Skocz do zawartości

Polecane posty

podjadacz    12

a jak to jest z KRUS ?

przykładowo dostanę teraz 100 000zł na młodego rolnika co teraz będzie lista aktualna tj. z naboru 2014

i czy muszę już być ubezpieczony żeby dostać kasę czt nie trzeba być jeszcze ubezpieczonym ?

Wiadomość z agroFakt.pl

jaroWM    26

w momencie składania wniosku o płatność trzeba być ubezpieczonym w Krus.

podjadacz    12

w momencie składania wniosku o płatność trzeba być ubezpieczonym w Krus.

czyli że jak już w 2014 powinienem być ubezpieczony ?

czy muszę się ubezpieczyć jak dostanę pismo ze bede mial przyznana premie

Edytowano przez podjadacz

Zapewne jak dostaniesz pismo o przyznaniu premi przed złożeniem wniosku o wypłate 100000,myślićie że ok 200 osób mogło się wykruszyć z ostatniego przesunięcia ?

freetaxi    170

Nie Podjadacz. Widzę, że nie bardzo rozumiesz. W momencie gdy składasz wniosek o płałność musisz mieć tytuł prawny do zadeklarowanych działek we wniosku oraz musisz być ubezpieczony jako rolnik w krus.

Edytowano przez freetaxi

szczypka    59

Mam pytanko. Osoba która pisała mi wniosek już nie pracuje w odr i nic nie zostawiła po sobie mam kopie mojego wniosku przed poprawkami ale po poprawkach się sfrajerzyłem i nie zrobiłem dostanę kopię z arimr?

następna sprawa w biznesplanie deklarowałem sprzedaż co najmniej 260 tuczników rocznie obecna sytuacja na rynku skłania mnie do zaprzestania hodowli trzody przejdzie to żeby wykreślić trzodę z biznes planu 

Edytowano przez szczypka

freetaxi    170

Trzeba złożyć podanie o wydanie kserokopii. Odnośnie rezygnacji z produkcji zwierzęcej trzeba napisać podanie o zmianę struktury produkcji. 

szczypka    59

a co w przypadku kiedy zmieniłbym cały biznesplan na  produkcję roślinną a faktycznie w chlewni były by świnie po prostu ciężko w obecnej sytuacji na rynku zdeklarować się na 5lat do przodu 

szczypka    59

czyli muszę mieć w gospodarstwie tylko to co deklaruję w biznesplanie 

Czy wiesz jak to jest z drobiem w tym momencie na matkę jest zarejestrowana hodowla kur niosek (sprzedaż bezpośrednia) będę mógł zarejestrować je na siebie 

wirfarm    2

Mi chodzi o kurs r3. Skończyłem technikum informatyczne a na studia podyplomowe trzeba mieć min studia pierwszego stopnia.

tromba222    3

Czy sporządzając umowę dzierżawy na wymagane 10 lat można w niej zawrzeć klauzule, że będzie mogła być ona rozwiązana po 5 latach za porozumieniem stron?

szczypka    59

czyli muszę mieć w gospodarstwie tylko to co deklaruję w biznesplanie 

Czy wiesz jak to jest z drobiem w tym momencie na matkę jest zarejestrowana hodowla kur niosek (sprzedaż bezpośrednia) będę mógł zarejestrować je na siebie 

jest ktoś tutaj kto wie czy można mieć zarejestrowaną sprzedaż bezpośrednią jaj konsumpcyjnych 

slawek197    0

Pytanie czy robił ktoś zmiany do biznesplanu (a konkretnie całego biznesplanu).Chodziło by mi o zmiane charakteru produkcji z zwierzęcej na roślinną i to w momencie posiadania jóż pieniędzy na koncię lecz jeszcze niewydatkowanych.

Czy daje rade takie cos popchnąc bez oporu ARMiR?

slawek197    0

Ale rokiem docelowym nadal jest 2020?

i jak to jest z terminem zmiany -czyli pozbyciem się zwierząt - rozumiem że uwzględniam wtedy zasiewy z roku tego a planuje nowe od przyszłego??

MateuszNoco    0

A jesli jestem ubezpieczony przy rodzicach i dostane mlodego rolnika ? Bo narazie nie mam ziemi na sobie wiec nie jestem ubezpieczony jako rolnik w KRUS

JanKropka    0

Powiem Wam jedno- syf,kiła i mogiła!

Składaliśmy wniosek o młodego w czerwcu zeszłego roku, po śmierci teścia gospodarstwo było przepisane na męża, i właśnie teraz ,kiedy byśmy się załapali na nową listę- to minęło dokładnie 18 miesięcy i przysłali nam informację z Agencji, że wydają decyzję odmowną!!! Krew zalewa! 

Czy nie można było tego przewidzieć i zmienić przepisów odnośnie tych 18 m-cy? Przecież nie wszyscy młodzi dopiero teraz przepisują gospodarstwa na siebie!

Czy ktoś z Was miał taką sytuację?

Od kiedy liczy się termin rozpoczęcia prowadzenia gospodarstwa? Od daty na akcie notarialnym czy w momencie złożenia pierwszego wniosku o dopłaty? Zwierząt nie mamy. Załamka po prostu...

takie problemy to podstawa w tym programie, tak to zostało zaplanowane..

Chodzi o to głównie żeby zmusić ludzi (na zasadzie Przynęty) do różnych rejestracji w systemach agencji, tak aby na przyszłość byli związani.

Tak też jest w nowym MR, na osłodę musieli dać podwyżkę do tych 100 tys., inaczej nie byłoby mowy o opłacalności startu w tym programie.

Pewnie okaże się, że zainteresowani będą się starali:

- albo o przyznanie dotacji na starych zasadach,

- albo i tak pójdą na inne programy jak

restrukturyzacja, która wcale nie wygląda teraz na nieopłacalną jeżeli chodzi o te 60 tys. z lepszymi zdecydowanie warunkami..

Edytowano przez JanKropka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?