Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel5314    1

witam i prosze o pomoczakupiłem kilka maszyn na MR i zaplacilem za je gotówka, faktury wystawione na moje dane jako gospodarstwo rolne, przegladajac forum niektorzy pisza, ze trzeba dokonywac zaplaty przelewem to prawda?? zakup maszyn mam rozpisany na 3 lata w biznesplanie, a czy moge zakupic je wszystkie w jednym roku? a czy przy rozliczaniu sie z zakupionych maszyn w tej tabeli wydatkowania musze kazdorazowo odwiedzac agencje i dopisywac stopniowo zakupywane maszyny bo wolę na bieżaco rozliczac się z faktur a nie wszystko w ostatniej chwili jak to jest???

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    169

Z "rączki do rączki" można płacić ale na FV  musisz mieć adnotację, że zapłacono gotówką. Możesz dokonać zakupu w jednym roku a rozliczyć się jednorazowo. Jak już Ci tam wygodniej. Ważne abyś wydatkował 70 000 PLN w wymaganym terminie. Co do danych na FV to muszą być obowiązkowo Twoje dane, czyli imię i nazwisko. 

MarcinCiesz    0

Kolego Freetaxi bardzo ważne pytanie. Kontrola namierzyła 70 arów mniej uprawy na dzierżawionym kawałku ziemi. Tj wpisalismy z rejestru gruntów 3.96ha a oni namierzyli 3.28ha. Okazał sie ze do tej działki wchodzą jeszcze takie krzaki i chaszcze. Pan z agencji powiedział ze mozliwe ze premia bedzie do zwrotu, premie otrzymalem w zeszłym tygodniu. Jak ty uwazasz pojdzie cos z tym zrobic zeby niezwracac premi, moge Ci napisac wiecej szczegółów w pw?

Tomek9a1    5

Czy do wniosku o płatność potrzebne są jakieś inne oświadczenia oprócz: dokumentu potwierdzającego tytuł do gospodarstwa, oświadczenie o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa i zaświadczenie z krusu. Posiadam praktycznie same dzierżawy. I jeszcze jedno pytanie czy jak mam zdobyć wykształcenie to muszę zdać egzamin zawodowy(technik turystyki wiejskiej) czy wystarczy tylko ukończyć ten kierunek.

10045zetor    0

moze ktos sie określić jak wyglada DOKLADNY przebieg kontroli ? do czego sie najwiecej czepiaja ? jakie dokumenty sprawdzaja ? wszystkie dzialki mierza i jak ? po jakim  czasie od zlozeniu wniosku mozna sie spodziewac kontroli ?

emill199008    0

Witam. 

Proszę o pomoc, w tamtym roku złożyłem wniosek na MR na nowy ciągnik, nie udało mi się załapać, byłem około 3 tys miejsc poza zielony polem. Zatem odpuściłem sobie i zdecydowaliśmy z ojcem że zakupimy używany, ponieważ małe ciągniki (mf255 i c330) na 25ha nie dawały rady zakupiliśmy w marcu John Deera 6200 z 96r z ładowaczem czołowym za 60000zł, ciągnik wizualnie i ogólnie w dobrym stanie tylko że ma aż 11000mth, 2 tygodnie po zakupie przyszła mi decyzja z agencji o przyznaniu MR. Wszystkie zobowiązania juz wypełniłem tylko czekam na KRUS. I tu sie zaczyna problem.

Zastanawiam się czy tego JD sprzedać przemęczyć sie jeszcze rok przejść na vat i brać nowego??? Sprzętu do większego ciągnika żadnego narazie nie mam tez będę musiał zakupić.Czy MR będzie mozna łączyć  z nową modernizacją??

Proszę o poradę i pomoc

majkel207    18
Napisano (edytowany)

starego MR nie można łączyć z nowym PROW, nowego pewnie będzie można, aczkolwiek nie wiadomo

kolego jak jesteś niedaleko końca zielonej to ile masz punktów?

Edytowano przez majkel207

geo2    4
Napisano (edytowany)

gdzie jest napisane ze premia ze starego MR nie może być wkladem  do nowej modernizacji?

jest projekt nowej modernizacji?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Magda_86    21
Napisano (edytowany)

22 grudnia wystawili mi fakturę zakupu ciągnika z terminem płatności 60 dni.

