Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mlooody    0

ZUS cie nie dyskwalifikuje, jeżeli nie miałeś na siebie gospodarstwa. Bo jeżeli miałeś na siebie przepisane gospodarstwo, to z premią można się pożegnać. 

tadzio    11

W aktualnościach na stronie  ARIMR jest coś takiego. http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/prow-2007-2013-zmienily-sie-przepisy-w-sprawie-przyznawania-premii-mlodym-rolnikom-arimr-uak.html. Czyli, Ci co otrzymali w tym roku premie z prow 2007-2013 muszą dwa razy przedstawić oświadczenia o  spełnianiu wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt. ??czyli po upływie 3 lat od otrzymania wsparcia, czyli w takim samym terminie jaki jest wyznaczony dla dostarczenia sprawozdania z realizacji biznespalnu. Drugi raz natomiast oświadczenie o spełnianiu wyżej wymienionych wymagań, trzeba złożyć w ARiMR, 60 dni przed upływem 5 latach od wypłaty pomocy finansowej.

Digifant    800

Pytanie do osób, które dostały przelew w przeciągu ostatnich kilku tygodni. Jak długo czekaliście na przelew od dnia złożenia wniosku o płatność ?

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    170

Niecałe 2 tygodnie miałem rekord w płatności.

Edytowano przez freetaxi

Skoczek1994    36

Aha to dobrze, a od kiedy muszę być ubezpieczony w KRUSIE? Przenieść się już czy czekać do złożenia wniosku?

Endriu42    10

miał już ktoś może taki przypadek?

Co do zmiany działek po 180 dniach to jeżeli mamy w zamian inną to nie powinno być problemu. Szczególnie w tym przypadku gdy ktoś zerwał umowę, to tzw. "siła wyższa" i akceptowane są takie zmiany. Trzeba najpierw napisać podanie.

Skoczek1994    36

Tak kolego to wiem, chodzi mi ale chodzi mi dokładnie, o to czy muszę się ubezpieczyć w KRUSIE przed złożeniem wniosku, przyznanie premii, czy później po otrzymaniu decyzji.Sofy za być może banalne pytania, ale nie orientuję się zabardzo w tych kwestiach.:)

podjadacz    12

Podobno po otrzymaniu decyzji sam mam to samo do wykonania

A co do tematu to oni sobie kurde jajca robią normalnie.. już zbliża się prawie połowa miesiąca a listy jak nie ma tak nie ma po tej informacji o uwolnionych środkach..

Dostałem aby maila od agencji z jakimiś tam pierdołami co mi odpisali

A jak jest jak chce przejsc na vat? To jak otrzymam decyzje to z tymi wszystkimi rzeczami do agencji czy vat to juz po otrzymaniu premi moge sobie spokojnie przejsc?

bartekmyx62    1

"W odpowiedzi na pytanie przesłane pocztą elektroniczną uprzejmie informuję, że propozycja
zwiększenia limitu środków finansowych działania 112 „Ułatwianie startu młodym rolnikom” o kwotę
103 mln. euro została przekazana do Komisji Europejskiej. Niezwłocznie po zaakceptowaniu zmiany
przez Komisję Europejską zostanie ona wdrożona w życie i ARiMR dokona aktualizacji listy
rankingowej zawierającej nazwiska wnioskodawców, którzy spełnią warunki do otrzymania pomocy
i dla których zabezpieczone będą środki na wypłatę premii.
Zapraszam Pana do śledzenia informacji w przedmiotowym zakresie zamieszczanych
na stronach internetowych Agencji : www.arimr.gov.pl oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi:
www.minrol.gov.pl."

Taka odpowiedz ze strony ARIMR na mojego maila.

Mlooody    0

Freetaxi - czy komisja ma na zatwierdzenie takich zmian 30 czy 60 dni? Bo jeżeli 60 to po ptakach...

