatrzyli jego wniosek i do 30.06  musi kupić traktor i do godz 12.00 złożyć wniosek o płatność.

Skoro sawicki podpisał już rozporządzenie to czy wiadomo czy premię z MR będzie można potraktować jako wkład własny w MGR?

freetaxi wiesz może czy bedzie uaktualnienie listy teraz czy dopiero po ostatnich przesunieciach czyli na koniec sierpnia ? :)

Witam

Chciałam się spytać o staż pracy w rolnictwie: skończyłam studia I stopnia nie rolnicze i aby uzyskać punkty za wykształcenie w nowym programie trzeba posiadać 3-letni staż pracy. W gospodarstwie pomagam od dziecka. 

Dzwoniłam do KRUS i nie figuruję tam jako domownik tylko członek rodziny przy rodzicach (mogą wystawić zaświadczenie tylko o podleganiu ubezp. zdrowotnemu) jak to się za zwyczaj ma jak jest się studentem.

W ARIMR w Gdyni twierdzą że to się nie liczy, natomiast w Warszawie w centrali już mówią że prawdopodobnie nie będzie z tym problemu i zaliczą. Czy ktoś się orientował jak jest naprawdę?

globus512    17

Ja pracując będę mógł się ubezpieczyć też w krusie tak mi się wydaje. Nawet ministerstwo sprawiedliwości nie podlega pod zus. Więc raczej nie będzie problemu

kiko80    2

wyleciala mi dzialka z deklarowanej powierzchni mlodego rol z dzierzawami ciezko . w zamian chce dokupic  ziemie za pieniadze mlodego rolnika aby powierzchnia zostala zachowana. jak to teraz zrobic. pozdrawiam jakie zmiany 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?