Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pablo21    29

Ogólnie z tym nowym młodym rolnikiem to jest strasznie kosmiczna sytuacja jeden nabór nie zamknięty nagle skądś kasa się znalazła drugi nabór chcą ogłosić ale sprawa dzierżawy jest sprecyzowana tylko do połowy bo zapis nie jest precyzyjny i jeszcze do tego dołożyli jakieś urządzanie gospodarstwa przed złożeniem wniosku łączący się z tym hektarem wlasnksciowym. Ogólnie ciężka sprawa teraz z tym nowym naborem będzie nie mówiac o tym progu 15 punktów bardzo ciężkim do osiągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Wszystko przez to żeby ograniczyć sztuczny podział gospodarstw pomiędzy rodziców a dzieci - są punkty za przejmowanie gospodarstw w całości, za różnicę więku no i te 30% dzierżaw. Wszystko łączy się jednoznacznie w jedno - chcesz młodego musisz całe gospodarstwo przejąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

To niby co mam zrobić jak mama ma 46 lat, ja 19. Stryjenka ma 45 lat. Mama i stryjenka mają po 10 ha i co mam zrobić w tej sytuacji? Na różnicy wieku łapie się powyżej 25 lat, ale jak z przejęciem całego gospodarstwa? Co one mają dalej robić? Co z KRUS-em? Ile musiałby sobie zostawić aby opłacać KRUS? Czy mógłbym ich pod siebie wciągnąć, a one przepisać na mnie całość swoich gospodarstw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja i tak do czasu aż nie będzie dokładnego pisemnego zaprzeczenia że mimo np 30 ha dzierżawy notarialnych i minimalnej ilości własnościowej nie dostanę premii będę trwał przy swoim że tak jak i poprzednio dzierżawy notarialna będą się liczyć do wniosku tylko trzeba będzie dodatkowo mieć parę ha na siebie bo właśnie to rozporządzenie mówi. Inaczej cały ten młody rolnik sensu by nie miał porównując z poprzednim programem gdzie dzierżawy się liczyły i w modernizacji też słowa nie ma że się liczyć nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Moi rodzice mają po 46 lat. Przejąłem ponad 20 ha od nich czyli całość żeby wziąć Młodego, teraz jestem ubezpieczony w KRUSie jako rolnik, a oni jako domownicy. Opłacam składkę za nich. Jeżeli będziesz chciał później iść do roboty to możesz iść i przejść na ZUS, a oni i tak zostaną w KRUSie jako domownicy. Nie bój żaby, przerabiałem to już z tymi babkami w urzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Ale u mnie jest jeszcze ciekawsza sytuacja. Mieszkam razem z mamą i prowadzimy gospodarstwo. Stryjenka ma gospodarstwo 100 m dalej u dziadka a mieszka w mieście 80 km dalej. Adres gospodarstw ma w papierach jako dziadka, a do korespondencji swój miejski. Przejmując gospodarstwa chciałbym mieszkać pod adresem dziadka, bo tam mam zamiar prowadzić gospodarstwo, ze względu na lepsze zabudowania. A wiec mama zostanie 100 m dalej i czy, a stryjenka 80 km dalej. Czy to nic nie będzie zmieniało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

A stryjenka jest ZUS czy KRUS? Na mój chłopski rozum to raczej nie powinno być żadnych przeciwskazań, a już na pewno nie przez adresy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Wniosek o płatnosc złozony 30 kwietnia po tel do agencji 1 czerwca pani powiedziała iz wniosek zatwierdzony 28 maja i przelew bedzie szedłod tygodnia do trzech, 9 czerwcz pieniazki na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

"Czekamy jeszcze na zgodę ze strony Komisji Europejskiej, ale moim zdaniem będzie ona pod koniec tego miesiąca tak, aby na początku lipca młodzi rolnicy mogli zacząć podpisywać umowy – zapewniał minister Sawicki.  " Także przesunięcie raczej pewne   :) A jeśli chodzi o te 62 euro do ha więcej to tak samo dotyczy tych co teraz by dostali młodego rolnika ze starego naboru ?

 

A i jeszcze jedno : "Nabór wniosków rozpocznie się już w lipcu."

 

A powie mi ktoś jak to jest, moje gospodarstwo ma sporo dzierżaw,gdzie się da to są umowy ale większość bez. i teraz mam taki dylemat, powiedzmy , że w ciagu roku sprzedaje 700 ton kukurydzy, przeszedł bym na vat jakbym dostał młodego, to jakieś 200 ton bym sprzedawał z gospodarstwa, a czy reszte mógł by sprzedawać na siebie ojciec posiadając tylko 4,5 ha ? Ktoś to kontroluje? ktoś mógłby się przyczepić? 

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś się Sawickiemu pomyliło chyba bo w MR nie ma umów :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a jak jest ze złożeniem wniosku o płatność w przypadku MR, nie jest do czerwca 2015? nie będą musieli wnioskować o przedłużenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do końca roku bodajże jest. Ale ręki sobie nie dam urwać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

To z tego co tu wyczytałem , to mówicie ze nowy nabór MR nie będzie można łączyc z modernizacją??? Jak tak to lipa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Witam. Zbliża się nowy nabór MR, czy przed ogłoszeniem terminu można zacząć załatwiać jakieś sprawy z tym związane?? Dokumenty itp.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

A stryjenka jest ZUS czy KRUS? Na mój chłopski rozum to raczej nie powinno być żadnych przeciwskazań, a już na pewno nie przez adresy.

Jest na KRUS? Ale to że mieszka 80 km dalej to co, wtedy mogę ją jako domownik ubezpieczyć jak nie mieszka ze mną w jednym domu? Co się kryje pod pojęciem domownik? Czy inaczej to jakoś się da obejść. 

 

Na następny piątek umówiłem się z kolesiem z ODR aby mu przedstawić całą moją sytuację i aby mi troszkę rzeczy powyjaśniał.

 

@jacor95

Do czasu kiedy nie ma ostatecznych przepisów chyba nie ma sensu, bo jak się coś zmieni to żeby nie było problemów. 

 

@psamian

To jest jeden z pierwszych warunków.

Edytowano przez gabrysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jak ty chcesz dokumenty załatwiać jak nie ma wzorów, nie ma instrukcji żadnych wypełniania, nie ma ostatecznych kryteriów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ksero wniosku o dopłaty bezpośrednie na działki do przejęcia, wypisy z rejestru już może sobie ogarniać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Wysłalem w poniedziałek  list polecony z poprawkami do poznania i dzisiaj dzwoniłem do goscia co mi prowadzi wniosek i mowi ze nic nie doszło do niego ,czy list lezy w kancelari,czy gdzies zaginał ?miał ktos taki przypadek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wejdź na stronę Poczty Polskiej, wpisz numer listu i sprawdzisz co się z nim dzieje. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdunio321    0

a ile mniej więcej trzeba mieć ha ( bo za to chyba jest najwięcej punktów) żeby dostać premię? albo ile punktów dostać żeby mieć jakieś szanse? 

 

Edytowano przez zdunio321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś się Sawickiemu pomyliło chyba bo w MR nie ma umów :)

nie ma umów? tzn że po zaakceptowaniu wniosku o płatność następuje przelew?

nie ma żadnej umowy do podpisania z ARimR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. W MR nie podpisuje się umów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj