Skocz do zawartości

Polecane posty

SZKOPSSON    3

@up czemu nie ursus c380, chyba byłby najtańszy z całej trójki z takim samym wyposażeniem ?

MateuszNoco    0

Nie podoba mi sie kabina w srodku bo jak otwieram drzwi to caly bok kabiny sie otwiera od razu i w srodku nie ma porzadnego schowka zeby coc polozyc bonakola sa polokragle a nie kanciaste
Nadkola

Wiadomość z agroFakt.pl

Mlooody    0

nikt ci nie zabrania wymianiać opinii, ale to nie ten dział. Są specjalne działy i tematy odnośnie ciągników. Ten jest tylko i wyłącznie do wymiany opinii na temat Młodego Rolnika. Nie podobają się zasady? poradze ci to samo co ty innym, zmień forum. 

Edytowano przez Mlooody

MateuszNoco    0

Mlooody jasne ze to nie ten dzial ale zauwaz ze zawsze zdarzy sie zejsc z tematu czy to tu czy gdzies indziej ale przyznaje racje

podjadacz    12

dostał ktoś może informację od ARiMR nt. kolejnej aktualizacji ? mam namysli tych co pisali do nich maila bo mnie nic nie odpisali a wysłałem chyba z 5 każdy z innej skrzynki :D

freetaxi    170

Ciekawe na co czekają. Każdy dzień działa na niekorzyść czasową beneficjentów. Wy obserwujecie na bieżąco temat a są pewnie tacy, którzy tego nie sprawdzają. I postawcie się w sytuacji takiej, że przychodzi decyzja o przyznaniu pomocy a do złożenia wniosku o płatność pozostaje dwa tygodnie...

k0b    5

@freetaxi nie jestem jakoś obeznany w temacie. W jakim przypadku może zostać dwa tygodnie? Ja to rozumiem tak, do 30 września trzeba złożyć wniosek, jeżeli lista ukaże się w lipcu, to na dniach wysyłają decyzje, czy samemu już po ukazaniu się listy załatwiać wszystko? A decyzja i te dwa tygodnie przed? Jak to jest z tymi kontrolami i osobistym prowadzeniem gospodarstwa, załóżmy, że teraz sierpień-wrzesień będę w niemczech? Pozdrawiam

Edytowano przez k0b

Grzesiu95    7

A to Jeśli teraz ktos dostanie ta decyzje że jest na zółtej liście, to jakie warunki musi spełnić aby móc złożyć wniosek o płatność?? Może podsumujmy to tak w jednym miejscu

freetaxi    170

Ja przyjąłem wariant pesymistyczny kiedy decyzja przyjdzie około 15 września :) Po zaktualizowaniu listy decyzje wysyłają bardzo szybko. Spotkałem się z sytuacją gdzie beneficjenta nie było w domu w trakcie kontroli bo miał ważny wyjazd. Z tego co kojarzę to upoważnił swoją mamę. 

Aby złożyć wniosek o płatność musicie uzyskać tytuł prawny do działek wskazanych w biznesplanie oraz ubezpieczyć się jako rolnik w krus. 

Edytowano przez freetaxi

bartekmyx62    1

Ta zwłoka z ich strony jest jakaś dziwna, wiele osób siedzi jak na szpilkach w oczekiwaniu na liste a tu cisza....

freetaxi    170

Co do premii dla młodych rolników w nowej perspektywie bodajże jedna instytucja w drodze konsultacji społecznych zakwestionowała bazową wielkość ekonomiczną gospodarstwa ze względu na jej wysokość.

MateuszNoco    0

Do freetaxi mam pytanie czekam na liste a gosc od ktorego mam dzierzawic wybiera sie do anglii czy daloby sie jakos to wczesniej ogarnac z dzierzawa ? Np podpisac teraz a jak by ewentualnie nie dali kasy anulowac ? Lub zeby on mogl ulowaznic kogos ? Co bys poradzil ?
Upowaznic *

maxi93    2

Czy od kogos z was chcieli,zeby dosłac im wypis z rejestru gruntów? bo ode mnie tego wymagali i nie wiem czy miec jakies obawy ?

andrzej1988    102

ode mnie nic nie chciali. wypisy dostali w trakcie składania biznesplanu. Zostało mi jeszcze 2 lata młodego rolnika

karoola88    1

Mam pytanie o prace dodatkowa.jestem ubezpieczona wKRUS od kwietnia pieniadze z MR juz dostałam i chciała bym podjąć prace dodatkową czy mogę podjąć prace na umowę o prace na 1/4 etatu

berniak    0
karoola88 nie możesz podjąć pracy na umowę o pracę (ubezpieczenie ZUS jest ważniejsze niż KRUS i automatycznie zostaniesz nim objęta), możesz na umowę o dzieło, lub na umowę zlecenie - wtedy wynagrodzenie nie może być wyższe niż połowa obowiązującego minimalnego wynagrodzenia (przy zleceniu masz obowiązek zgłoszenia tego faktu do krusu)

szczypka    59

ludzie denerwujecie mnie z tymi pytaniami o możliwość pracy.kto w końcu prowadzi wasze gospodarstwa wy czy rodzice chcecie iść do pracy to nie bierzcie kasy z arimr zabieracie tylko miejsce tym którzy faktycznie z tego żyją 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?