Skocz do zawartości

Polecane posty

kaban    19

Czy jeśli zakupię 45arów ziemi ornej nie będzie to mnie eliminowało z najbliższego naboru na MR?. Narazie nie mam nic na siebie a tu trafia się okazja i musiał bym ten kawałek już wziąć na siebie ;)   

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik51    0

freetaxi Mam pytanie czy w poprawce w wniosku zakup maszyn "Tabela 5.2 Planowane inwestycje" ceny które wpiszę np. za siewnik 30.000,00 zł brona talerzowa 23.000,00 zł i wał 17.000,00 zł Razem 70.000,00 zł jaka jest tolerancja tzn. czy jak siewnik będzie kosztował 31.000,00 zł a brona talerzowa 21.000,00 zł oraz wal 18.000,00 zł jak to będzie z rozliczeniem.

Magda_86    21

ponawiam pytanie

Nie ma ograniczeń. Tylko jak Ci rodzice przepiszą w wieku 45 lat to nie mają prawa do emerytury, a gdzieś ich trzeba ubezpieczyć, więc możesz ich wciągnąć pod siebie jako domowników w Krusie. I Ty będziesz za nich płacił składki.

Digifant    800

Nie wiem czy takie pytanie już padło. Otóż w biznesplanie mam wpisane kilka działek, które zamierzam dopiero odkupić od właścicieli. Teraz jeszcze składam do Agencji wniosek z korektą i dopiero po zaakceptowaniu wniosek o płatność. Czy w tej sytuacji wnioski o dopłaty mam składać już koniecznie na siebie czy mogą to zrobić jeszcze obecni właściciele działek ?

kusza    4

Moim zdaniem nie trzeba zdac egzaminu. wystarczy ukończyć technikum rolnicze lub agrobiznesu lub inne zwizane z rolnictwem. ja nie zdawałem egzaminu jedynie ukonczyłem technikum agrobiznesu i nie wymagaja u mnie abym uzupełnił wykształcenie. Moj kolega ktory wział młodego rolnika tak samo nie ma zawodowego egzaminu jedynie ukonczona szkole rolnicza. Za rok konczy mu sie mlody rolnik i tez nie dostał zadnego pisemka zeby uzupelnic wykształcenie

Tak, jeżeli masz ukończone technikum rolnicze lub inne związane z rolnictwem nie jest wymagany egzamin zawodowy. W tym przypadku masz wykształcenie średnie rolnicze bez certyfikatu.

marcin31    3

Czy na fakturze w ramach zakupu z premi na MR mogą znajdować się też inne pozycje,  niekoniecznie związane z późniejszym rozliczeniem się z Agencją?

eMeF    2

miałem kontrol 26 marca A polecenie przelewu z wojewódzkiego oddziału armii do centrali został wysłany 30 marca. mniej więcej kiedy mogę się spodziewać przelewu? bo ciągnik już czeka a na koncie echo :)

eMeF    2

teraz to już nie wiem komu wierzyc... panowie z kontroli mówili że do trzech tyg powinien być przelew zaś w centrali arimr mówili do 60 dni ...

freetaxi    169

Do 60 dni od złożonego kompletnego wniosku o płatność. Z tego co wiem kontrola nie ma wpływu na wypłatę premii. 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Wniosek złożyłem 19.03.2015r., decyzja o zmianie w biznes planu przyszła dnia 10.04.2015r, "pozytywna" kiedy mogę się spodziewać przelewu, bo narazie na koncie pustka. :)

eMeF    2

czy przed przesłaniem na konto przychodzi jakieś listownie powiadomienie?

freetaxi    169

Same dzierżawy nie przejdą. 70 % gospodarstwa musi stanowić własność. A po bliższe informacje, wytyczne trzeba czekać. EmeF żadne listowne potwierdzenie nie przychodzi. W tym przypadku nie wydaje się decyzji. 

Edytowano przez freetaxi

sajmon11133    0

Do 10. kwietnia br. ARiMR przekazała rolnikom łącznie 64,2 mld złotych w ramach 23 różnych działań starego PROW. Na wypłatę i rozliczenie pozostałych, zakontraktowanych już działań Agencja ma jeszcze czas do końca grudnia br.

Jak rozumiecie to zdanie ? Czy do grudnia muszą wypłacić pieniądze wszystkim Młodym rolnikom z listy z tamtego roku ?

szczypka    58

freetaxi 70 procent własnego gruntu  czyli teoretycznie 10 ha własnego max 3 dzierżaw ,100 własnego max 30 dzierżaw .dobrze to rozumie  

gelorolnik    2

70% średniej wielkości gospodarstwa w województwie o średniej mniejszej niż średnia krajowa, w województwach o średniej powierzchni większej od średniej krajowej 70% średniej krajowej musi być na własność

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się