Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gelorolnik    2

tak mój błąd  :)

a jeśli swojej ziemi ma 8 ha a dzierżawy 12 ha tylko że ta dzierżawa jest "ustna" ale wniosek o dopłaty składa ojciec to wielkość ekonomiczną wylicza się na podstawie wniosków o dopłaty czy na podstawie tego czy ziemia jest wydzierżawiona na papierze?

mlodyR    0

Mam pytanie dot. Tabeli nr 2  Planu Rozwoju Gospodarstwa , czy w przypadku gdy mam 1 ha łąki w tym 0,20 ha łąki podmokłej której nie koszę i nie zgłaszana była do dopłat -  to wpisuję w kolumnę 10 (Powierzchnia użytków rolnych)  1 ha ( jak jest na wypisie)  czy 0,80 ha czyli zgodnie z tym co użytkuje ?

Podobne pytanie dotyczy zakrzaczeń na działce : w  wypisie z ewidencji gruntów mam 1,5 ha użytków rolnych  /ornych / a w rzeczywistości 1,35 ha to grunt orny a 0,15 ha to zakrzaczenia i zadrzewienia nie ujęte w ewidencji gruntów (których nie zamierzam usuwać ).

W Tabeli 2 wpisujemy  w kol 10  1,5 ha czy tylko 1,35 ha a 0,15 ha w kolumnę powierzchnia pozostała ?

freetaxi    170

Gelorolnik żywotność ekonomiczną wyliczać tylko z tych gruntów, które podawałeś w biznesplanie.

Wiadomość z agroFakt.pl

gelorolnik    2

tak ale tak było chyba w ostatnim naborze a w tym wielkość ekonomiczna to 13 tyś będzie wyliczane na podstawie tego co posiadam przed wdrożeniem biznes planu dobrze zrozumiałem?

mlodyR    0

Mam pytanie dot. Tabeli nr 2  Planu Rozwoju Gospodarstwa , czy w przypadku gdy mam 1 ha łąki w tym 0,20 ha łąki podmokłej której nie koszę i nie zgłaszana była do dopłat -  to wpisuję w kolumnę 10 (Powierzchnia użytków rolnych)  1 ha ( jak jest na wypisie)  czy 0,80 ha czyli zgodnie z tym co użytkuje ?

Podobne pytanie dotyczy zakrzaczeń na działce : w  wypisie z ewidencji gruntów mam 1,5 ha użytków rolnych  /ornych / a w rzeczywistości 1,35 ha to grunt orny a 0,15 ha to zakrzaczenia i zadrzewienia nie ujęte w ewidencji gruntów (których nie zamierzam usuwać ).

W Tabeli 2 wpisujemy  w kol 10  1,5 ha czy tylko 1,35 ha a 0,15 ha w kolumnę powierzchnia pozostała ?

Dzwoniłem przed chwilą do Krakowa i  uzyskałem informację że jednak wpisuje się powierzchnię rzeczywiście uprawianą a nie zgodnie z ewidencją gruntów . /czyli treść na druku Planu Rozwoju Gospodarstwa wprowadza w błąd :unsure: /.

Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na publikację nowej listy i  wysyłać  zmianę do wniosku .

freetaxi    170

Raczej zawsze podawałem w takich przypadkach powierzchnię faktycznie użytkowaną, żeby potem nie było problemów w trakcie kontroli.

szczypka    58

Teoretycznie teraz się załapię na żółtą można już przepisywać ziemię na siebie czy dalej czekać na pismo o przyznaniu mi premi 

freetaxi    170

Już można ale z drugiej strony po co być kąpanym w gorącej wodzie. Lista ukaże się niebawem. 

gelorolnik    2

czyli będę mógł dopisać to co mam zasiane na tych dzierżawionych działkach (składamy na nie wnioski o dopłaty obszarowe) aby uzyskać te 13 tyś nie uwzględniając potem wszystkich w biznesplanie? potem zwiększałbym wielkość ekonomiczną zwierzętami. 

freetaxi    170

Wielkość ekonomiczną będziesz mógł wyliczyć z tego areału, na który będziesz miał tytuł prawny. Inne działki, które dzierżawisz ustnie nie będą wchodzić w rachubę. To byłoby za proste :)

Edytowano przez freetaxi

szczypka    58

tylko że ja w tym momencie jestem w trakcie remontu chlewni gotówka mi się skończyła potrzebny kredyt ojciec na rencie niedostanie a ja nie mam nic na siebie a w żadnych parabankach nie chcę się zadłużać troszkę mi się spieszy firma czeka na kasę 

gelorolnik    2

czyli przed złożeniem wniosku ojciec musiałby podpisać umowy dzierżawy na siebie a jeśli jakimś cudem dostałbym premię to drugi raz musiałbym ja z nimi podpisać czy to przechodzi automatycznie? 

mlodyR    0

Już można ale z drugiej strony po co być kąpanym w gorącej wodzie. Lista ukaże się niebawem. 

O to też zapytałem . Miła Pani poinformowała mnie że lepiej po ukazaniu się listy .

Raczej zawsze podawałem w takich przypadkach powierzchnię faktycznie użytkowaną, żeby potem nie było problemów w trakcie kontroli.

Dzięki za praktyczne potwierdzenie .

Trochę to dziwne że nie zaliczają w przypadku łąk podmokłych całej powierzchni . Bo to nadal użytek rolny tyle że nie użytkowany rolniczo . Przecież tą łąkę  w każdej chwili można wykosić ręcznie :-)

Edytowano przez mlodyR

gelorolnik    2

trochę do bani te przepisy bo teraz powiększyliśmy oborę o 20 stanowisk a na stanie jest obecnie 15 szt bydła nawet jeśli teraz dokupię to nie dużo mi to da bo wylicza się z rocznej średniej. A żeby składać wniosek trzeba mieć przynajmniej 1 ha na siebie czyli automatycznie wypada się z kolejnego naboru bo wątpię żeby kolejny ruszył w ciągu 12 miesięcy. Myślałem że to 13 tyś oblicza się na podstawie zwierząt i ziemi na jaką składa wniosek o dopłaty przejmowane gospodarstwo. Dlatego myślałem że gdyby ojciec przelał umowy dzierżawy ustne na papier przed naborem to można by było doliczyć uprawy znajdujące się na nich do zwiększenia dochodowości czyli osiągnięcia tych 13 tyś.

mlodyR    0

Przepisy rzeczywiście są do bani . Nieużytkowana podmokła łąka nie jest użytkiem rolnym a powierzchnia pod rowami już tak :)

freetaxi    170

Krzysiekrolnik12 ojciec dostanie w tym roku dopłaty na siebie a Ty złożysz wniosek obszarowy w 2016 roku.

andrzej1988    102

Słuchajcie. Jestem w trakcie wypełniania sprawozdania z realizacji biznesplanu. W tabeli numer 2 zakres zrealizowanych inwestycji jest Liczba zakupionego sprzetu ruchomego w tym maszyny rolnicze itp. I tu pytanie. jaka wielkość ma być wskażnika?? maszyn zakupiłem w ilosci 5 sztuk i przy zakupionych urzytkach rolnych jaka tez ma być wielkosc wskaznika przy 0,34 ha. Drugie pytanie w kwalifikacjach zawodowych mam średnie rolnicze a w  wykształceniu co wpisac. Technika nie mam jedynie ukonczyłem technikum agrobiznesu z maturą ale bez zawodu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?