Skocz do zawartości

Polecane posty

Wacek21    35

A ile czasu moze isc decyzja? jutro juz chyba powysyłaja te pisma, ze ktos dostał lub nie rente. Jak sadzicie?

michalk    22

kolego mysle ze moga zaczac cos wysylac ale jak widzisz dostalo po400osob wiec ciezko powiedziec kiedy przyjda decyzje:)

Wiadomość z agroFakt.pl

michalk    22

no widzisz to moj sasiad jest na 36x a przeszlo 404wnioski wiec pewnie bedzie szybciej niz u ciebie:)

marcos    0

wiesz jeśli bedzie kolejnością tej listy wysyłene to nawet lepiej bo ojciec jest w pierwszej setce:)

marcos    0

no ja to myśle jeszcze o modernizacji ale zobaczymy jak to wyjdzie. ciekawe ile zaśpiewa notariusz za przepisanie 30ha 1 ciągnik i jeszcze jakieś użytkowanie domu pewnie bedzie wpisane dla rodziców

Woytas    1

Zapłacisz zależnie od wartości. Jest jakiś tam %, ale nie pamiętam jaki, ja za 15 ha zapłaciłem 2660zł, ale bez żadnych budynków, teraz walczę z KRUS i będę miał już wszystko :o

tomash    7

moi niestety sie nie załapali :o:(

jak zwykle w wlkp wszystko siano wykorzystane przed czasem albo za wiele chetnych :):(:):P:D ;[

marcos    0

Woytas z tego co napisałeś to wychodzi że sporo gotówki musze szykować bo i budynki przejmuje:/

punio    0

dostałam decyzje 2 dni temu MR i mam pytanie długo się czeka na zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu rolników w KRUS.i o dokument potwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa. :o

krzysiekXXX    0

Premia przyznana wczoraj ale niestety Tato na rente sie nie załapał : ( ale jak napisali trzeba czekac.... a jesli i na tą liste sie nie załapie to bedzie mogł mi przepisac te mimimum 10.15 zebym dostał premie ?

paul190    0

krzysiekXXX - zależy co wpisałeś w papierach na MR, bo niestety musisz się wywiązać z zapisów w dokumentach na MR np: z tej ziemi jaką wpisałeś do przejęcia, z ESU jakie wyliczyłeś. Jedyne wyjście, to zadzwoń do ARiMR i podpytaj czy możesz jeszcze coś zmienić w dokumentach. Jednak boję się, że musztarda po obiedzie - czyli albo przejmujesz gospodarstwo i składasz wniosek o płatność na MR, albo nic nie robisz i MR przepada. Jeżeli byś przejął gospodarstwo, to starszego ubezpieczysz jako domownika i po 60 dostanie KRUS-owską (dla pewności przepytaj pracowników w ARiMR oraz w KRUS-ie jak by to wyglądało).

radzikus    0

No i ojciec też pozytywnie - załapał się na strukturalną.

Jeszcze modernizacja i pełnia szczęścia :o

nasil90    94

Premia przyznana wczoraj ale niestety Tato na rente sie nie załapał : ( ale jak napisali trzeba czekac.... a jesli i na tą liste sie nie załapie to bedzie mogł mi przepisac te mimimum 10.15 zebym dostał premie ?

Z tego co mówiła ta kobieta która wypełniał mój wniosek to można przepisać tą średnią, tylko trzeba zgłosić korektę i po zmieniać trochę we wniosku, np że nie przepiszą w zamian za rentę

suzuki21l    5

kumplowi przepisali gospodarkę 31ha+ maszyny+ budynki, zapłacili notariuszowi 8 tyś, po fakcie poszedł do innego notariusza, a ten zaśpiewał 6 tyś, nie wiem na jakiej zasadzie oni się cenią, przecież dla niektórych to majątek

punio    0

dostałam decyzje 2 dni temu MR i mam pytanie długo się czeka na zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu rolników w KRUS.i o dokument potwierdzający tytuł prawny do gospodarstwa. ;) napiszcie co najlepiej teraz robić bo chcę jeszcze wskoczyć na modernizacje

zbigniewPGR    0

@Suzuki21l nie wiem czemu tak, ale dziwne to, ponieważ notariusze pracują według stawki ustawowej, jest to w internecie ale boję się, że jak podam linka to dostane bana (nadgorliwi moderatorzy...). Notariusz za usługę wszystko bierze według tzw taksy notarialnej. Czyli jeśli to gospodarstwo było warte 2.000.000 zł powinien zapłacić 6770 zł.

Cytat:

"6770 zł + 0,25 % od nadwyżki powyżej 2 000 000 zł, nie więcej jednak niż 10 000 zł, a w przypadku czynności dokonywanych pomiędzy osobami zaliczonymi do I grupy podatkowej w rozumieniu przepisów ustawy z 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn nie więcej niż 7500 zł"

Możliwe że do tej sumy 7500 zł doszły jeszcze opłaty za wpisy do ksiąg wieczystych (gdzie za jeden wpis biorą (150-180) + jeszcze trzeba dać zarobić państwu po nowym roku 23%, czyli podatek ... B)

Może ten drugi notariusz podał cenę bez vat'u ... to tak jak ciągnik u jednego dilera kosztuje 108 tys a u innego ten sam 133 tys tylko, jeden podaje cenę netto drugi brutto - chwyt marketingowy ;)

Czasami tam gdzie jest cena brutto zapłacimy mniej niż u tego cwaniaka co podaje cenę netto :)

czacza696    0

Panowie co mam robić nie załapała się moja matka, ale moze przejść na krus-owską wczesniejszą i nie wiem czy czekać czy zaałatwiać w krus???

Boniek    1

Mój starszy w 2 setce. Dziwne, że sąsiad ma niewiele mniej ziemi, też na młodego rolnika przekazuje, a o 200 miejsc dalej jest.

polek1919    5

Panowie co mam robić nie załapała się moja matka, ale moze przejść na krus-owską wczesniejszą i nie wiem czy czekać czy zaałatwiać w krus???

Ja bym Ci radził jeszcze poczekać bo jest informacja że na razie nie będą wysyłać odmownych decyzji bo może znajdą jakieś pieniądze i dadzą RS wszystkim co złożyli.

@Boniek ja widzę że tam decydowały nie duże ilości, nawet 20arów robiło różnicę około 15 miejsc.

Jest może ktoś z mazowieckiego co jest na pograniczu załapania czyli około 1050 ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?