Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel74    0

tak ale gospodarstwo jest przepisane na mnie ale wuja zajmuje sie wszystkim (wspówłaściciel)ponieważ by mi nie przepisali pełnym właścicielem stane sie gdy osiągne 18 lat czeli za 1.5 miesiąca.co w takiej sytułacji. czy to to samo??

sebe1033    62

paweł74 masz lepszą sytuację bo nie miałeś 18 lat i teraz jak skończysz szkołę rolniczą (bo inaczej się nie da ) zgłaszasz się do agencji (jakoś tak ) tylko co z wujem współwłaściciel .Musisz pofatygować się do agencji inaczej się nie da

dyczkowski    3

Sorka, może nie pisze tu gdzie trzeba, no ale....myśle że coś tam z tym wspólnego ma. a mianowicie: mam do kupienia 78ha w kawałku, klasa IVb, po 15.500 za hektar, problem w tym że banki daja kredyty ziemskie na 10.500 za hektar i odjąć trzeba od tego 20% wkładu własnego. Czyli musiałbym dołożyć duzo kasy ze swojej kieszeni aby ten kawałek kupic, a niestety na taki wydatek narazie mnie nie stać. Czy mógłbym wziąść kredyt Młody Rolnik i zakupić ziemie???? Bo ten kredyt ziemski to stanowczo odpada.... chce kupic to za tani kredyt z 20% wkładem własnym. Błagam o porady :)

Kuki19    2
http://www.bgz.pl/u235/navi/115848 a może coś takiego sam o tym myśle i wkłądu nie tzreba i napewno sfinansują całość, cały świat tnie stopy % a jak wejdziemy do strefy euro dopiero niskie stopy będziemy mieli, kredyt preferencyjny żeby nawet 0rowe stopy wprowadzili będzie na 1% a tu może za kilka lat będzie na 3-4%

dyczkowski    3

Właśnie byłem w tym bgż i pytałem jak z tym jest...babka se zajrzała do swojej książeczki, zobaczyła ze w lubelskim srednia cena gruntów 10.500 i powiedziała ze tylko tyle mógłbym od nich dostac.....a z kąd eszte? przeciesz to kupa kasy.... :) Nie wiem co zrobic....jaki kredyt

młody17    12

Panowie powiedzcie mi, czy moge ubiegać się o premie dla młodego rolnika, gdy: mam skończone 18 lat (2 m-ce temu), tata przepisze na mnie 4 ha, a drugie 6ha wydzierżawie (tyle mi potrzeba, bo mieszkam w małopolsce) moje pytanie, czy dzierżawa wchodzi w gre, czy musze mieć to na własność ??? szkołe skończe w przyszłym roku, wiec z wykształceniem niepowinno być problemu. Po otrzymaniu pieniędzy, jeśli otrzymam mam zamiar kupić nowy ciagnik w granicach 80 KM, czy mogę przeznaczyc pieniądze z premi i starć się o zwrot 50% kosztów, czy nie moge korzystać z dwóch działań na raz ??? Jeśli znacie temat, to prosze o pomoc, bo gdy, mam jakies szanse to złozyłbym wniosek jak bedzie nowa pula na 2009. Z góry dzieki za odpowiedzi :) pozdrawiam!!!

jerzy    2

Z tego co ja wiem musisz mieć na własność powierzchnię gospodarstwa co najmniej średnią wojewódzką , jeśli chodzi dzierżawy to musisz dzierżawić od ANR lub od samorządu np: gminy starostwa, oczywiście możesz składać jednocześnie wniosek na modernizację ale tam są już inne wymagania odsyłam na stronę internetową ARiMR pozdrawiam

mtz_820    0

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-dop...6853801d1f.html

Tam jest wszystko o MR

Zastanawia mnie sprawa posiadanej ziemi czy wliczaja sie tez dzierzawy? Przeczytalem to i wynika ze mozna przystapic do skladania wnioskow przed ukonczeniem 18roku zycia a za rozpoczecie dzialalnosci rolniczej podac dzien ukonczenia 18 roku zycia? Jesli skladam wniosek mam 18lat ale dalej sie ucze (szkole skoncze majac 20-21lat) to nie mam jeszcze wyksztalcenia rolniczego czy moge w tedy zlozyc wniosek? Wystarczy to ze ucze sie w na kierunku rolniczym?

max2505    1

dodam tylko że jeśli gospodarstwo zostało przepisane na osobę uczącą się bądź studiującą to 12 miesięcy liczy się od dnia "zakończenia pobierania nauk" w szkole bądź na uczelni

versus    16

Tata się pytał w agencji i powiedzieli że są 3 lata na uzupełnienie wykształcenia, kolega z klasy(3kl. technikum rolniczego)już premię wydał więc wiem że na pewno tak jest.

