Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
redbull    8

Chcę skorzystać w najbliższym naborze na młodego rolnika i mam pytanie co do 3 punktu, tata musi mi przekazać gospodarstwo przed złożeniem wniosku?

Beneficjentem może zostać osoba, która:

nie ukończyła 40 roku życia;

posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe lub zobowiąże się do uzupełnienia wykształcenia w ciągu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy;

rozpoczęła urządzanie gospodarstwa, tj. stała się właścicielem lub objęła w posiadanie gospodarstwo rolne (przynajmniej 1 ha użytków rolnych), przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy w ramach "Premii dla młodych rolników", lecz nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed jego złożeniem

emil902    0

Dostałem ostatnio decyzje o przyznaniu MR jestem w trakcie zalatwiania dokumentow. Czy moge juz zamawiac maszyny?

Wiadomość z agroFakt.pl

archi106    11

Jesli posiadam już nr siedziby i gospodarstwa a nie złożyłem jescze wniosku o płatność czy moge juz na siebie zgłaszać bydło ?? bym mógł wpisać do dopłat

edi25    0

pytanie do  freetaxi zalapalem sie teraz na mlodego rolnika i czy moge za to kupic ladowarkie teleskopowa ktora ma 9 lat? Bo jedni mowia ze niby mozna inni ze nie mozna jak to jest? Ładowarka miala by byc kupiona od rolnika ktory jest vatowcem i kosztowac 70tys netto

pedro2    350

Jesli posiadam już nr siedziby i gospodarstwa a nie złożyłem jescze wniosku o płatność czy moge juz na siebie zgłaszać bydło ?? bym mógł wpisać do dopłat

Nie możesz a musisz ;) jedno z drugim nie ma nic wspólnego

1994kuba1994    58

możecie mi powiedzieć ile mniej więcej was kosztowało to wszystko po załatwianie papierów na ostatni guzik na MR? pewien dealer powiedział mi że jak będę robić biznesplan to żeby nie pisali mi w ODR bo od nich to mało które przechodzą dalej, czy to prawda?

adrian3005    45

Diler Ci głupotę powiedział, żeby wniosek przeszedł musi być dobrze wypełniony i nie ma reguły kto go wypełnia ...

Jeżeli za premie kupuje maszyny i 0.5 ha gruntów to jak mam w agencji udokumentować zakup ziemi? Czy wystarczy zajechać z aktem notarialnym czy trzeba mieć coś jeszcze?

Endriu42    10

Może wystarczyć akt notarialny jeżeli będzie w nim zapis o zapłacie, jeżeli nie to dowód zapłaty ponadto oświadczenie dostępne na str. arimr o tym że nie dokonano zakupów od wstępnych i zstępnych.

Endriu42    10

Sama cena nie jest informacją o zapłacie, musi być oświadczenie że sprzedający potwierdza otrzymanie zapłaty, ewentualnie wzmianka o tym kiedy i w jakiej formie, czyli np. dnia.. otrzymałem zapłatę gotówką.

wojtek161    3

mam problam posiadam prawojazdy kat B i moje pytanie brzmi czy przyznadzą mi do kupienia Ciągnik  na młodego rolnika czy będą kazali zrobić prawko na T

Endriu42    10

Nie musi być to u notariusza, ale zazwyczaj notariusz o tym pisze w akcie notarialnym. Bo musi zawrzeć wzmiankę o zapłacie i nie trzeba wtedy dodatkowych oświadczeń, aby w akcie była konkretna informacja o zapłacie.

Edytowano przez Endriu42

thefarmer    3

@freetaxi proszę o poradę w 2011 roku Ojciec wziął maszyny na PROW niedawno dostałem pozytywną decyzję na młodego rolnika jednakże co zrobic z faktem ze maszyny kupione na PROW musza pracowac przez 5 lat na areale nie mniejszym niż w dniu ich zakupu, a jeśli ojciec odpisze mi częśc swojej ziemii to areał ulegnie zmniejszeniu. jak to załatwic z agencją?

agrowojtek    3

Mam pytanie, które może już padło ale nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi. Czy jeśli dostałem decyzję o przyznaniu premii MR to mogę kupić grunty, które zawarłem w biznesplanie przed otrzymaniem  pieniędzy z ARiMR.

Edytowano przez agrowojtek

majkel207    18

ja jak się pytałem to powiedzieli, ze nie można przekazać części gospodarstwa, ojciec maksymalnie może sobie zostawić 0,5ha

freetaxi    170

Ja znowu mam info, że albo przekazuje się całe gospodarstwo albo wcale :) Bez podania o przejęcie zobowiązań się nie obejdzie.

mareknh    8

I z doświadczenia wiesz, że zazwyczaj Agencja nie kwestionuje podań i bez problemu Młody może przejąć zobowiązania?

krycha094    7

a co w wypadku gdy np ojciec mi przekazuje daną część gospodarstwa gdy wziął maszyny na prow i wydzierżawi taką samą ilość od obcej osoby np na 5 lat aby ilośc hektarów obrabianych sie zgadzała przejdzie to ??. I co jeśli osoba która dzierżawi ziemię ojcu nagle sie rozmyśli i zerwię umowę dzierżawną co w takim wypadku agencja zrobi??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?