28 grudnia go zarejestrowałam.

30 grudnia dostałam kasę na konto.

I od razu nie mogłam jechać się rozliczyć z zakupu, bo a parę dni miałam poród.

Dopiero teraz chcę się rozliczyć z zakupu. To nie jest za późno, bo chyba jest 3 lata na to?

Muszę jechać osobiście to zrobić czy pocztą można wysłać?

I jakie dokumenty do tego jeszcze muszę złożyć przy rozliczaniu się?

Czy po rozliczaniu się przyjeżdża zaraz kontrola sprawdzić zakup i uprawy? Bo aktualnie mam zgłoszoną produkcję roślin ozdobnych w tunelach foliowych i już mi się większość wyprzedała i folie się puste zaczęły robić. A kolejne nasadzenie folii będzie w sierpniu. Czy się tego nie mogą doczepić. Na zakup sadzone, materiałów do produkcji tych roślin - na wszystko mam faktury i paszporty roślin.

Edytowano przez Magda_86

freetaxi    169

MarcinCiesz czy minął Ci już okres 180 dni od otrzymania decyzji? 

pawel5314    1

Z "rączki do rączki" można płacić ale na FV  musisz mieć adnotację, że zapłacono gotówką. Możesz dokonać zakupu w jednym roku a rozliczyć się jednorazowo. Jak już Ci tam wygodniej. Ważne abyś wydatkował 70 000 PLN w wymaganym terminie. Co do danych na FV to muszą być obowiązkowo Twoje dane, czyli imię i nazwisko. 

wszystko jest na fakture vat z pelnymi danymi od nr dowodu po NIP i pieczec ze placone gotówka, bylem w agencji i im to pasuje a ODR jak zwykle zaskakuje i tlumaczy ze konieczny przelew bankowy,

a teraz kolejne pytanie jak przejmuje zobowiazanie ''ciążace na ziemi'' z programu RŚ tzw. poplony to bede tracił 4% wartosci doplat z tego tytułu?? i musze robic kolejny plan na 2 lata ( poprzedni wlasciciel gruntów miał poplony na 5 lat i zostało jeszce na 2 lata) i musze zmienic strukture zasiewów - dodac łubin lub cos innego bo w poplonach byla gorczyca i zyto, dotyczy to okolo 5 ha gruntów tak mi wytlumaczyla baba, ktora robila plan RŚ dla poprzedniego wlascieciela, natomiast w biznesplanie na MR podporzadkowalem sie temu planowi RS i pozostawilem bez zmian strukture zasiewow z mysla ze po prostu bede kontynuował zobowiazania RŚ przez te 2 lata do zakonczenia.

freetaxi    169

Zobowiązanie rolnośrodowiskowe w ogóle przejąłeś po tym właścicielu?

matti0123    1

<p>witam. Długo czekaliście za tym zaświadczeniem z krusu o ubezpieczeniu?</p>
<p> </p>

stg    21

Ja mam trochę inne pytanie. Czy po takim kierunku Zawód - mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, można ubiegać się o dotacje z tytułu młodego rolnika?

rafalkom555    13

Za taki zawód w ostatnim naborze były punkty.

@matti0123 standardowo pewnie miesiąc od tego momentu co złożysz dokumenty o ubezpieczeniu, zależnie od oddziału jeśli poprosisz to wczesniej, ja złożyłem wniosek o płatność z zaświadczeniem z krusu o tym że przyjeli dokumenty do ubezpieczenia, wniosek o płatność złożony ponad 2tygodnie temu i narazie nie mam wezwania do uzupełnienia.

freetaxi    169

Liczyłeś sobie punkty? Nie wypadaniesz za listę jeśli zmniejszy się powierzchnia użytków rolnych?

MarcinCiesz    0

Wczoraj dzwonił do mnie gosciu z agencji i mówił że możliwe że pomoc będzie do zwrptu i że podałem fałszywe oświadczenie i że nie wie jak sie sprawa potoczy. A ja mu mówiłem że podałem pow. dzialki z rejestru gruntów i że niewiedziałem ze te nieuzytki należa do tej działki. A pkt liczyłem i teraz spadłem z 8000 na 9300 w rankingu pkt 16.94. Myslisz ze on tylko mnie chciał nastraszyć czy jednak beda jakieś konsekwencje mojej niewiedzy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się