Skocz do zawartości

Polecane posty

Unexpected    7

Proszę o wytłumaczenie, ponieważ zaczyna mnie to już denerwować ta niejasność i absurdalność.

W październiku 2014 przejmuję całe gospodarstwo co do ara, różnica wieku między ojcem 25lat, jestem ubezpieczony w krusie w pełnej opcji itd. czyli zgodnie z projektem nowego MR jestem na etapie urządzania gospodarstwa i teraz co śmieszne:

- nie mogę wnioskować o dopłaty bezpośrednie i nie dostanę ani złotówki bo przejdę w fazę kierującego gospodarstwem,

- termin maksymalny składania wniosków to 10 lipiec z potrąceniami dopłat, a przewidywany nabór MR potencjalnie 15 lipca, czyli fizycznie się nie wyrobię,

Jak to możliwe iż dopuścili takiego absurdu, że osoby w mojej sytuacji muszą zrezygnować z dopłat w danym roku, na rzecz uczestniczenia w nowym MR. Jak to jest możliwe?

Do tego cud, że w marcu odpuściłem sobie składanie wniosku o dopłaty bo już by było po wszystkim.

.

Edytowano przez Unexpected

akernolat    17

trzeba było dogadać się z jakimś znajomym, żeby wziął dopłaty na Twoje grunty:p nie musisz mieć do tego żadnych umów

Wiadomość z agroFakt.pl

cebula440    0

witam czy ktos ma może jakies konkretne info ile czasu ma agencja na ustosunkowanie sie na zmiany do biznesplanu 

Ad2012RWMD    0

Witam potrzebuje pomocy. Teraz w marcu mijał mi czas realizacji BP zamówiłem pług w terminie sporządziłem umowę przedwstępną ale firma sprzedająca niestety nię zdążyła dostarczyc mi tej maszyny ani faktury w terminie tylko 5 dni po. Agencja chce mi zabrać cała premię czy jest możliwość jakoś wybrnąć z tego czy sprawa jest przegrana. Prosze o jak najwięcej podpowiedzi.

Ad2012RWMD    0

Tak zapewniali mnie ze zamowienie zrealizuja w ciagu dwoch tygodni a przywiezli po ponad miesiacu i twierdza ze wypisza mi oswiadczenie ze to z winy producenta zamowienie nie zostało zrealizowane na czas przez co ja nie zmiesciłem się w terminie. moze ktoś jeszcze miał podobne sytuacje?

freetaxi    170

To oświadczenie od nich nic Ci nie da. Nadal uważam, żebyś się dogadywał z terminem wystawienia FV.

Ad2012RWMD    0

Mówiłem im zeby mi wystawili fakture z tą datą kiedy kończy mi się termin ale oni stwierdzili ze jest to nie możliwe bo w skarbówce to nie przejdzie.

joniusz    0

Swego czasu skopiowałem ze strony Agencji projekt PROW na lata 2014-2020. Jest tam takie zdanie:

"Beneficjent:

Osoba, która nie ukończyła 40 roku życia, posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, po raz pierwszy rozpoczyna prowadzenie gospodarstwa rolnego jako kierujący gospodarstwem lub prowadzi gospodarstwo rolne jako kierujący nie dłużej niż 12 miesięcy w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy."

Kiedy się Agencji tak odmieniło z tym kierowaniem gospodarstwem? Dlaczego wpuścila w maliny młodych ludzi?

JanKropka    0

Uznaje się, że osoba fizyczna rozpoczęła urządzanie gospodarstwa, jeżeli stała się właścicielem lub weszła w posiadanie gospodarstwa o powierzchni użytków rolnych wynoszącej co najmniej 1 ha.

to znaczy, czy można mówić o "urządzaniu gospodarstwa" jeżeli np. zostanie się właścicielem tylko 1 ha samej ziemi ornej, bez żadnego zaplecza, budynków i sprzętu?

jak sądzicie? bo to trochę dziwne

Jak do końca jest z tym 1 ha każdy młody rolnik składając wniosek musi ten ha mieć na własność czy wystarczy dzierżawa, głupota totalna w tym roku skończyłem szkolę nie mam nic na siebie i mógłbym składać wniosek ale jak będzie wymóg z tym ha to wszystko szlak trafi za przeproszeniem bo skąd ja teraz wezmę ha na własność w dodatku ojciec nie może mi teraz przepisać ha bo już wystąpił o płatności obszarowe

jacor95    2

skąd ja teraz wezmę ha na własność w dodatku ojciec nie może mi teraz przepisać ha bo już wystąpił o płatności obszarowe

W tym wypadku ojciec nie może przepisać ziemi na Ciebie jak złożył wniosek o JPO??

ursusek1614    1

witam mam pytanie ukończyłem technikum rolnicze i jutro mam egzamin zawodowy jeżeli go nie zdam to czy mogę ubiegać się o dotacje 100 tyś zł na młodego rolnika?

W tym wypadku ojciec nie może przepisać ziemi na Ciebie jak złożył wniosek o JPO??

Nie jestem do końca tego pewien ale chyba raczej nie ale to lepiej jak by sie w tej kwestii specjaliści wypowiedzieli a druga rzecz to zobowiązania po ostatniej modernizacji od których nie upłynęło jeszcze 5 lat przejmując w całości gospodarstwo tak jak było to w poprzednich naborach nie było by z tym problemu bo całość zobowiązań przejmuje ja ojciec tylko pisze stosowną prośbe do agencji o przełożenie zobowiązań a tak to w tym przypadku nie może urwać części na mnie

pablo21    26

Co ma niby dopłata do przepisu ziemi? Może przepisać przecież na ciebie a dopłaty weźmie normalnie sobie ale zobowiązania z modernizacji to już oddzielny temat jest.

matingus    107

jakie zaświadczenie.przy składaniu wniosku o premię już dostarczyłeś zaświadczenie.

Edytowano przez matingus

Derb    2

pismo dostarczyłem w poniedziałek 25 maja, 27 zatwierdzili a 28 już miałem pismo zwrotne

cebula440    0

super to szybko ja wysłałam 22 dni temu i cisza

a czy jest mozliwosc dowiedzenia sie telefoniczsnie na jakim etapie jest moja sprawa w oddziale mazoweckim arim

Edytowano przez cebula440

marasp    7

od kwietnia jestem właścicielem gosp. rolnego, w tym tygodniu będę składał wniosek o kredyt rolniczy który obciąży mi hipoteke na kilku działkach, nie będzie to przeszkadzać przy składaniu wniosku o MR?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?