Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fireseba    101

Jak brałem tą "wspaniałą kasę" mleko było po 2 zł teraz jest po 1zł, do tego doszło uzupełnienie wykształcenia, choroby innymi słowy nie mam jak uzupełnić wykształcania. Do kiedy trzeba zwrócić te pieniądze?

freetaxi    169

Piszesz pismo, że rezygnujesz ze spełnienia założeń biznesplanu i chciałbyś zwrócić pieniądze. Pewnie przyślą Ci pismo co i jak. Miałem taki tylko jeden przypadek u siebie ale człowiek się rozpił więc nie wiem jak wyglądała tam windykacja bo nie ma z gościem już kontaktu dobrych parę lat. Proponuję Ci kontakt ze swoim OR.

fireseba    101

Mój doradca jest zapewne na urlopie bo jest weekend. Czy odsetki są naliczane od tej kwoty?

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    169

Oddajesz równe 100 000 PLN jeśli zrobisz to od razu. Dopiero po pewnym czasie na pewno doliczają odsetki. Nie powiem Ci jak wygląda dokładnie procedura. Może wstrzymaj się jeszcze trochę. Jakoś się wszystko ułoży. Po co pochopnie decydować. 

andrzej1988    101

Ze starego PROWu z Młodego rolnika koledze przyszlo pisemko takie że musi od firm od których kupował maszyny rolnicze wyciagnac takie oswiadczenie że zapałcił kase tejże firmie handlujacej maszynami. W nastepnym roku juz konczy mu sie mlody rolnik. Mieliscie podobna sytuacje?? Wiem tylko o tym że trzeba zlozyc faktury potwierdzone przez notariusza albo przez agencje i w tym czasie wypełnic takie formularze skad była brana maszyna i czy było placone przelewem czy gotówka a tu jeszcze takie coś. Smieszne to troche!! Ciekawe czy mi takie coś przyjdzie?

freetaxi    169

Być może płacił gotówką a na fakturze względem tego nie ma odpowiedniej adnotacji. Raczej nie martwiłbym się tym. 

szczypka    58

freetaxi czytałeś ten projekt o nowym MR. rzuciły ci się w oczy jakieś haczyki na które warto zwrócić uwagę 

freetaxi    169
Napisano (edytowany)

Jeszcze się nie wczytywałem. Nie miałem kiedy. Dwa ostatnie tygodnie spędziłem głównie w samochodzie.

Edytowano przez freetaxi

O zwiększenie progu o 10 % to akurat myślę że żaden problem, problem w wielu przypadkach będzie przeskoczyć 15 ptk.

to wyobraź sobie że masz 25 ha sadu i 35 tys początkowej watrości ekonomicznej, 10% to 3,5 tys, mały problem?

zamiast premiować wartość ekonomiczną ponad wymaganą, jeszcze jest się za to karanym :)

mickas092    320

Słuchaj, nikt nie każe Ci składać na Młodego, jak wiesz że nie przeskoczysz 10% wartości.

ipog13    1

Panowie może podpowiecie. Dziewczyna złożyła wniosek, premia przyznana. Teraz złożyliśmy zmiane wniosku i przyszlo pismo z zaznaczonymi kilkoma polami zeby poprawic i wyjasnic dlaczego takie zmiany. Tzn wygląda to tak jakby sie czepiali ze chcemy zmienic biznesplan no ale po to wlasnie byl ten wniosek skladany aby go zmienic wiec troche nie rozumiem agencji. A tak sie pechowo nalozylo ze dziewczyna akurat za granice wyskoczyła na 2 tygodnie a 7 dni jest na odpowiedź agencji.

freetaxi    169

Pewnie kolego pisma przewodniego nie dołączyliście albo zmiana była źle zrobiona. Stówka na ziemi nie leży więc lepiej niech wraca.

podjadacz    12

Witam

Mam pytanie odnośnie skorzystania z tej dopłaty na młodego. Czy w chwili składania wniosku trzeba być ubezpieczonym na KRUSie czy nie ma takije potrzeby? 

Jeśli bym musiał to w jakim czasie trzeba się zarejestrować ?

freetaxi    169
Napisano (edytowany)

Rolnikzlubelskiego sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Edytowano przez freetaxi

ryzakk1    9

Witam  mam takie pytanie. 

czyjesli  premie  chcialem przeznaczyc na maszyny rolnicze  a  teraz  chce  ja przeznaczyc  na  cos innego  to moge  to  zmienic  czy juz  sie nie   da?

PS1    0

Witam ,

Mam pytanie odnośnie rejestracji umów dzierżaw dziesięcioletnich  w Starostwie Powiatowym  , czy jest to niezbędne czy wystarczy podpisanie umów w obecności notariusza / dla "daty pewnej" / . Jeśli chodzi o KRUS to będę ubezpieczony obowiązkowo w oparciu o grunty własne /niedzierżawione/  , a umowy niezarejestrowane w Starostwie  KRUS nie interesują .... nawet jeśli są spisane u notariusza .

Pytam by nie było problemów przy złożeniu wniosku o wypłatę  premii . :mellow:

I drugie pytanie techniczne czy  180 dni jest liczone od daty otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy do dnia złożenia wniosku o płatność , czy ewentualne poprawki i wyjaśnienia  również muszą być dokonane w ciągu tych magicznych 180 dni  ?

Witam  mam takie pytanie. 

czyjesli  premie  chcialem przeznaczyc na maszyny rolnicze  a  teraz  chce  ja przeznaczyc  na  cos innego  to moge  to  zmienic  czy juz  sie nie   da?

Jeśli nie upłynęło 180 dni od daty otrzymania decyzji to możesz . Musisz złożyć zmianę do złożonego wcześniej wniosku.

matingus    107
Napisano (edytowany)

nie musisz rejestrować umów w starostwie.po co masz robić u notariusza jak możesz to zrobić w gminie taniej.

Edytowano przez matingus

maxi93    2

Czy ktos brał belarusa 920.4 na MR czy spełnia on wymogi,niby ma to euro 3 tio nie powinno byc problemu

freetaxi    169

Powoli, powoli. Ryzakk1 można zrobić zmianę do momentu rozliczenia się z Agencją z wydatkowania premii. Termin 180 dni nie ma tu nic do rzeczy. 

dawid3p    357

mam 25 ha więc ciągnik 120 km by dostał jak nic, tylko wpisałem 75-90 km ramy i lipe odwaliłem, mogę jeszcze zrobić zmianę? Ostatnie poprawki były miesiąc temu, a kontrole o samodzielności prowadzenia gospodarstwa 3 tyg temu i kiedy mogę się spodziewać pieniędzy? 

freetaxi    169

Zmianę możesz zrobić a pieniądze będziesz miał w terminie około 2-3 tygodni od momentu kiedy wniosek o płatność będzie zatwierdzony i przekazany do płatności. 

ryzakk1    9

czyli w ciagu tych 3 lat  mozna  zrobic  zmiane  na  cos innego  niz na to co chcialem wydac  ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się