Digifant    800

Niecałe 2 tygodnie miałem rekord w płatności.

no fakt, to rekordowe tempo :) też chciałbym tak szybko :D

WojtekBauer    6

Witam,

złozyłem wniosek o płatność jezeli bedzie kontrola czy zasiewy musza sie zgadzac z tymi w biznesplanie ?

czy jezeli mam w biznesplanie działkę której nie podaję do dopłat (jest to łaka na terenie podmokłym) czy też powinna byc ujeta w zasiewach w biznesplanie?

czy poprawki biznesplanu moge wysłać poczta?

adrian3005    45

A jak jest jak chce przejsc na vat? To jak otrzymam decyzje to z tymi wszystkimi rzeczami do agencji czy vat to juz po otrzymaniu premi moge sobie spokojnie przejsc?

Możesz spokojnie przejść na vat po dostaniu premii . Ja tak wlaśnie zrobiłem

Oki dzieki a ile czasu potrzeba aby przygotowac wszystkoe dokumenty zeby zlozyc wniosek o platnosc? W ilu dniach sie wyrobie? Pytam bo nie ma tej aktualizacji i sie troche denerwuje czy pozniej zdaze ;)

a1fe26c2    36

I co ze zmianami we wniosku o przyznanie pomocy? Robić je po wypłacie środków, czy przed?

Bartek72511    41

Można czynić już jakieś kroki odnośnie nowej listy? Chodzi mi czy mogę już pisać wniosek o zmiany we wniosku itd? Zależy mi na czasie, liczyłem że opublikują listę na początku lipca i do żniw wszystko załatwie jeśli chodzi o przekazanie gosp i tak dalej, ale znając życie listą będzie jak się żniwa zaczną ;/

Derb    2

I co ze zmianami we wniosku o przyznanie pomocy? Robić je po wypłacie środków, czy przed?

ja prośbę o zmianę dostarczyłem razem z wnioskiem o płatność, odpowiedź po 2 dniach

Jaka miapes odpowiedz i co zmieniales ? Panowie bo nie wiem jak to obiczyc jak mam 12 ha w dzierzawie i produkcje opasow na MR mialem brac maszyny a chce zmienic na ciagnik to jakiej mocy moga mi pozwolic?

Derb    2

Zmieniałem strukturę upraw i maszyny z plug + opryskiwacz+ sadzonki jabłoni na inny pług + przenośnik pneumatyczny

Xeon    4

Prawdopodobnie także załapię się po ogłoszeniu nowe listy i teraz mam pytanie o aktualizację biznesplanu. Strukturę zasiewów poprawić na taką jaka była w sezonie 2014/2015 (czyli to co już będzie zebrane, czy jako rok początkowy musi teraz być 2015/2016 (czyli to co będzie dopiero siane jesienią)?

adam87p    1

mam takie pytanie 

czy sztuki zgłoszone na dopłaty  z mojego stada mogą  chodzić pomieszane ( razem ) z innym stadem ? 

bo miałem dzis kontrol i sie tego czepiali 

jakby ktoś mógł powiedziec jasno jak z tym jest byłbym bardzo wdzieczny

Oki dzieki a ile czasu potrzeba aby przygotowac wszystkoe dokumenty zeby zlozyc wniosek o platnosc? W ilu dniach sie wyrobie? Pytam bo nie ma tej aktualizacji i sie troche denerwuje czy pozniej zdaze ;)

wszystko  zalezy jak dobrze Ci pojdzie w kazdym urzędzie

1 notariusz

2 urzad gminny ( nakaz powinien przyjsc do 2 tygodni )

3 regon  ( dostaniesz odrazu )

4 bank ( chyba ze masz juz własne  konto )

5 zus  ( da sie załatwić w 1 dzień )

6 numer gospodarstwa  ( do 2 tygodni mają czas )

7 Krus  ( zaświadczenie dostaniesz w ok tydzień ) 

8 numer siedziby stada ( mozesz dostać od reki albo do 2 tygodni  jesli masz numer gospodarstwa )

9 weterynaria ( od reki )

jak bedziesz miał szczescie to wyrobisz sie w max 3 tygodnie 

freetaxi    170

A po co ZUS, REGON ? Do wniosku o płatność wizyty w takich instytucjach są niepotrzebne. 

adam87p    1

o faktycznie strzeliłem makabryczną pomyłke nie zus tylko US ;)) sorka

aaa bez regonu to do urzedu skarbowego nie ma  po co isc

zrobienie regonu zajmuje raptem niecałe 10 min

fakt do wnisoku nie sa potrzebne ale i tak trzeba to załatwić tak czy inaczej 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?