Kamillo0    132

Takie zasady to już trzy lata temu były jak mój brat chciał gospodarstwo przejąć po ojcu i złożyć ten wniosek o dofinansowanie.

-Można składać w czasie nauki,tylko wtedy gdy skończy się naukę wcześniej niż 3 lata od złożenia wniosku i do wniosku dołączy się oświadczenie,że po ukończeniu teraźniejszej szkoły,skończy się szkołę rolniczą a w przypadku wyższego doświadczenia wystarczy skończyć chyba 6 czy 8 miesięczną szkołę.

lub

-Być ubezpieczonym prze 5 lat w KRUS-ie (mojemu bratu facetka z ARiMR powiedział,żeby poszedł do KRUS-u i powiedział żeby go ubezpieczyli 5 lat wstecz tylko wtedy trzeba parę tysi zapłacić naraz i chodził do KRUS i już baba chciała go ubezpieczać,wypełniła wszystko tylko kasa i podpisiki,ale mój brat zobaczył na wniosku,że jak weźmie tą kasę to musi pisać podanie z prośbą pozwolenia na kupno lub sprzedasz. nawet jak chce jakąś krowę sprzedać lub kupić.

-We wnioskach trzeba wpisać na co się kase przeznaczy.

-Złożyć wnioski w okresie 12-tu miesięcy od daty przejęcia gospodarstwa.

-No i po dostaniu odpowiedzi pozytywnej,czyli po otrzymaniu kasy trzeba się rowijać,przynajmniej troszkę i dać im kwitki,że 75 % z pieniędzy jakie się otrzymało zostały wykorzystane na rozwój swojego gospodarstwa.

AGRObombula    1

dobra tak to czytam to ja mam pytanie jeżeli jestem magistrantem biologii pozostałe warunki spełniem to mam szansę na młodego rolnika

kissmy...    57

masz szanse nawet jeśli jesteś profesorem geofizyki - musisz jednak uzupełnić wykształcenie w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy tudzież wykazać, iż w Twoim przypadku w zakres kształcenia wchodziły przedmioty dotyczące technologii produkcji roślinnej, zwierzęcej lub melioracji wodnych w wymiarze co najmniej 120 godzin

macin87    42

Teraz weszły nowe przepisy i jeżeli nie masz szkoły wymienionej w rozporządzeniu to musisz uzupełnić wykształcenie oraz opłacic KRUS 3 lata wstecz(dotyczy szkoły średniej). A co do absolwentów studiów nie rolniczych jest prawie podobnie (związane coś z uzupełnieniem wykształcenia w kierunku rolniczym)

AGRObombula    1

jeżeli bede miał uzupełnić wykszałcenie to ja mam gdzieś całą gospodarkę na niej sie tylko garba dorobi i wiecznie problemy są, a zmoim kierunkim prace znajde od zaraz co ważniejsze dobrze płatna i zaletą jest to że pracuje sie 8 godzin a w lato jedzie sie na wakacje, a nie spędzam ich na polu. Co do mojej szkoły to ja miałem takie przedmioty o których na akademi rolniczej nawet nieśnili a te 50 tyś to powinni mi w ramach rekompensaty dać ze chce na gospodarce robić bez wniosków składania i latania za dokumentami i robienia problemów. A pozatym wszyscy wiemy szkoła daje papiery to co sie wie jak na polu obrabiać tego w szkole nieda sie nauczyć to jest doświadczenie zdobyte latami , a oni cyrki odstawiają zamiast 50 tyś dawać jak ktoś chce robić i mu zależy to powinni dać bez pytania.

kissmy...    57

jeśli wsparcie byłoby przyznawane bezwarunkowo to zapewniam, iż akurat osoby, które rzeczywiście prowadzą działalność rolniczą by go nie otrzymały, BTW termin składania wniosków troszeczkę się skończył 31 grudnia 2008 roku

AGRObombula    1

normalne bo by polecieli wszyscy ci co niby rolnicy a pola niewidzieli. wydaje mi sie jednak że powinno byc ułatwiona biurokracja

Edytowano przez tommy66692

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?